Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Bukarešte - užsienio reikalų ministrų diskusija apie Lietuvos ir NATO rytų flango saugumą

Sukurta 2016.11.08 / Atnaujinta 2016.11.08 15:46
  Bukarešte - užsienio reikalų ministrų diskusija apie Lietuvos ir NATO rytų flango saugumą

  Papildomos sąjungininkų pajėgos Baltijos jūros regione ir atsparumą ugdanti visuomenė, esanti pajėgi atremti hibridines grėsmes – raktas į saugią ateitį, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  Ministras lapkričio 8 d. Bukarešte dalyvavo devynių NATO priklausančių Vidurio Europos šalių užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame buvo aptarta saugumo padėtis regione bei NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimo Varšuvoje sprendimų įgyvendinimas.

  Pasak L.Linkevičiaus, būtų neatsakinga užmerkti akis prieš tebesitęsiančią Rusijos agresiją Rytų Ukrainoje, jos aktyvų įsitraukimą į pilietinį karą Sirijoje, o taip pat ir veiksmus Baltijos jūros regione, kur aktyviai stengiamasi destabilizuoti Europos saugumo architektūrą. 

  „Saugumo padėtis Baltijos jūros regione tiesiogiai įtakoja saugumą visoje transatlantinėje erdvėje. Kai matome veiksmus, kuriais siekiama pažeisti saugumo padėtį, turime atitinkamai adaptuoti NATO kolektyvinės gynybos ir atgrasymo priemones“, - sakė ministras.

  Anot jo, Baltijos šalyse ir Lenkijoje planuojami dislokuoti daugiašaliai batalionai turi būti tinkamai parengti ir aprūpinti, kad būtų pajėgūs reaguoti į bet kokią galimą agresiją. Be to, turi būti pašalintos visos kliūtys, kad esant reikalui į regioną laiku ir be trukdžių galėtų atvykti sąjungininkų pastiprinimo pajėgos. 
  L.Linkevičius susitikime taip pat pabrėžė visuomenių atsparumo didinimo, energetinio saugumo, gynybos nuo dezinformacijos ir kibernetinių išpuolių bei kitų hibridinių grėsmių svarbą. „Kaip parodė šie metai, nuo jų nėra apsaugoti net pajėgiausi sąjungininkai“, - sakė jis.

  Ministrų susitikime Bukarešte buvo apžvelgti tarptautinę saugumo aplinką destabilizuojantys Rusijos veiksmai euroatlantinėje erdvėje, ypač Baltijos jūros ir Juodosios jūros regionuose bei NATO pastangos sustiprinti pažeidžiamiausių jos narių saugumą.

  NATO vadovų susitikime Varšuvoje liepos 8-9 d. nuspręsta Baltijos šalyse ir Lenkijoje rotaciniu pagrindu dislokuoti po daugiašalę bataliono dydžio kovos grupę (angl. enhanced forward presence). Taip pat sutarta dėl atitinkamų priemonių Aljanso pietryčiuose (angl. tailored forward presence), tarp kurių – daugiašalės brigados steigimas Rumunijoje, gausesnės NATO pajėgos ore ir jūroje.

  Ministrai sutarė, kad visapusiškas ir neatidėliotinas Varšuvos sprendimų įgyvendinimas turi būti pagrindinis NATO veiklos prioritetas. Todėl bus stengiamasi išlaikyti Aljanso narių solidarumą ir vienybę, stiprinti transatlantinį ryšį, skatinti glaudesnį NATO ir ES bendradarbiavimą.

  NATO rytų flango valstybių Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Čekijos, Slovakijos, Vengrijos, Rumunijos ir Bulgarijos saugumo politikos dialogas buvo inicijuotas 2015 m. lapkritį Bukarešte surengtu šių šalių vadovų susitikimu. Vėliau dialogas buvo tęsiamas užsienio reikalų ministerijų saugumo politikos direktorių lygiu – tokie susitikimai šiais metais įvyko gegužę Prahoje ir spalį Vilniuje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  NATO1.jpg

  Gruodžio 7 dieną Ukrainos užsienio reikalų ministerijos Diplomatinėje Akademijoje vykusia konferencija „Ukrainos kelias į NATO: pasiekimai ir ateities perspektyvos” oficialiai pabaigta Lietuvos, kaip NATO kontaktinės ambasados Ukrainoje, vykdyta veikla.

  Dvišaliai santykiai »
  20181205_104103_resized.jpg

  Gruodžio 5 dieną Briuselyje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Makedonijos užsienio reikalų ministru Nikola Dimitrovu. Ministras patvirtino Lietuvos pasirengimą suteikti Makedonijai politinę ir praktinę paramą šalies stojimo į ES ir NATO kelyje.

  Daugiašaliai santykiai »

  Gruodžio 4-5 dienomis Briuselyje  posėdžiaujantys NATO užsienio reikalų ministrai pabrėžė, kad saugumas ir stabilumas euroatlantinėje erdvėje patiria bene rimčiausius iššūkius nuo Šaltojo karo pabaigos.

  Daugiašaliai santykiai »

  Gruodžio 4 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo NATO valstybių narių užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje, kur kėlė atsako į Rusijos agresiją prieš Ukrainos laivus Kerčės sąsiauryje klausimą.

  Užsienio reikalų ministro veikla » NATO ir tarptautinis saugumas »
  20181204_105907.jpg

  Prieš šiandien prasidedantį NATO Užsienio reikalų ministrų susitikimą, ministras Linas Linkevičius su vyriausiuoju Aljanso pajėgų vadu Europoje gen. Curtisu M. Scaparrotti aptarė Lietuvos ir kitų Baltijos šalių saugumo ir gynybos stiprinimo klausimus.

  Daugiašaliai santykiai »

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Briuselyje gruodžio 4-5 dienomis dalyvaus NATO užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame paragins stiprinti sąjungininkų ir Aljanso paramą Ukrainai reaguojant į didėjančią įtampą Juodosios jūros regione.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata