Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Aptartas Lietuvos ir JK bendradarbiavimas stiprinant saugumą Baltijos jūros regione

Sukurta 2017.06.15 / Atnaujinta 2017.06.15 11:45
  Aptartas Lietuvos ir JK bendradarbiavimas stiprinant saugumą Baltijos jūros regione

  Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorius Vidmantas Purlys birželio 15 dieną susitikime su Jungtinės Karalystės kariuomenės vadu Stuartu Williamu Peachu teigė, kad Lietuva siekia glaudžiai bendradarbiauti su Jungtine Karalyste stiprinant saugumą Baltijos jūros regione.

  Politikos direktorius akcentavo reikšmingą Jungtinės Karalystės praktinį indėlį: ši šalis keturis kartus dalyvavo oro policijos misijoje, vadovauja NATO priešakinių pajėgų (enhanced forward presence) batalionui Estijoje ir skyrė karių į batalioną Lenkijoje.

  „Esame dėkingi už britų solidarumą ir už svarų įnašą į kolektyvinę gynybą. Nuolatinis ir ilgalaikis sąjungininkų pajėgų buvimas Baltijos šalyse ir Lenkijoje yra esminis veiksnys NATO atgrasymo strategijoje“, – sakė V. Purlys. 

  Taip pat buvo pažymėta glaudžios partnerystės tarp Lietuvos ir Jungtinė Karalystės svarba krizių valdymo, strateginės komunikacijos, visuomenių atsparumo ir kitose srityse.  

  Kartu politikos direktorius pakvietė Jungtinę Karalystę bendradarbiauti vykdant pradėtą NATO adaptaciją prie dabarties iššūkių: Aljansas turi tęsti pasirengimą greitai reaguoti į iškylančias 21-ojo amžiaus grėsmes.

  Per pokalbį buvo aptartas tolesnis Jungtinės Karalystės dalyvavimas Europos saugumo reikaluose, ES ir NATO bendradarbiavimo skatinimas. Buvo akcentuota Jungtinės Karalystės reikšmė vystant Europos gynybos pajėgumus ir vykdant tarptautines misijas. Išsakytas abipusis suinteresuotumas išlaikyti dabartinį aktyvų Jungtinės Karalystės vaidmenį.    

  Jungtinės Karalystės kariuomenės vadas karinių oro pajėgų maršalas seras Stuartas Williamas Peachas Lietuvoje lankosi birželio 14–15 dienomis.

  Daugiau nuotraukų rasite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Spalio 29-30 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankysis Osle, kur dalyvaus Šiaurės ir Baltijos šalių aštuntuko (NB8) ir Jungtinės Karalystės ministrų pirmininkų susitikime, vadinamajame „Šiaurės ateities forume“ (Northern Future Forum).

  Daugiašaliai santykiai »
  20181010URM1033.JPG

  Spalio 10 dieną Užsienio reikalų ministerijoje atidaryta Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės ambasados inicijuota paroda „SUKURTI TILTAI: Jungtinės Karalystės ir Lietuvos Respublikos ryšiai 1918–1940 metais“, kurios pristatyme dalyvavo Jungtinės Karalystės karališkosios šeimos atstovai Vesekso grafas Edvardas ir grafienė Sofija. Svečius pasveikino užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius bei Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės ambasadorė Claire Lawrence

  Kultūros renginiai »

  Spalio 10 dieną, 14.30 val., Užsienio reikalų ministerijoje bus atidaryta Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės ambasados inicijuota paroda „SUKURTI TILTAI: Jungtinės Karalystės ir Lietuvos Respublikos ryšiai 1918–1940 metais“. Parodą pristatys Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Jungtinės Karalystės karališkosios šeimos atstovais Vesekso grafu Edvardu ir grafiene Sofija.

  Kultūros renginiai »
  foto.jpg

  Rugsėjo 14 dieną Užsienio reikalų ministerijoje kartu su Jungtinės Karalystės ambasada Lietuvoje surengtas susitikimas su Jungtinės Karalystės Vyriausybės mokslo patarėjų biuro atstovais dr. Andrew Kaye ir dr. Claudia Lally. Pristatymo metu Jungtinės Karalystės Vyriausybės mokslo patarėjų biuro atstovai, vadovaujantys mokslinių patarėjų komandai atsparumo klausimais, susirinkusiuosius supažindino su jų atstovaujamos institucijos koncepcija ir praktika, pasidalino patirtimi.

  Ministerijos naujienos »

  Užsienio reikalų ministerijos turimais duomenimis, šį rytą Londone, netoli Jungtinės Karalystės Parlamento į eismo dalyvius įsirėžus automobiliui Lietuvos piliečiai nenukentėjo. Pagal pirminius duomenis, keletas asmenų patyrė gyvybei pavojaus nekeliančių sužalojimų. Policija aiškinasi įvykio aplinkybes.

  Jungtine Karalyste2.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius liepos 10 dieną pasveikino naujai paskirtą Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorių Jeremy Huntą ir palinkėjo didžiausios sėkmės einant šias atsakingas pareigas.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata