Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius ir M. Šefčovičius aptarė svarbiausius Baltijos regiono energetinio saugumo iššūkius

Sukurta 2017.05.24 / Atnaujinta 2017.05.24 18:47
   L. Linkevičius ir M. Šefčovičius aptarė svarbiausius Baltijos regiono energetinio saugumo iššūkius
   L. Linkevičius ir M. Šefčovičius aptarė svarbiausius Baltijos regiono energetinio saugumo iššūkius

   Gegužės 24 dieną Vilniuje užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Europos Komisijos pirmininko pavaduotoju, atsakingu už energetikos klausimus, Marošu Šefčovičiumi ir aptarė svarbiausius Baltijos regiono energetinio saugumo iššūkius.

   Ministras pabrėžė branduolinės saugos ES kaimynystėje problematiką ir pažymėjo, kad Baltarusijoje nesaugiai statoma Astravo atominė elektrinė (AE) yra ne tik Lietuvos, bet ir visos ES problema.

   M. Šefčovičius pažymėjo, kad Europos Komisija ir toliau sieks, kad ES kaimynystėje statoma Astravo AE atitiktų aukščiausius tarptautinius branduolinės saugos ir aplinkosaugos standartus, bei ragins Baltarusiją imtis konkrečių veiksmų, kad būtų įgyvendinti rizikas ir atsparumą vertinantys testai (streso testai) Astravo AE.

   Lietuva ragina Baltarusiją nedelsiant stabdyti Astravo AE statybas dėl projekto neatitikties tarptautiniams aplinkosaugos ir branduolinės saugos standartams, dėl daugelio itin rimtų pažeidimų projekto vystymo procese, dėl nuolat vykstančių rimtų incidentų Astravo AE statybos aikštelėje, žemos darbo saugos kultūros, branduolinę saugą prižiūrinčios institucijos ir statybos darbus atliekančių organizacijų kompetencijos ir patirties stokos vystant Astravo AE projektą bei dėl nuolatinių manipuliacijų tarptautiniais instrumentais ir viešąja nuomone Baltarusijoje ir kaimyninėse šalyse.

   L. Linkevičius susitikime su M. Šefčovičiumi taip pat pabrėžė Baltijos šalių elektros sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais svarbą, būtinybę užtikrinti finansavimą Ignalinos AE uždarymui, akcentavo projekto „NordStream 2“ keliamas grėsmes ir kt.

   Daugiau nuotraukų rasite URM „Flickr“.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   komisija.jpg

   Gegužės 22-25 dienomis vyksta Užsienio reikalų ministerijos organizuojamas pažintinis vizitas dvylikai Europos Komisijos atstovų iš įvairių direktoratų ir Generalinio sekretoriato. Vizito metu svečiai susitinka su Seimo, Europos reikalų komiteto nariais, Prezidento kanceliarijos, įvairų ministerijų atstovais, lankosi Europos Sąjungos atstovybėje, Europos lyčių lygybės institute.

   Daugiašaliai santykiai »
   Linkevicius su Timmermans.jpg

   Rugsėjo 30 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Rygoje susitiko su Europos Komisijos pirmuoju viceprezidentu Frans Timmermans. Susitikimo metu aptartas ES ateities klausimas, bendradarbiavimas su Rytų partnerystės šalimis, svarbiausi energetikos politikos klausimai.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
   EK delegacija EXPO.jpg

   Liepos 23 dieną Lietuvos paviljoną EXPO parodoje Astanoje aplankė Europos Komisijos delegacija.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata