Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: Gegužės 3-iosios Konstitucijos dvasia turi atsispindėti Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavime

Sukurta 2017.05.03 / Atnaujinta 2017.05.03 16:32
   L. Linkevičius: Gegužės 3-iosios Konstitucijos dvasia turi atsispindėti Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavime
   L. Linkevičius: Gegužės 3-iosios Konstitucijos dvasia turi atsispindėti Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavime

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 3 dieną dalyvavo Seimo laikinosios Gegužės 3-iosios grupės ir Lenkų diskusijų klubo bendroje diskusijoje „Gegužės 3-ioji – Lietuvos ir Lenkijos istorinės bendrystės svarba Europai“. Diskusija skirta paminėti 1791 m. gegužės 3 d. – Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos priėmimą.

   „Gegužės 3-iosios dienos Konstitucija aplenkė laikmetį. Priimdama šį dokumentą Lietuva ir Lenkija atsidūrė modernios Europos avangarde. Šios Konstitucijos dvasia turi atsispindėti tiek šiandienos, tiek ateities Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavime“, – sakė L. Linkevičius.

   Užsienio reikalų ministras apžvelgė Lietuvos ir Lenkijos dvišalių santykių prioritetus, akcentuodamas bendradarbiavimą gynybos ir saugumo srityje, bendrų energetikos ir transporto infrastruktūros projektų svarbą bei poreikį kartu įgyvendinti europinėmis vertybėmis grįstą Rytų kaimynystės politiką.

   „Lietuva ir Lenkija yra strateginės partnerės, kurias sieja ne tik labai glaudūs istoriniais saitai, bet ir bendri dabarties darbai“, – diskusijos metu sakė L. Linkevičius.

   Ministras pažymėjo, kad Lietuva yra pasirengusi atviram dialogui su Lenkija įvairiais abiem pusėms svarbiais klausimais ir akcentavo poreikį atnaujinti bendrų tarpvyriausybinių institucijų darbą.

   1791 m. gegužės 3-iosios Konstitucija – pirmoji Europoje ir antroji pasaulyje rašytinė konstitucija. Konstitucija pripažįstama bendro Lietuvos ir Lenkijos paveldo dalimi.

   Seime vykusioje diskusijoje taip pat dalyvavo Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Seimo Gegužės 3-iosios grupės vadovas Andrius Kubilius, partijos Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai pirmininkas Gabrielius Landsbergis, Vilniaus universiteto (VU) istorijos fakulteto docentas dr. Eligijus Raila, VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) dėstytojas, Lenkų diskusijų klubo atstovas Marijušas Antonovičius.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_1467.JPG

   Spalio 4-5 dienomis Birštone vyko tradicinis kasmetinis Lietuvos ir Lenkijos intelektualų ir ministerijų atstovų susitikimas, kurio dalyviai aptarė bendradarbiavimą Baltijos jūros regione, dvišalių santykių perspektyvas, saugumo politikos aktualijas bei ES ateitį.

   Dvišaliai santykiai »
   2018-09-28-GP0010-MKSz-kons-pol-lit-003.jpg

   Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius rugsėjo 28 dieną lankėsi Varšuvoje, kur su Lenkijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Konradu Szymańskiu aptarė derybas dėl ES daugiametės (2021-2027 m.) finansinės programos, Jungtinės Karalystės išstojimą iš ES, Baltijos jūros regiono energetikos projektus ir kitus aktualius ES dienotvarkės klausimus.

   Dvišaliai santykiai »
   20180913URM1743.JPG

   Rugsėjo 13 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius  susitiko su į Vilnių darbinio vizito atvykusiu Lenkijos užsienio reikalų ministru Jaceku Czaputowicziumi.

   Dvišaliai santykiai »

   Rugsėjo 13 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius  susitiks su į Vilnių atvyksiančiu Lenkijos užsienio reikalų ministru Jaceku Czaputowicziumi. Susitikimo metu planuojama aptarti Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą ES ir NATO klausimais, regioninio saugumo ir santykių su rytinėmis kaimynėmis aktualijas, dvišalių santykių ir infrastruktūrinių projektų plėtrą.

   Dvišaliai santykiai »
   tomas_razmus-6477.JPG

   Birželio 13 dieną Vilniuje vyko Lietuvos ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių politinės konsultacijos, kurių metu politikos direktorė Asta Skaisgirytė su Lenkijos kolega Cyryl Kozaczewski aptarė pasirengimą NATO vadovų susitikimui, kuris vyks liepos 11-12 dienomis Briuselyje.

   Dvišaliai santykiai »
   33941861_1950203428324780_4399841910512943104_n.jpg

   Gegužės 28 dieną Vilniuje vyko Lietuvos ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijų politinės konsultacijos Azijos regiono klausimais.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata