Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: besitęsiant Rusijos priešiškiems veiksmams, NATO turi siųsti stiprią žinią

Sukurta 2018.04.27 / Atnaujinta 2018.04.27 16:17
   L. Linkevičius: besitęsiant Rusijos priešiškiems veiksmams, NATO turi siųsti stiprią žinią
   L. Linkevičius: besitęsiant Rusijos priešiškiems veiksmams, NATO turi siųsti stiprią žinią
   L. Linkevičius: besitęsiant Rusijos priešiškiems veiksmams, NATO turi siųsti stiprią žinią

   Balandžio 27 dieną Briuselyje vyko NATO valstybių narių užsienio reikalų ministrų susitikimas, kuriame daug dėmesio skirta Rusijos agresyviai karinei veiklai ir prieš NATO nares bei partneres vykdomiems hibridiniams išpuoliams. Jame dalyvavęs Lietuvos užsienio reikalų Linas Linkevičius ministras teigė, kad artėjantis NATO vadovų susitikimas turi pasiųsti vieningą žinią, kad Aljansas yra pasiryžęs ginti savo narius ir vertybes.

   „Rusija elgiasi vis priešiškiau. Tą matome visur – nuo Baltijos jūros iki Sirijos. Pasitelkiamas platus priemonių arsenalas. Kibernetinės ir hibridinės atakos tampa neatskiriama Rusijos užsienio politikos dalimi. Turime stiprinti Aljanso pastangas, pasitelkti partnerius, kad atremtume Rusijos priešiškumą, NATO vadovų susitikime pasiųstume aiškią, vieningą žinią į rytus ir sutartume dėl tolesnės NATO adaptacijos prie besikeičiančios saugumo aplinkos žingsnių“, – teigė L. Linkevičius. Pasak jo, tolesnės Rusijos provokacijos sulauks principingo atsako.

   NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikime Lietuva sieks, kad būtų toliau įgyvendinama ir stiprinama NATO atgrasymo ir gynybos politika, dėl kurios buvo sutarta ankstesniuose Velso ir Varšuvos susitikimuose. Svarbiausi klausimai yra pastiprinimo sąjungininkams krizės atveju strategija, oro gynyba ir pajėgų parengtis.

   Susitikimo metu taip pat įvyko ministrų diskusija apie iš pietų kylančias grėsmes, kurioje L. Linkevičius pabrėžė solidarumą su sąjungininkais Aljanso pietuose ir Lietuvos pasiryžimą toliau didinti indėlį į tarptautines misijas ir operacijas.

   Darbo pietų metu ministrai aptarė NATO veiklą Afganistane, šios šalies prezidento paskelbtos taikos derybų iniciatyvos perspektyvas, kitų regiono veikėjų vaidmenį siekiant taikos Afganistane.

   NATO „atvirų durų“ politikai skirtoje sesijoje buvo tariamasi dėl galimų sprendimų NATO vadovų susitikime, tolesnio šalių kandidačių euroatlantinės integracijos kelio ir paramos jų vykdomoms reformoms. 

   Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministro, NATO „atvirų durų“ politika yra visavertis ir pasiteisinęs instrumentas, svariai prisidedantis prie stiprios ir saugios Europos tikslo, kuris dar nėra pasiektas.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   NATO3.jpg

   Gegužės 9–15 dienomis Lietuva jau dešimtąjį kartą dalyvaus NATO krizių valdymo pratybose (angl. NATO Crisis Management Exercise 2019, CMX19).

   NATO ir tarptautinis saugumas »
   IMG_20190425_095410_resized_20190425_104837829 (003).jpg

   Balandžio 25 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje atidaryta tarptautinė konferencija, skirta pasidalinti ekspertine patirtimi, siekiant sukurti išankstinio įspėjimo sistemą kovai su hibridinėmis grėsmėmis.

   Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga » NATO ir tarptautinis saugumas »
   20190404_190404b-014.jpg

   Balandžio 4 dieną NATO valstybių narių užsienio reikalų ministrų susitikime Vašingtone ministras Linas Linkevičius  ragino reaguoti į Europos saugumą silpninančius Rusijos veiksmus Juodosios jūros regione ir ginklų kontrolės srityje.

   NATO ir tarptautinis saugumas »
   IMG_20190403_121121_resized_20190403_055653750.jpg

   Balandžio 3 dieną Vašingtone, JAV, NATO 70-mečio minėjimo renginių paraštėse, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Ukrainos vicepremjere Europos ir euroatlantinei integracijai Ivana Klympush-Cincadze  ir Sakartvelo užsienio reikalų ministru Davidu Zalkalianiu.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_20190403_094607.jpg

   Balandžio 3 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vašingtone, JAV, dalyvavo NATO 70-mečiui skirtuose renginiuose.

   NATO ir tarptautinis saugumas »

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 3-4 dienomis dalyvaus NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Vašingtone, JAV, kur prieš 70 metų buvo pasirašyta Šiaurės Atlanto sutartis.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata