Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Bendrųjų reikalų tarybos susitikime – pasirengimas Europos Vadovų Tarybai

Sukurta 2017.06.20 / Atnaujinta 2017.06.20 17:26
  Bendrųjų reikalų tarybos susitikime – pasirengimas Europos Vadovų Tarybai

  Birželio 20 dieną Liuksemburge užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų taryboje (BRT). Ministrai aptarė pasirengimą birželio 22–23 d. vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai (EVT), kurioje numatomos vadovų diskusijos saugumo ir gynybos, vidaus rinkos ir ekonomikos, klimato kaitos, migracijos klausimais bei dėl Europos skaitmeninės darbotvarkės.

  Viceministras pabrėžė ES bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityje stiprinimo svarbą užtikrinant transatlantinį solidarumą bei tvirtesnę ES ir NATO partnerystę. „Reikia didinti gebėjimus atsakyti į saugumo iššūkius, ypač hibridines grėsmes, kibernetines atakas ir terorizmą“, – sakė viceministras.  „Stiprindami nuolatinį struktūruotą bendradarbiavimą, turime siekti, kad jame galėtų dalyvauti visos norinčios valstybės, todėl visų svarbiausi yra šalių įsipareigojimai, o ne kriterijai“, –pažymėjo viceministras.

  Posėdyje diskutuota apie svarbą užtikrinti laisvą ir sąžiningą prekybą, kuri prisidėtų prie ekonominio augimo ir ES žmonių gerovės didinimo. „Pasisakome už prekybos atvirumą, laikantis daugiašalių prekybos taisyklių, ypač užtikrinant lygias ir sąžiningas konkurencines sąlygas prekyboje su trečiosiomis šalimis“, – pažymėjo viceministras.

  Ministrai aptarė ES Tarybos veiklos prioritetus per ateinančius 18 mėnesių (Estijos, Bulgarijos, Austrijos pirmininkavimo metu), pateikė siūlymus dėl Europos Komisijos planų 2018 m. ir įvertino Europos Komisijos rekomendacijas šalims narėms. Specialiame 27 ES valstybių narių BRT posėdyje dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES vyriausiasis ES derybininkas Michelis Barnier informavo apie birželio 19 d. įvykusį pirmąjį derybų susitikimą. Šiame posėdyje ministrai taip pat aptarė pasirengimą birželio 22 dienos 27 ES valstybių vadovų susitikimui, kuriame numatoma diskutuoti dėl procedūros ir kriterijų dėl šiuo metu Londone įsikūrusių ES agentūrų – Europos vaistų agentūros (EMA) ir Europos bankininkystės institucijos (EBA) – perkėlimo į vieną iš ES valstybių narių po Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  A. Zananavičius.jpg

  Lapkričio 20 dieną vyko specialiosios Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos posėdis, rengiamas remiantis ES Sutarties 50 straipsniu dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES.

  Daugiašaliai santykiai »

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius rugsėjo 25 dieną Briuselyje dalyvaus ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje.

  Europos Sąjunga »
  brt.jpeg

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius gegužės 22 dieną Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame patvirtinti įgaliojimai Europos Komisijai pradėti derybas dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos (ES), sutarti derybiniai nurodymai, nuspręsta įsteigti darbo grupę derybų su Jungtine Karalyste  klausimams bei aptarta birželio 22–23 d. Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimo darbotvarkė.

  Europos Sąjunga »
  {32CA3679-F24B-40A9-BD66-7546A75C0789}_preview.jpg

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius gegužės 16 dieną Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame aptarta birželio 22–23 d. Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimo darbotvarkė, įvertinta ankstesnių EVT priimtų sprendimų įgyvendinimo pažanga, teisės viršenybės principas ir ES teisės įgyvendinimas. Europos Komisija informavo apie tolesnius veiksmus, susijusius su Baltąja knyga ir papildomais dokumentais dėl ES ateities.

  Daugiašaliai santykiai »

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius gegužės 16 dieną Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje. Ruošiantis birželio 22–23 d. Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui, BRT aptars šio susitikimo anotuotą darbotvarkę, kurioje vadovų diskusijos numatytos migracijos, saugumo ir gynybos, užimtumo, augimo ir konkurencingumo bei išorinių santykių klausimais.

  Europos Sąjunga »

  Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius balandžio 27 dieną Liuksemburge dalyvavo ES Bendrųjų reikalų taryboje (BRT), kurioje svarstytas Europos Vadovų Tarybos (EVT) gairių deryboms su Jungtine Karalyste (JK) projektas.

  Europos Sąjunga »

  Naujienlaiškio prenumerata