Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Japonijoje vyko Šiaurės ir Baltijos šalių bei Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko susitikimas

Sukurta 2020.06.26 / Atnaujinta 2020.06.26 14:28
  Japonijoje vyko Šiaurės ir Baltijos šalių bei Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko susitikimas

  Lietuvos ambasada Japonijoje surengė Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) ambasadorių darbinius pietus su Japonijos tarptautinio bendradarbiavimo banko (JBIC) gubernatoriumi Tadashi Maeda.

  Ambasadorius Gediminas Varvuolis pasveikino JBIC įsitraukimą šiame Europos regione ir dėmesį projektams Baltijos valstybėse. Tai buvo pirmasis NB8 formato renginys Japonijoje pastaraisiais metais ir pirmasis Lietuvos ambasados surengtas renginys po nepaprastosios padėties atšaukimo Japonijoje.

  Susitikimo metu aptartos JBIC investicijos į NB8 šalių startuolius per rizikos kapitalo fondą „NordicNinja“, taip pat potencialios investicijos į infrastruktūros projektus, tokius kaip „Rail Baltica“. Akcentuotas vis didesnis JBIC dėmesys atsinaujinančiai energetikai ir Japonijos atominės energetikos iššūkiai. Diskutuota pasaulio ir Japonijos ekonomikos klausimais – apie verslo veikimą postpandeminiame pasaulyje ir pasaulio tiekimo grandinių persiskirstymą, taip pat didesnį moterų įsitraukimą į ekonomiką.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  download (1).jpg

  Liepos 9 dieną Lietuvos ambasada Japonijoje surengė internetinį seminarą „Čijunė Sugihara ir Lietuva“, kuris vyko japonų kalba.

  Dvišaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »
  IMG_2249.jpg

  Liepos 8 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis Lietuvos garbės konsului Fukujamoje Shigehiro Komaru įteikė Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos padėkos raštą.

  Atstovybių naujienos »

  Birželio 10-11 dienomis Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis dalyvavo Azijos ir Europos fondo (ASEF) valdytojų tarybos nuotoliniame posėdyje. Fondo tikslas - siekti geresnio tarpusavio supratimo ir bendradarbiavimo tarp Azijos ir Europos, skatinant intelektualinius, kultūrinius mainus ir žmonių kontaktus.

  Atstovybių naujienos »
  NB8V4.png

  Birželio 3 dieną, virtualaus susitikimo metu, dvylikos šalių užsienio reikalų ministrai aptarė svarbiausias su Covid-19 pandemija ir jos pasekmėmis kovojančios Europos politines aktualijas.

  Daugiašaliai santykiai »

  Birželio 3 dieną rengiamo virtualaus susitikimo metu dvylikos šalių užsienio reikalų ministrai aptars svarbiausias su Covid-19 pandemija ir jos pasekmėmis kovojančio pasaulio ir Europos politines aktualijas.

  Daugiašaliai santykiai »

  Baigus visas reikalingas diplomatines procedūras, Lietuva oficialiai įsitraukia į naujai Japonijos mokslininkų sukurto vaisto „Avigan“ klinikinius tyrimus. Tikimasi, kad šis naujasis vaistas padės įveikti COVID-19 ir sustabdyti jo plitimą.

  Dvišaliai santykiai »