Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: Transatlantinė vienybė yra svarbi pasaulinei taikai ir saugumui

Sukurta 2017.09.23 / Atnaujinta 2017.09.23 10:58

Rugsėjo 22 dieną susitikimuose Vašingtone užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius aptarė Lietuvos ir Transatlantinio saugumo klausimus.

Lietuvos diplomatijos vadovas dalyvavo diskusijoje su JAV ekspertinių organizacijų Atlanto tarybos (The Atlantic Council), Heritidžo Fondo (The Heritage Foundation), Tarptautinių ir strateginių studijų centro (Center for Strategic and International Studies) ekspertais Alexander Vershbow, Dan Fried, Magnus Nordenman, Heather Conley, Dakota Woods, bei susitiko su buvusia JAV Valstybės sekretoriaus pavaduotoja Europos ir Eurazijos klausimams Victoria Nuland.

Ministras pabrėžė, kad puolamojo pobūdžio ir neskaidrios Rusijos ir Baltarusijos karinės pratybos nesibaigė tol, kol visi Rusijos kariniai daliniai ir technika nesugrįžo į savo dislokavimo vietas.

Plačiąja prasme mes stebime Zapad pratybas jau ne vienerius metus, matydami nepagrįstai didelį ir neskaidraus pobūdžio Rusijos karinį aktyvumą, sakė ministras.

Pokalbiuose su saugumo ekspertais buvo aptartos konkrečios priemonės, kurios galėtų stiprinti viso regiono saugumą, aptarta NATO adaptacija ir Transatlantinių ryšių stiprinimo svarba, bei pagalba Ukrainai kovoje su išorės agresoriumi.

„Šiandien pasauliui, kaip niekada reikalinga Transatlantinė vienybė, ir moralinė lyderystė,“ sakė ministras.

L. Linkevičius taip pat pažymėjo hibridinių grėsmių keliamus pavojus.

Ar tai būtų melu grįstos informacinės atakos ar Lietuvos pašonėje statoma ir tarptautinius standartus pažeidžianti Astravo atominė elektrinė- turime būti pasirengę atitinkamai reaguoti į naujo pobūdžio grėsmes, pažymėjo užsienio reikalų ministras.

Lankydamasis JAV sostinėje Lietuvos ministras davė interviu „The New York Times“, „Voice of America“,  „The Daily Signal“.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
Energetikos sekretoriaus pavaduotojas Bruillette.png

Vasario 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vašingtone vykusiame susitikime su JAV energetikos sekretoriaus pavaduotoju Danu Brouillette aptarė transatlantinio bendradarbiavimo energetikos saugumo srityje stiprinimą bei pabrėžė abipusę naudą didinant energetikos šaltinių diversifikaciją regione ir skatinant suskystintų gamtinių dujų importą iš JAV.

Dvišaliai santykiai »
Atlanto Taryba.png

Vasario 5 dieną vizito JAV metu užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su JAV Senato finansų komiteto pirmininku ir „Baltijos šalių laisvės draugų grupės“ ko-pirmininku Chucku Grassley, valstybės sekretoriaus padėjėju Wessu Mitchellu, Atlanto Tarybos ekspertais bei G. Washingtono universiteto studentais ir akademine bendruomene.

Dvišaliai santykiai »
20181214 skaisgiryte e-pine family foto res.jpg

Gruodžio 13-14 dienomis Vašingtone, JAV, Lietuvos atstovai dalyvavo Sustiprintos partnerystės Šiaurės Europoje iniciatyvos (angl., e-PINE) užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių susitikime.

Daugiašaliai santykiai »

Gruodžio 4-5 dienomis Briuselyje  posėdžiaujantys NATO užsienio reikalų ministrai pabrėžė, kad saugumas ir stabilumas euroatlantinėje erdvėje patiria bene rimčiausius iššūkius nuo Šaltojo karo pabaigos.

Daugiašaliai santykiai »
IMG_1946b.jpg

Rugsėjo 24 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius transatlantinio saugumo forume Vašingtone aptarė Europos ir Šiaurės Amerikos šalių bendradarbiavimą reaguojant į bendrus iššūkius saugumui.

NATO ir tarptautinis saugumas »

Naujienlaiškio prenumerata