Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius dalyvavo konferencijoje „Moterys, taika ir saugumas“

Sukurta 2018.11.28 / Atnaujinta 2018.11.28 16:10
  L. Linkevičius dalyvavo konferencijoje „Moterys, taika ir saugumas“

  Lapkričio 28 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo konferencijoje „Moterys, taika ir saugumas“, kurios tikslas – sustiprinti Lietuvos institucijų ir visuomeninių moterų organizacijų gebėjimus įgyvendinti globalią darbotvarkę ir pasiruošti antrojo nacionalinio veiksmų plano rengimui.

  Susitikimo metu ministras padėkojo ekspertams iš JAV, Šveicarijos, Jungtinės Karalystės, Moldovos, Ukrainos ir tarptautinių organizacijų už pagalbą Lietuvai ir pažymėjo, jog Lietuva aktyviai dirba moterų teisių užtikrinimo srityje. Ministras teigė palaikantis Stambulo konvencijos dėl smurto prieš moteris ir smurto šeimoje prevencijos ir kovos su juo ratifikavimą ir pažymėjo, kad kova prieš smurtą prieš moteris bus vienas iš esminių rengiamo nacionalinio veiksmų plano siekių.

  Darbotvarkę „Moterys, taika ir saugumas“ sudaro Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucija 1325 ir kitos devynios ją vėliau papildžiusios JT Saugumo Tarybos rezoliucijos. Darbotvarkės tikslas – užtikrinti moterų dalyvavimą visose konfliktų sprendimo stadijose, skirti moteris į vadovaujančias pareigybes tarptautinėse organizacijose ir sutaikymo misijose, užtikrinti karo ir policijos pareigūnų mokymus dėl prevencijos ir kovos su smurtu prieš moteris ir jų išnaudojimu, prekybos moterimis ir jų seksualiniu išnaudojimu.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Liepos 3 dieną profesorius Dainius Pūras, baigiantis darbą Jungtinių Tautų (JT) specialiojo pranešėjo teisei į fizinę ir psichinę sveikatą poste, pristatė savo paskutinę ataskaitą Žmogaus teisių tarybos 44-ojoje sesijoje.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_7339.JPEG

  Birželio 18-19 dienomis Lietuva dalyvavo Ženevoje vykstančios Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 43-osios sesijos interaktyviame dialoge dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje ir bendruosiuose debatuose dėl techninės paramos ir pajėgumų stiprinimo.

  Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Lietuva, siekdama prisidėti prie Jungtinių Tautų (JT) veiklos užtikrinant ir skatinant pagarbą žmogaus teisėms, skyrė trisdešimt tūkstančių eurų JT vyriausiosios žmogaus teisių komisarės biuro veiklai.

  Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Balandžio 15 dieną Jungtinėse Tautose, UNESCO ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijose veikiančios keturios Žurnalistų saugumo draugų grupės išplatino pirmąjį bendrą pareiškimą, skirtą atkreipti dėmesį į žiniasklaidos laisvės ir žurnalistų saugumo užtikrinimo svarbą kovoje su COVID-19 pandemija. Prie šio pareiškimo rengimo aktyviai prisidėjo Lietuva, kuri ko-pirmininkauja Žurnalistų saugumo draugų grupėms Niujorke ir Vienoje.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Balandžio 9 dieną Ženevoje (Šveicarijoje) vykusioje neformalioje diskusijoje su Jungtinių Tautų (JT) vyriausiąja žmogaus teisių komisare Michelle Bachelet Lietuva bendruose pasisakymuose su kitomis valstybėmis išreiškė paramą žmogaus teisėmis pagrįstam atsakui į Covid-19 pandemiją ir paragino valstybes apsaugoti laisvą ir nepriklausomą žiniasklaidą bei užtikrinti netrikdomą prieigą prie informacijos.

  Daugiašaliai santykiai »

  Vasario 27 dieną Strasbūre vyko aukšto lygio konferencija „Aplinkosauga ir žmogaus teisės“, kurią surengė Europos Tarybos Ministrų komitetui pirmininkaujantis Sakartvelas. Konferencijos tikslas –aptarti sąsajas tarp aplinkosaugos ir žmogaus teisių nagrinėjant Europos žmogaus teisių konvenciją bei universalias, nacionalines ir regionines iniciatyvas.

  Daugiašaliai santykiai »