Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje pasirengta Europos Vadovų Tarybai

Sukurta 2019.06.19 / Atnaujinta 2019.06.25 08:35

Birželio 18 dieną Liuksemburge vykusiame ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje pasirengta birželio 20–21 dienos Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui. Posėdyje dalyvavo užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius.

Rengiantis Europos Vadovų Tarybos susitikimui, pagrindinis dėmesys skirtas 2019–2024 metų ES strateginei darbotvarkei, 2021–2027 metų DFP, klimato kaitai, sektorinių sankcijų Rusijai pratęsimui, kovai su dezinformacija,  ES plėtros procesui.

 „Dėl Bendros žemės ūkio politikos Lietuvos siekis išlieka visiška tiesioginių išmokų konvergencija. Svarbu, kad lėšų skyrimas ES regionams būtų paremtas naujausia prieinama NUTS 2 regionų klasifikacija. Neigiamai vertiname Europos Horizonto programos susilpnintą tekstą dėl dalyvavimo ir kompetencijos plėtros visoje ES, reikalaujame stipresnės formuluotės ir konkretesnio įsipareigojimo sprendžiant dalyvavimo ir kompetencijos plėtros klausimus. Nors dokumente yra pozityvių pokyčių, tačiau į esminius Lietuvai klausimus nėra atsižvelgta“,  - teigė viceministras, komentuodamas atnaujintą 2021–2027 metų DFP derybinį paketą.

Į EVT išvadas įtrauktas Lietuvos kartu su bendramintėmis teiktas siūlymas, kad ES reaguotų į okupuotuose Donbaso rajonuose vykstančią pasportizaciją ir besitęsiantį Ukrainos jūreivių sulaikymą. Europos Komisijai ir Vyriausiajai įgaliotinei taip pat bus pavesta pateikti pasiūlymus dėl ilgalaikės Rytų Partnerystės politikos, kuriai šiemet sukanka 10 metų, ateities.

Aptariant kovą su dezinformaciją, A. Zananavičius atkreipė dėmesį į poreikį stiprinti ES atsparumą kovai su išorinėmis grėsmėmis, įskaitant ir hibridinėmis: „Kviečiame Europos išorės veiksmų tarnybą ir Europos Komisiją bendradarbiaujant su valstybėmis narėmis kasmet, nuo 2019 metų gruodžio mėnesio, pateikti pažangos ataskaitas su konkrečiais pasiūlymais dėl tolesnio ES atsako į dezinformaciją. Reikia aiškiai paminėti bendradarbiavimą su atitinkamais tarptautiniais veikėjais, pvz., NATO ir G7“.

Tarybos posėdyje ministrai patvirtino išvadas dėl ES plėtros ir stabilizacijos bei asociacijos proceso, aptarę per metus pasiektą pažangą Vakarų Balkanų šalyse. Tarybos sprendimas dėl derybų pradžios su Šiaurės Makedonija ir Albanija bus priimamas spalio mėnesį. ES valstybės narės taip pat paragino Europos Komisiją pateikti pasiūlymus dėl priemonių, kuriomis būtų reaguojama į Turkijos veiksmus Viduržiemio jūros rytinėje dalyje.

Siekiant užbaigti 2019 metų Europos semestrą, BRT ministrai patvirtino ir perdavė Europos Vadovų Tarybai 2019 metų birželio 5 dieną EK pateiktas rekomendacijas konkrečioms šalims dėl ekonominės, fiskalinės ir socialinės politikos koordinavimo.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
DSC_2413.jpg

Liepos 15 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) vaizdo konferencijoje, kurioje rengtasi liepos 17–18 dienomis vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai (EVT).

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
IMG_20200616_154150.jpg

Birželio 16 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos vaizdo konferencijoje, kurioje atnaujinti pasiūlymai dėl 2021–2027 metų ES daugiametės finansinės programos (DFP) ir dėl 750 mlrd. eurų apimties Europos ekonomikos gaivinimo priemonės, dėl kurių birželio 19 dieną diskutuos ir ES vadovai.

Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
download (1).jpg

Balandžio 23 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su Jungtinių Amerikos Valstijų  ambasadoriumi Lietuvai Robertu S. Gilchristu vaizdo konferencijos metu aptarė dvišalį bendradarbiavimą atsakant į COVID-19 keliamus iššūkius. L. Linkevičius padėkojo už JAVparamą Lietuvai, įskaitant JAV Kariuomenės perduotas medicinos priemones.

Dvišaliai santykiai »
download (1).jpg

Balandžio 22 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) vaizdo konferencijoje, kurioje aptartas ES atsakas į COVID-19 pandemiją.

Daugiašaliai santykiai »
111.JPG

Vasario 25 dieną Ankaroje vyko Turkijos žurnalistų asociacijos organizuota diskusija apie dezinformaciją. Lietuvos ir Turkijos žurnalistai pasidalino savo patirtimi apie dezinformacijos ir klaidingų žinių plitimą bei būdais su tuo kovoti.

Atstovybių naujienos »

Lapkričio 19 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvaus Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje Briuselyje, kuriame numatoma aptarti esamą padėtį dėl Europos Sąjungos daugiametės finansinės programos derybų. Tarybos posėdyje vyks pasirengimas 2019 metų gruodžio 12–13 dienomis vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos susitikimui, kuriame daugiausiai dėmesio bus skiriama kovos su klimato kaita ir Europos Sąjungos daugiamečio biudžeto klausimams. Ministrai apsikeis nuomonėmis apie Šiaurės Makedonijos ir Albanijos derybų į Europos Sąjungą (ES) procesą.

Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »