Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Globalaus saugumo forume aptarti nauji kolektyvinės gynybos uždaviniai ir pagerbtas iškilaus tarptautinių santykių eksperto Zbigniew Brzezinski atminimas

Sukurta 2017.05.27 / Atnaujinta 2017.05.27 13:25
  Globalaus saugumo forume aptarti nauji kolektyvinės gynybos uždaviniai ir pagerbtas iškilaus tarptautinių santykių eksperto Zbigniew Brzezinski atminimas

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius globalaus saugumo forume GLOBSEC teigė, kad NATO turi išlaikyti sugebėjimą prisitaikyti prie naujų iššūkių ir pagrindinį dėmesį skirti svarbiausiam kolektyvinės gynybos uždaviniui. Nuo to priklausys Aljanso sėkmė ateityje.

  Ministras gegužės 26-27 dienomis Bratislavoje dalyvavo forumo diskusijoje „NATO adaptacija prie ateities iššūkių“.

  „Baltijos šalyse ir Lenkijoje dislokuojamos priešakinės pajėgos jau vasarą pasieks operacinį pajėgumą ir sustiprins NATO rytinę dalį. Tačiau tuo procesas nesibaigia. Reikia tęsti Aljanso adaptaciją, kaip tai numatyta NATO valstybių vadovų susitikimo Varšuvoje sprendimuose“, - sakė L.Linkevičius.

  Svarbiausi uždaviniai šiame procese, anot ministro, yra greito ir nevaržomo sąjungininkų pajėgų judėjimo užtikrinimas bei NATO vadovavimo ir pajėgų struktūros peržiūra, kad ji atitiktų dabarties grėsmes ir padėtų užtikrinti sklandų sprendimų procesą Aljanse.

  Konferencijos dalyviai pagerbė šiandien mirusio ilgamečio JAV diplomato ir nacionalinio saugumo eksperto Zbigniew Brzezinski indėlį tarptautinių santykių istorijoje. Ministras L.Linkevičius pasidalino istorija apie Z.Brezinski medžioklę Lietuvoje, kurios metu du savo nušautus šernus jis pavadino „Molotovo“ ir „Ribentropo“ vardais.

  Kasmet Slovakijos sostinėje rengiamame forume, kuriame diskutuojama strateginiais užsienio politikos, ekonomikos ir saugumo klausimais, dalyvauja valstybių ir tarptautinių institucijų vadovai, aukšto rango diplomatai, analitikai ir verslo atstovai.

  Vizito metu L.Linkevičius susitiko su Slovakijos užsienio ir Europos reikalų ministru Miroslavu Lajčaku. Pokalbio metu didžiausias dėmesys buvo skirtas santykių su Rusija, regiono saugumo, ES Rytų partnerystės politikos ir energetinio saugumo klausimams. 

  L.Linkevičius akcentavo, kad kol kas nėra pagrindo keisti ES laikyseną dėl Rusijos. „Reikia laikytis nuoseklios politikos – išlaikyti ES vienybę, transatlantinę koordinaciją, tvirtą paramą Ukrainai ir Rusijai taikomas sankcijas, kol ji visiškai įgyvendins įsipareigojimus, prisiimtus pagal Minsko susitarimus“, - sakė ministras.

  Jis paprašė atominę energetiką vystančios Slovakijos paramos Lietuvos diplomatiniams veiksmams, kuriais siekiama, kad Baltarusijoje nebūtų statoma nesaugi atominė elektrinė.

  Pastarasis klausimas buvo aptartas ir ministro susitikime su neseniai pareigas pradėjusia eiti JAV Valstybės Departamento specialiąja pasiuntine ir tarptautinių energetikos klausimų koordinatore Mary Burce Warlick.

  Pasak L.Linkevičiaus, tarptautinė bendruomenė turi be išlygų reikalauti, kad Baltarusija nutrauktų pavojingą praktiką ir pradėtų visapusiškai bendradarbiauti su tarptautiniais branduolinės saugos ekspertais.

  Lietuva ragina Baltarusiją nedelsiant stabdyti Astravo AE statybas dėl projekto neatitikties tarptautiniams aplinkosaugos ir branduolinės saugos standartams, dėl daugelio itin rimtų pažeidimų projekto vystymo procese, dėl nuolat vykstančių rimtų incidentų statybos aikštelėje, žemos darbo saugos kultūros, branduolinę saugą prižiūrinčios institucijos ir statybos darbus atliekančių organizacijų kompetencijos ir patirties stokos vystant projektą bei dėl nuolatinių manipuliacijų tarptautiniais instrumentais ir viešąja nuomone.

  Ministras pokalbio su JAV diplomate metu taip pat pabrėžė Baltijos šalių elektros sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais svarbą, akcentavo projekto „NordStream 2“ keliamas grėsmes, aptarė JAV suskystintų dujų eksporto į Europą temą.

  Bratislavoje L.Linkevičius susitiko ir su korporacijos „Microsoft Corporation“ viceprezidentu Johnu Franku vyriausybių ir verslo bendradarbiavimui kovoje su kibernetinėmis grėsmėmis aptarti.

  „Glaudus ryšys su privačiu sektoriumi šioje srityje ypač reikalingas. Todėl labai sveikintinos „Microsoft“ pastangos prisidėti prie tarptautinio kibernetinio saugumo režimo plėtros. Lietuva  pasirengusi aktyviai dalyvauti valstybių, privačių ir nevyriausybinių veikėjų dialoge ir drauge ieškoti bendro atsako į visiems aktualias kibernetines grėsmes“, - susitikime sakė ministras.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  nato ambasadoriai.jpg

  Spalio 18 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vilniuje priėmė prie Priešakinių pajėgų bataliono Lietuvoje prisidedančių šalių nuolatinius atstovus prie NATO. Su jais aptartos Lietuvos pastangos sustiprinti savo saugumą ir sutartų Aljanso iniciatyvų įgyvendinimas kolektyvinės gynybos ir atgrasymo srityje.

  NATO ir tarptautinis saugumas »

  Liepos 11-12 dieną Briuselyje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Prezidentės Dalios Grybauskaitės delegacijoje dalyvavo NATO vadovų susitikime, kuriame buvo aptarta sparčiai besikeičianti saugumo aplinka, įvertintas Aljanso atsakas į aktualias grėsmes, įskaitant didesnius sąjungininkų skiriamus resursus gynybai.

  NATO ir tarptautinis saugumas »

  Liepos 11-12 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Prezidentės Dalios Grybauskaitės delegacijos sudėtyje dalyvaus NATO vadovų susitikime Briuselyje.

  NATO ir tarptautinis saugumas »
  111.jpg

  Gegužės 16 dieną Vašingtone Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kartu su Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrais Edgaru Rinkēvičiumi bei Svenu Mikseriu susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento nacionalinio saugumo patarėju Johnu R. Boltonu.

  Dvišaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »
  20180509_184830res.jpg

  Gegužės 9 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su darbo vizitu lankėsi Turkijoje ir susitiko su Turkijos užsienio reikalų ministru Mevliutu Čavušolu (Mevlüt Çavuşoğlu).

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_8759.jpg

  Balandžio 25-27 dienomis šešiolikos skirtingų centrinės Ukrainos universitetų studentai dalyvavo Lietuvos ambasados Ukrainoje surengtame Euroatlantiniame jaunimo saugumo forume Čerkasų mieste.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata