Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Bukarešte aptarta būsima ES strateginė darbotvarkė

Sukurta 2019.03.12 / Atnaujinta 2019.03.14 18:15
  Bukarešte aptarta būsima ES strateginė darbotvarkė

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius kovo 12 dieną Bukarešte, Rumunijoje, dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame diskutuota dėl ES daugiametės finansinės programos ir ES strateginės darbotvarkės ateinantiems penkeriems metams.

  Kalbėdamas apie būsimąjį ES daugiametį biudžetą, viceministras A. Zananavičius akcentavo, kad jei ES nori tinkamai finansuoti tradicines politikos sritis, tokias kaip sanglauda ir žemės ūkis,  ir nori deramai reaguoti į naujus iššūkius, būtina kalbėti tik apie ambicingą biudžetą. „Be tinkamai finansuojamo ES biudžeto nebus galimybių vienu metu įgyvendinti tiek tradicines politikos sritis, tiek ir naujuosius ES prioritetus“, – sakė viceministras A.Zananavičius. Viceministras pažymėjo, kad Lietuvai nėra priimtinas siūlomas ženklus sanglaudos politikos finansavimo mažinimas, o tiesioginių išmokų didinimas žemdirbiams yra nepakankamas ir neužtikrina vienodų konkuravimo sąlygų.

  Aptariant būsimąją ES strateginę darbotvarkę, viceministras pabrėžė, kad didelis dėmesys turi būti skirtas bendrosios rinkos gilinimui ir likusių kliūčių šalinimui, kartu būtina stiprinti energetikos sąjungą, kovoti su hibridinėmis grėsmėmis, didinti ES atsparumą, ypatingą dėmesį skiriant kovai su dezinformacija. Tuo pačiu ES turi išlikti atvira kaimynams, gerbiantiems Europos vertybes ir įgyvendinantiems būtinas reformas.

  ES strateginė darbotvarkė bus aptarta  gegužės 9 dieną aukščiausiojo lygio susitikime Sibiu (Rumunijoje), o tvirtinama birželio 21-22 dieną Europos Vadovų Taryboje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius gegužės 21 dieną Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje.

  Daugiašaliai santykiai »

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 13 dieną Briuselyje dalyvaus Rytų partnerystės užsienio reikalų ministrų susitikime, kurio metu kartu su kitais Europos Sąjungos (ES) valstybių narių ir Rytų partnerystės valstybių užsienio reikalų ministrais aptars ligšiolinius Rytų partnerystės politikos pasiekimus ir diskutuos dėl tolimesnių žingsnių.

  Europos Sąjunga »
  Klaipėda2.jpg

  Gegužės 9 dieną Europos dienos proga Lietuvos užsienio reikalų ministerija ir Klaipėdos miesto savivaldybė klaipėdiečius kvietė į viešą diskusiją „Kaip Brexit pakeis mano gyvenimą?“, vykusią Klaipėdos universitete.

  Daugiašaliai santykiai »

  Gegužės 9 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvavo Lietuvos 15 metų narystei Europos Sąjungoje (ES) ir Europos dienai skirtame iškilmingame minėjime Seime.

  Daugiašaliai santykiai »
  BRT 2019 03 19 .jpg

  Kovo 19 dieną Briuselyje Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje vyko pasirengimas kovo 21–22 dienomis vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui, vyko diskusijos apie 2021–2027 metų daugiametę finansinę programą. Pagrindinis dėmesys diskusijose buvo skirtas tolesniam ES bendros rinkos gilinimui.

  Daugiašaliai santykiai »
  {EEA75263-6666-7F4C-9515-E5F0AE2EDD12}res.jpg

  Kovo 14 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvavo Europos Sąjungos (ES) kartu su Jungtinėmis Tautomis (JT) rengiamoje konferencijoje „Parama Sirijos ir regiono ateičiai“. Trečius metus iš eilės Briuselyje organizuojamo renginio tikslas – užtikrinti tolimesnę paramą labiausiai nuo konflikto Sirijoje nukentėjusiems asmenims bei pabėgėlius priimančioms regiono šalims.

  Naujienlaiškio prenumerata