Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius Vašingtone susitiko su Makedonijos užsienio reikalų ministru

Sukurta 2017.03.22 / Atnaujinta 2017.03.22 16:49
  L. Linkevičius Vašingtone susitiko su Makedonijos užsienio reikalų ministru

  Kovo 22 dieną Vašingtone, globalios koalicijos kovai prieš ISIS ministrų lygio susitikimo paraštėse, Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Makedonijos užsienio reikalų ministru Nikola Poposki. Susitikimo metu ministrai aptarė dvišalį bendradarbiavimą, Makedonijos integracijos į Europos Sąjungą klausimus, Makedonijos vidaus padėtį ir globalių iššūkių poveikį.

  Užsienio reikalų ministras pabrėžė, jog Lietuva nuosekliai remia Makedonijos euroatlantinės integracijos siekius ir yra pasirengusi pasidalinti savo patirtimi. Išreikšdamas susirūpinimą dėl užsitęsusios politinės krizės Makedonijoje, L. Linkevičius pažymėjo, jog šiuo metu itin svarbu, kad atsižvelgiant į pirmalaikių Parlamento rinkimų rezultatus, būtų suformuota nauja šalies vyriausybė, kuri padėtų šaliai grįžti į svarbių reformų kelią. 

  2015 m. Makedonijos politiniai lyderiai pasiekė Pržino susitarimą, kurio pagrindinės sąlygos – skubių reformų įgyvendinimas ir laisvų nepriklausomų rinkimų surengimas. Atsižvelgdama į šio susitarimo vykdymą, Europos Komisija yra pasirengusi atnaujinti rekomendaciją pradėti derybas su Makedonija dėl narystės ES.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Makedonija6.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 8 dieną Nepriklausomybės dienos proga pasveikino Makedonijos užsienio reikalų ministrą Nikolą Dimitrovą ir palinkėjo Makedonijai bei jos žmonėms klestėjimo ir gerovės.

  Dvišaliai santykiai »
  _MG_8521.JPG

  Lapkričio 3 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Lietuvoje viešinčiu Makedonijos užsienio reikalų ministru Nikola Dimitrovu. Ministrai aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, Makedonijos narystės ES ir NATO siekius, situaciją Vakarų Balkanuose, aktualius regioninio saugumo ir bendradarbiavimo klausimus.

  Dvišaliai santykiai »

  Lapkričio 3 dieną su darbo vizitu Lietuvoje lankysis Makedonijos Respublikos užsienio reikalų ministras Nikola Dimitrovas.

  Vizito metu jis susitiks su Lietuvos užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu, Seimo Europos ir Užsienio reikalų komitetų bei Tarpparlamentinių ryšių su Vakarų Balkanų regiono valstybėmis grupės nariais.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata