Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Globalios Lietuvos profesionalų forume – diskusijos apie valstybės pažangą

Sukurta 2016.12.29 / Atnaujinta 2016.12.29 15:43
   Globalios Lietuvos profesionalų forume – diskusijos apie valstybės pažangą
   Globalios Lietuvos profesionalų forume – diskusijos apie valstybės pažangą
   Globalios Lietuvos profesionalų forume – diskusijos apie valstybės pažangą
   Globalios Lietuvos profesionalų forume – diskusijos apie valstybės pažangą
   Globalios Lietuvos profesionalų forume – diskusijos apie valstybės pažangą

   Vilniuje gruodžio 28 dieną daugiau kaip 180 verslo, mokslo, kultūros profesionalų iš daugiau kaip 20 užsienio valstybių ir Lietuvos susitiko pirmajame Globalios Lietuvos profesionalų forume „Globali Lietuva – valstybės pažangos kodas“. Užsienio reikalų ministerijos kartu su profesionalų tinklu „Global Lithuanian Leaders“ organizuoto renginio  tikslas – sukurti platformą nenutrūkstamam ir efektyviam valstybės bei diasporos dialogui Lietuvai svarbiais klausimais.

   „Jūs – gabūs, talentingi, daug pasiekę – galite labai daug duoti savo kraštui. Su Jūsų pagalba Lietuva gali stebinti kokybe, inovacijomis, idėjomis. Lietuvai labai reikia Jūsų – Jūsų darbų, idėjų, patarimų“,  – sveikindamas į renginį susirinkusius Globalios Lietuvos profesionalus, sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Ministras taip pat išreiškė viltį, kad forumas taps tradiciniu ir bus puikia platforma Lietuvos diasporos profesionalams aktyviai įsitraukti į Lietuvos gyvenimą.

   Forumo metu vyko intensyvios diskusijos dėl Lietuvos įvaizdžio, vizijos ir strategijos konkuruojant dėl talentų ir investicijų pritraukimo į Lietuvą. Išskirtinis dėmesys skirtas talentų ugdymui Lietuvoje, švietimo sistemos ir universitetų  vaidmeniui, akcentuota sumanios partnerystės tarp Lietuvos ir jos diasporos, švietimo ir verslo struktūrų svarba.

   Taip pat apsikeista idėjomis dėl Globalios Lietuvos sąvokos, šios sąvokos traktavimo ir taikymo. Apibendrinus pasisakymus, sutarta, kad Globali Lietuva – tai būsena, paremta tam tikromis vertybėmis – atvirumu, bendradarbiavimu, stipriu ryšiu su lietuviais ir Lietuva, lietuvišku identitetu, prisidėjimu prie šalies gerovės kūrimo. Akcentuota būtinybė apie Lietuvą kalbėti ne vien kaip apie geografiškai apribotą teritoriją, pabrėžiant, kad šiuolaikinio pasaulio globalumas yra iššūkis, bet tuo pačiu ir galimybė pasitelkti pasaulinės patirties įgijusius lietuvių profesionalus stipresnės, atviresnės Lietuvos kūrimui. Kalbėta, jog Globalią Lietuvą galima metaforiškai suvokti kaip socialinį tinklą, kurio ryšiai pasiekia lietuvius, nepaisant jų gyvenamosios vietos. Pasak renginio dalyvių, labai svarbu, kad ryšiai vis labiau stiprėtų ir lietuviai svetur savo patirtimi, žiniomis, idėjomis galėtų vis aktyviau įvairiomis formomis įsitraukti į šalies gyvenimą ir prisidėti prie gerovės Lietuvoje kūrimo.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   2.JPG

   Balandžio 16 dieną funkcijas pradėjo vykdyti naujai paskirtas Lietuvos garbės konsulas Brazilijoje Carlosas Levensteinas.

   Dvišaliai santykiai »
   Melburnas.jpg

   Vasario 18 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius, tęsdamas vizitą Australijoje, kartu su delegacija dalyvavo šventiniuose Vasario 16-osios renginiuose Melburne.

   Užsienio lietuviai » Istorinė, kultūros diplomatija »
   tomas_razmus-7.JPG

   Lietuvos valstybės atkūrimo 100 metų jubiliejaus proga Adelaidės lietuvių bendruomenė parengė Lietuvai išskirtinę dovaną.

   Ministerijos naujienos » Užsienio lietuviai » Istorinė, kultūros diplomatija »
   tomas_razmus-7923.jpg

   Gruodžio 28 dieną, šeštąjį kartą vykusioje „Globalios Lietuvos“ apdovanojimų ceremonijoje Užsienio reikalų ministerijos globojamas apdovanojimas „Už viso gyvenimo nuopelnus“ atiteko JAV Ilinojaus valstijoje įsteigtam „Lietuvių fondui“.

   Užsienio lietuviai »

   Naujienlaiškio prenumerata