Temos Žymėti visasAtžymėti visus

ministras.jpg

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Globalaus saugumo forume aptarti nauji kolektyvinės gynybos uždaviniai ir pagerbtas iškilaus tarptautinių santykių eksperto Zbigniew Brzezinski atminimas

Sukurta 2017.05.27 / Atnaujinta 2017.05.27 13:25
  Globalaus saugumo forume aptarti nauji kolektyvinės gynybos uždaviniai ir pagerbtas iškilaus tarptautinių santykių eksperto Zbigniew Brzezinski atminimas

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius globalaus saugumo forume GLOBSEC teigė, kad NATO turi išlaikyti sugebėjimą prisitaikyti prie naujų iššūkių ir pagrindinį dėmesį skirti svarbiausiam kolektyvinės gynybos uždaviniui. Nuo to priklausys Aljanso sėkmė ateityje.

  Ministras gegužės 26-27 dienomis Bratislavoje dalyvavo forumo diskusijoje „NATO adaptacija prie ateities iššūkių“.

  „Baltijos šalyse ir Lenkijoje dislokuojamos priešakinės pajėgos jau vasarą pasieks operacinį pajėgumą ir sustiprins NATO rytinę dalį. Tačiau tuo procesas nesibaigia. Reikia tęsti Aljanso adaptaciją, kaip tai numatyta NATO valstybių vadovų susitikimo Varšuvoje sprendimuose“, - sakė L.Linkevičius.

  Svarbiausi uždaviniai šiame procese, anot ministro, yra greito ir nevaržomo sąjungininkų pajėgų judėjimo užtikrinimas bei NATO vadovavimo ir pajėgų struktūros peržiūra, kad ji atitiktų dabarties grėsmes ir padėtų užtikrinti sklandų sprendimų procesą Aljanse.

  Konferencijos dalyviai pagerbė šiandien mirusio ilgamečio JAV diplomato ir nacionalinio saugumo eksperto Zbigniew Brzezinski indėlį tarptautinių santykių istorijoje. Ministras L.Linkevičius pasidalino istorija apie Z.Brezinski medžioklę Lietuvoje, kurios metu du savo nušautus šernus jis pavadino „Molotovo“ ir „Ribentropo“ vardais.

  Kasmet Slovakijos sostinėje rengiamame forume, kuriame diskutuojama strateginiais užsienio politikos, ekonomikos ir saugumo klausimais, dalyvauja valstybių ir tarptautinių institucijų vadovai, aukšto rango diplomatai, analitikai ir verslo atstovai.

  Vizito metu L.Linkevičius susitiko su Slovakijos užsienio ir Europos reikalų ministru Miroslavu Lajčaku. Pokalbio metu didžiausias dėmesys buvo skirtas santykių su Rusija, regiono saugumo, ES Rytų partnerystės politikos ir energetinio saugumo klausimams. 

  L.Linkevičius akcentavo, kad kol kas nėra pagrindo keisti ES laikyseną dėl Rusijos. „Reikia laikytis nuoseklios politikos – išlaikyti ES vienybę, transatlantinę koordinaciją, tvirtą paramą Ukrainai ir Rusijai taikomas sankcijas, kol ji visiškai įgyvendins įsipareigojimus, prisiimtus pagal Minsko susitarimus“, - sakė ministras.

  Jis paprašė atominę energetiką vystančios Slovakijos paramos Lietuvos diplomatiniams veiksmams, kuriais siekiama, kad Baltarusijoje nebūtų statoma nesaugi atominė elektrinė.

  Pastarasis klausimas buvo aptartas ir ministro susitikime su neseniai pareigas pradėjusia eiti JAV Valstybės Departamento specialiąja pasiuntine ir tarptautinių energetikos klausimų koordinatore Mary Burce Warlick.

  Pasak L.Linkevičiaus, tarptautinė bendruomenė turi be išlygų reikalauti, kad Baltarusija nutrauktų pavojingą praktiką ir pradėtų visapusiškai bendradarbiauti su tarptautiniais branduolinės saugos ekspertais.

  Lietuva ragina Baltarusiją nedelsiant stabdyti Astravo AE statybas dėl projekto neatitikties tarptautiniams aplinkosaugos ir branduolinės saugos standartams, dėl daugelio itin rimtų pažeidimų projekto vystymo procese, dėl nuolat vykstančių rimtų incidentų statybos aikštelėje, žemos darbo saugos kultūros, branduolinę saugą prižiūrinčios institucijos ir statybos darbus atliekančių organizacijų kompetencijos ir patirties stokos vystant projektą bei dėl nuolatinių manipuliacijų tarptautiniais instrumentais ir viešąja nuomone.

  Ministras pokalbio su JAV diplomate metu taip pat pabrėžė Baltijos šalių elektros sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais svarbą, akcentavo projekto „NordStream 2“ keliamas grėsmes, aptarė JAV suskystintų dujų eksporto į Europą temą.

  Bratislavoje L.Linkevičius susitiko ir su korporacijos „Microsoft Corporation“ viceprezidentu Johnu Franku vyriausybių ir verslo bendradarbiavimui kovoje su kibernetinėmis grėsmėmis aptarti.

  „Glaudus ryšys su privačiu sektoriumi šioje srityje ypač reikalingas. Todėl labai sveikintinos „Microsoft“ pastangos prisidėti prie tarptautinio kibernetinio saugumo režimo plėtros. Lietuva  pasirengusi aktyviai dalyvauti valstybių, privačių ir nevyriausybinių veikėjų dialoge ir drauge ieškoti bendro atsako į visiems aktualias kibernetines grėsmes“, - susitikime sakė ministras.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_7700.JPG

  Lapkričio 12-14 dienomis Lietuvos ambasada Ukrainoje surengė Euroatlantinį jaunimo saugumo forumą Voluinės, Rivnės ir Lvovo regionų studentams.

  Atstovybių naujienos »

  Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdis vyks lapkričio 13 dieną Briuselyje. Jo metu  bus rengiamasi ES-Afrikos viršūnių susitikimui bei aptartas strateginės komunikacijos klausimas, į URT darbotvarkę įtrauktas po Lietuvos iniciatyva Vyriausiajai įgaliotinei F. Mogherini išsiųsto laiško. Vėliau, dalyvaujant gynybos ministrams, bus diskutuojama apie ES saugumą ir gynybą.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga » NATO ir tarptautinis saugumas »
  Su O. Zerkal.jpg

  Spalio 19-20 dienomis Kijeve lankėsi užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius, kuris su Ukrainos pareigūnais aptarė intensyvų Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimą.

  Dvišaliai santykiai »

  Varšuvoje spalio 9 dieną vyks antrasis devynių NATO priklausančių Vidurio Europos šalių užsienio reikalų ministrų susitikimas. Lietuvai jame atstovaus užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius.

  Daugiašaliai santykiai »
  35324652850_8e3c8ba49d_k.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vilniuje liepos 4 dieną susitiko su NATO generalinio sekretoriaus padėjėju (assistant secretary general) Heinrichu Braussu ir aptarė tolesnius NATO planus stiprinti kolektyvinę gynybą bei kartu gerinti pasirengimą atremti propagandines, kibernetines bei kitas hibridinio pobūdžio atakas.

  Daugiašaliai santykiai »
  35280118561_63f5af73a6_k.jpg

  Lietuvoje viešintis NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, pirmadienio vakarą susitikęs su krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministrais, pagyrė Lietuvą už gynybos finansavimo didinimą ir pastangas stiprinti saugumą regione. NATO vadovas taip pat pabrėžė, jog Lietuva, didindama gynybos finansavimą, stiprina viso Aljanso pasiryžimą stiprinti kolektyvinę gynybą.

  NATO ir tarptautinis saugumas »

  Naujienlaiškio prenumerata