Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius: NATO sąjungininkų vienybė ir NATO patikimumas yra neįkainojami

Sukurta 2019.11.20 / Atnaujinta 2019.11.20 21:16
   L. Linkevičius: NATO sąjungininkų vienybė ir NATO patikimumas yra neįkainojami
   L. Linkevičius: NATO sąjungininkų vienybė ir NATO patikimumas yra neįkainojami
   L. Linkevičius: NATO sąjungininkų vienybė ir NATO patikimumas yra neįkainojami

   Lapkričio 20 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje, kuris buvo skirtas pasiruošimui artėjančiam NATO lyderių susitikimui, vyksiančiam gruodžio 3 - 4 dienomis Londone, Jungtinėje Karalystėje. NATO užsienio reikalų ministrai aptarė pažangą stiprinant NATO gynybą ir atgrasymą, užtikrinant aukštą pajėgų parengtį, stiprinant gynybą prieš kibernetines atakas ir hibridines grėsmes. Ministrai taip pat aptarė santykius su Rusija, Kinija, ginklų kontrolės politikos ateitį, pasidalijimą gynybos kaštais.

   Anot Lietuvos užsienio reikalų ministro, Aljanso solidarumas ir vienybė yra pamatinė vertybė, siekiant tiek visos Europos, tiek Baltijos šalių regiono, tiek ir konkrečiai Lietuvos saugumo užtikrinimo.

   „Tik kartu su sąjungininkėmis galime sukurti ir nuolat atnaujinti realius gynybos planus ir sutelkti jų įgyvendinimui reikiamus karinius pajėgumus. Kolektyvinės gynybos įsipareigojimų vykdymui būtina, kad visos sąjungininkės vykdytų prisiimtus įsipareigojimus dėl gynybos finansavimo, kaip sutarta Velso NATO Viršūnių susitikime 2014 metais", - teigė užsienio reikalų ministras.

   Lietuva sulaukė aukšto NATO narių įvertinimo dėl gynybai skiriamų išlaidų didinimo. „Džiaugiamės, kad esame pirmosiose gretose tarp NATO sąjungininkų, skiriančių tinkamą finansavimą gynybai, atsižvelgiant į realią saugumo situaciją“, – pabrėžė ministras L. Linkevičius.

   Ministras taip pat pabrėžė būtinybę nemažinti dėmesio bei paramos narystės Euroatlantinėse organizacijose siekiančioms šalims, visų pirma Sakartvelui bei Ukrainai, ženkliai prisidedančioms prie Aljanso misijų bei operacijų.

   Ministras susitiko su Vyriausiuoju Sąjungininkių pajėgų bei JAV pajėgų Europoje vyriausiuoju vadu generolu Todu Voltersu. L. Linkevičius padėkojo sąjungininkėms bei ypač Jungtinėms Amerikos Valstijoms už nuolatinį dėmesį regiono ir Lietuvos saugumui bei gynybai, taip pat už pratyboms į Lietuvą atsiųstus 500 JAV sausumos pajėgų karius su sunkiąja karine technika ir už 2020 metų balandžio - gegužės mėnesiais vyksiančias JAV vadovaujamas daugianacionalines pratybas „Gynėjas-Europa 20“ (angl. „DEFENDER-Europe 20“). Tai bus vienos didžiausių JAV karinių pratybų Europoje per pastaruosius 25 metus. Jų metu vyks 20-ties tūkstančių JAV karių perdislokavimas iš JAV į Europą.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Rugsėjo 10 dieną vyko nuotolinės Lietuvos ir #NATO2030 refleksijų grupės narių konsultacijos, kurių metu buvo aptarti tolesni NATO stiprinimo bei didesnio Aljanso politinio vaidmens klausimai.

   Daugiašaliai santykiai »

   Rugsėjo 7 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu telefonu aptarė porinkiminę situaciją Baltarusijoje.

   Daugiašaliai santykiai »
   DSC (1008)1.JPG

   Liepos 23 dieną Pietų Italijoje esančiame Apulijos regione Lietuvos ambasadorius Italijoje Ričardas Šlepavičius aplankė NATO oro policijos misijoje dalyvausiančius italų karius. Tai bus jau ketvirtoji Italijos misija Baltijos valstybėse.

   NATO ir tarptautinis saugumas » Atstovybių naujienos »

   Balandžio 28 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretoriaus pavaduotoju Stephenu Biegunu telefonu aptarė saugumo iššūkius, keliamus tiek konvencinių, tiek naujųjų grėsmių, kaip pasaulinė COVID-19 krizė.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » NATO ir tarptautinis saugumas » Naujienos »
   49393758487_042b18131e_k.jpg

   Balandžio 2 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo NATO užsienio reikalų ministrų susitikime, kuris pirmą kartą Aljanso istorijoje vyko per saugaus ryšio vaizdo konferenciją. Susitikimas buvo skirtas aptarti Aljanso atsaką į koronaviruso pandemiją, situaciją Irake, Afganistane, NATO vaidmenį Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos regione. Ministrai taip pat apsikeitė nuomonėmis apie Rusiją, ginklų kontrolę, santykius su partneriais.

   Balandžio 2 dieną vyks NATO užsienio reikalų ministrų susitikimas per saugaus ryšio vaizdo konferenciją.

   Daugiašaliai santykiai »