Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos sesijoje Lietuva išreiškė paramą Ukrainai ir Sakartvelui

Sukurta 2020.06.19 / Atnaujinta 2020.06.19 14:20
  IMG_7339.JPEG Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos sesijoje Lietuva išreiškė paramą Ukrainai ir Sakartvelui

  Birželio 18-19 dienomis Lietuva dalyvavo Ženevoje vykstančios Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 43-osios sesijos interaktyviame dialoge dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje ir bendruosiuose debatuose dėl techninės paramos ir pajėgumų stiprinimo.

  Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas išreiškė gilų susirūpinimą dėl Rusijos toliau vykdomų pagrindinių žmogaus teisių ir laisvių pažeidimų Rusijos okupuotame Kryme, Sevastopolio mieste ir Ukrainos Donbaso regione, Krymo totorių teisių pažeidimų, prievartinio Krymo gyventojų šaukimo į Rusijos karinę tarnybą, ragino Rusiją vykdyti prisiimtus tarptautinės teisės įsipareigojimus ir užtikrinti prieigą tarptautiniams žmogaus teisių stebėjimo mechanizmams.

  Bendruosiuose debatuose dėl techninės paramos ir pajėgumų stiprinimo Lietuva sveikino glaudų Sakartvelo bendradarbiavimą su Jungtinių Tautų (JT) Vyriausios žmogaus teisių komisarės biuru ir išreiškė didelį susirūpinimą blogėjančia saugumo, humanitarine ir žmogaus teisių padėtimi Rusijos okupuotuose Sakartvelo Abchazijos ir Cchinvalio (Pietų Osetijos) regionuose, toliau vykdoma „borderizacija“,  judėjimo laisvės ribojimais, ypač COVID-19 pandemijos kontekste.

  Lietuva išreiškė tvirtą paramą Ukrainos ir Sakartvelo suverenitetui ir teritoriniam vientisumui.

  ŽTT 43-oji sesija kovo mėnesį buvo sustabdyta dėl pandemijos protrūkio ir darbą atnaujino birželio 15 dieną. ŽTT tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybos nares 2022-2024 metų laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje kaip stebėtoja.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  M. Adomenas.png

  Vasario 25 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas per nuotolį dalyvavo Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos metu vykstančiame išplėstiniame dialoge su Jungtinių Tautų (JT) Vyriausiąja žmogaus teisių komisare Michelle Bachelet, kuri pristatė pranešimą apie žmogaus teisių padėtį Baltarusijoje 2020 metų vykusių prezidento rinkimų kontekste.

  Dvišaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Vasario 2 dieną Lietuvos iniciatyva Europos Tarybos (ET) bei Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) vadovams buvo išplatinti Baltijos valstybių užsienio reikalų ministrų laiškai, smerkiantys Rusijos teisėsaugos institucijų naudojamą smurtą prieš taikius protestuotojus ir raginantys tarptautinę bendruomenę imtis neatidėliotinų veiksmų, reaguojant į masinius protestuotojų ir žurnalistų sulaikymus Rusijoje.

  Daugiašaliai santykiai »
  UPR.png

  Sausio 20 ir 22 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės sesijoje ir pateikė Lietuvos rekomendacijas Australijai ir Austrijai žmogaus teisių srityje.

  JT Saugumo Taryba » Daugiašaliai santykiai »
  sss.png

  Gruodžio 10-ąją, minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną ir Europos žmogaus teisių konvencijos 70-metį, trečią kartą surengtas Nacionalinis žmogaus teisių forumas  „Įvairovių Lietuva Europoje“. Jo metu vyko diskusija apie žmogaus teisių padėtį ir aktualijas Lietuvoje bei kitose šalyse.

  Naujienos »
  XX sale.jpg

  Lapkričio 9 – 10 dienomis Lietuva dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros (UPR) darbo grupės 36-os sesijos veikloje ir pateikė rekomendacijas aptariant situaciją žmogaus teisių srityje Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ir Kroatijoje.

  Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »

  Lapkričio 9 dieną Jungtinių Tautų (JT) būstinėje Niujorke vyko rinkimai į JT Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetą (angl. Committee on the Elimination of Discrimination against Women (CEDAW)), kuriuose dalyvavo ir 2021-2024 metų kadencijai buvo išrinkta Lietuvos Respublikos kandidatė prof. Dalia Leinartė. Į 11 laisvų vietų kandidatavo 19 valstybių ekspertai. Kartu su Lietuvos eksperte į komitetą išrinktos Nyderlandų, Bahamų, Nepalo, Ganos, Australijos, Meksikos, Libano, Prancūzijos, Filipinų ir Kinijos valstybių atstovės.

  Daugiašaliai santykiai »