Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius dalyvavo taikai ir saugumui Artimuosiuose Rytuose skirtame susitikime Varšuvoje

Sukurta 2019.02.14 / Atnaujinta 2019.02.14 16:48
   L. Linkevičius dalyvavo taikai ir saugumui Artimuosiuose Rytuose skirtame susitikime Varšuvoje
   L. Linkevičius dalyvavo taikai ir saugumui Artimuosiuose Rytuose skirtame susitikime Varšuvoje

   Vasario 13-14 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo JAV ir Lenkijos organizuotame ministrų lygio susitikime „Taika ir saugumas Artimuosiuose Rytuose“ Varšuvoje.

   Susitikime aptarta Artimųjų Rytų regioninė krizė ir jos poveikis civiliams regione, raketinių technologijų vystymas ir ginklų neplatinimo klausimai, kibernetinio saugumo iššūkiai, energetinės ir hibridinės grėsmės, kova su ekstremizmu ir terorizmo finansavimu.

   „Tarptautiniai įsipareigojimai egzistuoja tam, kad jų būtų laikomasi: nesvarbu, ar tai būtų Budapešto memorandumas ar Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis. Pastaruoju metu matome, kaip Rusija beatodairiškai siekdama savo nacionalinių interesų nuolat laužo tarptautinius susitarimus bei menkina svarbiausias tarptautines normas. Kaip galime tuomet motyvuoti Artimųjų Rytų šalis prisiimti įsipareigojimus, kurie būtų realiai įgyvendinti?“, –  kalbėjo ministras L. Linkevičius, pasisakęs  sesijoje, skirtoje raketinių technologijų vystymo ir ginklų neplatinimo klausimams regione.

   Susitikime Varšuvoje dalyvavo  aukšto rango politikai iš JAV, ES,  Izraelio ir Arabų šalių bei  kitų pasaulio regionų. Po susisitikimo pristatytas bendras Lenkijos ir JAV pareiškimas dėl taikos proceso Artimuosiuose Rytuose.

   Lenkijos URM nuotrauka

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   49393759047_d655185fcb_o.jpg

   Rugpjūčio 6 dieną vykusio pokalbio metu ministras Linas Linkevičius su Lenkijos kolega Jaceku Czaputowicziumi aptarė situaciją Baltarusijoje. Ministrai sutarė ir toliau atidžiai stebėti padėtį kaimyninėje valstybėje, koordinuoti tarpusavio veiksmus, pabrėžė koordinacijos svarbą Europos Sąjungos lygmeniu.

   Dvišaliai santykiai »

   Liepos 28 dieną Liubline (Lenkijoje) vyko Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrų susitikimas, kuriame aptarta saugumo situacija regione, Ukrainos reformų procesas. Ministrai taip pat pasidalino nuomonėmis apie Rusijos veiksmus regione, situaciją Baltarusijoje prieš prezidento rinkimus.

   Daugiašaliai santykiai »
   109585293_1743858039089986_5974827284560607130_n.jpg

   Liepos 19-ąją Ščecine ir Pščelnike, Lenkijoje, buvo paminėtos S. Dariaus ir S. Girėno legendinio transatlantinio skrydžio 87-osios metinės. Pagerbiant pilotų atminimą, aukotos Mišios Šv. Jokūbo katedroje Ščecine ir „Lituanicos“ sudužimo vietoje Pščelniko miške prie S. Dariaus ir S. Girėno paminklo.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   Su Seinų burmistru.jpg

   Liepos 6 dieną ministras Linas Linkevičius lankėsi Seinuose ir Punske (Lenkija). Susitikime su Seinų miesto burmistru A. Nowalskiu ir Seinų apskrities vadovais ministras aptarė Lietuvos ir Lenkijos regioninio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes.

   Dvišaliai santykiai »
   2.jpg

   Birželio 17 dieną Lietuvos konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitiko su Lenkijos lietuvių organizacijų, švietimo ir kultūros įstaigų vadovais.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   starosta22.jpg

   Birželio 17 dieną Lietuvos konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitiko su Seinų apskrities vadovu Maciejumi Plesiewicziumi. Susitikimo metu daugiausia dėmesio skirta dvišaliams pasienio regionų bendradarbiavimo klausimams aptarti.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »