Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius ir M. Šefčovičius aptarė svarbiausius Baltijos regiono energetinio saugumo iššūkius

Sukurta 2017.05.24 / Atnaujinta 2017.05.24 18:47
   L. Linkevičius ir M. Šefčovičius aptarė svarbiausius Baltijos regiono energetinio saugumo iššūkius
   L. Linkevičius ir M. Šefčovičius aptarė svarbiausius Baltijos regiono energetinio saugumo iššūkius

   Gegužės 24 dieną Vilniuje užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Europos Komisijos pirmininko pavaduotoju, atsakingu už energetikos klausimus, Marošu Šefčovičiumi ir aptarė svarbiausius Baltijos regiono energetinio saugumo iššūkius.

   Ministras pabrėžė branduolinės saugos ES kaimynystėje problematiką ir pažymėjo, kad Baltarusijoje nesaugiai statoma Astravo atominė elektrinė (AE) yra ne tik Lietuvos, bet ir visos ES problema.

   M. Šefčovičius pažymėjo, kad Europos Komisija ir toliau sieks, kad ES kaimynystėje statoma Astravo AE atitiktų aukščiausius tarptautinius branduolinės saugos ir aplinkosaugos standartus, bei ragins Baltarusiją imtis konkrečių veiksmų, kad būtų įgyvendinti rizikas ir atsparumą vertinantys testai (streso testai) Astravo AE.

   Lietuva ragina Baltarusiją nedelsiant stabdyti Astravo AE statybas dėl projekto neatitikties tarptautiniams aplinkosaugos ir branduolinės saugos standartams, dėl daugelio itin rimtų pažeidimų projekto vystymo procese, dėl nuolat vykstančių rimtų incidentų Astravo AE statybos aikštelėje, žemos darbo saugos kultūros, branduolinę saugą prižiūrinčios institucijos ir statybos darbus atliekančių organizacijų kompetencijos ir patirties stokos vystant Astravo AE projektą bei dėl nuolatinių manipuliacijų tarptautiniais instrumentais ir viešąja nuomone Baltarusijoje ir kaimyninėse šalyse.

   L. Linkevičius susitikime su M. Šefčovičiumi taip pat pabrėžė Baltijos šalių elektros sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais svarbą, būtinybę užtikrinti finansavimą Ignalinos AE uždarymui, akcentavo projekto „NordStream 2“ keliamas grėsmes ir kt.

   Daugiau nuotraukų rasite URM „Flickr“.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Spalio 16 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Europos Komisijos viceprezidentu energetikos klausimams Marošu Ševčovičiumi. Susitikimo metu ministras padėkojo už paramą Baltijos šalių sinchronizacijos projektui, pasidžiaugė pasiektu regioniniu susitarimu dėl jo vykdymo pradžios bei aptarė tolesnius žingsnius.

   Daugiašaliai santykiai »
   2018 10 11-DATA Group photo with Defense Minister.jpg

   Spalio 11 dieną Lietuvos ambasadorė Danijoje Gintė Damušytė dalyvavo Kopenhagoje vykusioje Danijos Atlanto Sutarties asociacijos konferencijoje. Ji kalbėjo apie grėsmes nacionaliniam saugumui, kylančias dėl agresyvių Rusijos veiksmų ir tikslų. 

   NATO ir tarptautinis saugumas » Naujienos »

   Spalio 8-20 dienomis Baltarusijoje vyksta Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) avarinės parengties vertinimo (angl. Emergency Preparedness Review Service, EPREV) misija, nagrinėjanti Baltarusijos avarinės parengties pajėgumus ir jų atitiktį TATENA saugos standartams.

   Ministerijos naujienos »
   IMG_9405.JPG

   Spalio 3 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su Latvijos kolega Edgaru Rinkevičiumi Rygoje aptarė pagrindinius dvišalių santykių klausimus, regioninių energetikos ir transporto projektų įgyvendinimą, saugumo situaciją regione, ES ir Jungtinės Karalystės derybas dėl išstojimo sutarties, būsimą ES biudžetą bei Lietuvos ir Latvijos prioritetus, ES santykius su Rusija, Baltarusija, Rytų partnerystės politiką.

   Dvišaliai santykiai »
   komisija.jpg

   Gegužės 22-25 dienomis vyksta Užsienio reikalų ministerijos organizuojamas pažintinis vizitas dvylikai Europos Komisijos atstovų iš įvairių direktoratų ir Generalinio sekretoriato. Vizito metu svečiai susitinka su Seimo, Europos reikalų komiteto nariais, Prezidento kanceliarijos, įvairų ministerijų atstovais, lankosi Europos Sąjungos atstovybėje, Europos lyčių lygybės institute.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata