Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

ES dvyniai: Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai padės Serbijos kolegoms stiprinti kriminalinės žvalgybos pajėgumus

Sukurta 2018.02.15 / Atnaujinta 2018.02.15 15:03

Vasario 13 dieną ES delegacija Serbijoje pranešė, kad Lietuva laimėjo atranką trumpalaikiam Dvynių projektui Serbijoje „Gebėjimų įgyvendinti nacionalinę kriminalinės žvalgybos sistemą stiprinimas (NCIS)“ . Projektą, bendradarbiaudami su kolegomis iš Serbijos Vidaus reikalų ministerijos, įgyvendins Lietuvos kriminalinės policijos biuras kartu su Centrine projektų valdymo agentūra.

Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvos kriminalinės policijos biuras jau daugiau nei 15 metų sėkmingai koordinuoja, įgyvendina ir tobulina kriminalinės žvalgybos pajėgumus, taip pat vertinant surinktą profesionalų komandą, Serbijos partneriams bus suteikta visa reikalinga parama tobulinant savo kovos su sunkiu ir organizuotu nusikalstamumu pajėgumus remiantis geriausia ES valstybių narių ir tarptautine praktika. Projekto biudžetas 200 tūkst. Eurų, numatoma trukmė – 8 mėnesiai.

Tai jau šeštasis  Lietuvos laimėtas ES Dvynių projektas Serbijoje nuo 2004 metų. Lietuvos policijai tai jau 10-asis ES Dvynių projektas, kuriuo teikiama parama narystės ES siekiančių bei Europos Sąjungos Rytų ir Pietų kaimynystės šalių teisėsaugos institucijoms.

Dvynių programa – tai ES paramos instrumentas , skirtas ES šalių kandidačių  ir ES Rytų ir Pietų  kaimynystės šalių viešajam sektoriui. Dvynių projektuose, skirtuose stiprinti administracinius gebėjimus, padėti reformuoti įvairias valstybės sektoriaus sritis, perimti ES teisinę bazę, bendradarbiauja ES valstybių narių ir valstybių paramos gavėjų giminingos viešojo sektoriaus  įstaigos. Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 metų ir yra individualiai arba su partneriais  laimėjusi 93 projektų atrankas. Europos Komisijos 2014–2016 metų duomenimis,  Lietuva ES Dvynių programoje yra sėkmingiausių ES šalių penketuke.  2017 metais Lietuvos institucijos laimėjo 13 iš 19 pateiktų projektų atrankų.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
181123 Zagrebas Twinningo uždarymas2.jpg

Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centras Kroatijoje sėkmingai įgyvendino Europos Sąjungos Dvynių programos projektą „Kroatijos vidaus reikalų ministerijos gebėjimų organizuoti automatinį apsikeitimą DNR ir daktiloskopiniais duomenimis stiprinimas“.

Dvišaliai santykiai »
twinning.png

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos aukščiausiasis teismas, Lietuvos Respublikos prokuratūra ir Centrinė projektų valdymo agentūra (toliau – CPVA) kartu su Lenkijos Respublikos finansų ministerija ir Brėmeno viešojo administravimo universitetu (Vokietija) įgyvendins Europos Sąjungos Dvynių projektą „Stiprinti prevencijos ir kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu sistemą“ Moldovos Respublikoje.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Gegužės 8 dieną, minint Rytų partnerystės politikos 9-ųjų metinių sukaktį, Užsienio reikalų ministerijoje surengtas Tarpinstitucinės darbo grupės Rytų partnerystės politikos įgyvendinimui koordinuoti skirtas posėdis. Jo metu aptartos Lietuvos institucijų bendradarbiavimo galimybės su Rytų partnerystės šalimis įgyvendinant darbotvarkę „20 siekinių 2020 metams“ ir kitus Briuselio viršūnių susitikime priimtus sprendimus.

Daugiašaliai santykiai »

Naujienlaiškio prenumerata