Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva dėkinga Kroatijai už indėlį į mūsų gynybą

Sukurta 2019.06.06 / Atnaujinta 2019.06.06 14:55
   Lietuva dėkinga Kroatijai už indėlį į mūsų gynybą
   Lietuva dėkinga Kroatijai už indėlį į mūsų gynybą
   Lietuva dėkinga Kroatijai už indėlį į mūsų gynybą

   Birželio 6 dieną Zagrebe, Kroatijoje, su oficialiu vizitu viešintis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Kroatijos Ministru Pirmininku Andrejumi Plenkovićiumi. L. Linkevičius pažymėjo, kad Lietuva itin vertina Kroatijos indėlį į mūsų šalies gynybą ir yra dėkinga už Kroatijos Vyriausybės pasiryžimą vėl siųsti karius į NATO priešakinių pajėgų batalioną Lietuvoje 2020 metais.

   Pokalbio metu dėmesys taip pat buvo skirtas energetiniam saugumui. Ministras padėkojo Kroatijai už paramą siekiant saugios branduolinės energijos gamybos Europos Sąjungos (ES) kaimynystėje, pakvietė kroatų atstovus į NATO Energetinio saugumo centrą Vilniuje.

   „Svarbu, kad glaudūs Lietuvos ir Kroatijos ryšiai vystytųsi ne tik saugumo srityje, bet ir ekonomikoje. Tikiuosi, kad nuo Kroatijos stojimo į ES nuolat auganti dvišalė prekybos apyvarta išlaikys ligšiolines tendencijas“, – sakė užsienio reikalų ministras.

   L. Linkevičius taip pat susitiko su Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministre Marija Pejčinović Burić, su kuria aptarė artėjantį Kroatijos pirmininkavimą ES Tarybai 2020 metų pirmąjį pusmetį.

   Pritardamas Kroatijos pirmininkavimo ES tikslams, L. Linkevičius ragino skirti didelį dėmesį Rytų partnerystės šalims, padėti įgyvendinti Asociacijos susitarimus Sakartvele, Moldovoje ir Ukrainoje.

   Pokalbio metu Lietuvos diplomatijos vadovas išreiškė paramą ES plėtrai į Vakarų Balkanų šalis.

   „Remiame ES plėtrą į tas Europos valstybes, kurios atitinka stojimo kriterijus, aktyviai siekia narystės, vykdo reformas, laikosi demokratinių principų ir sutartų bendrų užsienio politikos krypčių bei demonstruoja pasirengimą prisidėti prie stabilumo regione stiprinimo“, – teigė L. Linkevičius.

   Susitikimo metu užsienio reikalų ministrai taip pat aptarė ES aktualijas. L. Linkevičius išreiškė Lietuvos paramą Kroatijos siekiui prisijungti prie Šengeno erdvės ir Euro zonos.

   2013 metais Lietuvos ir Kroatijos dvišalė prekyba sudarė 12,8 mln. eurų, 2018 metais – 71 mln. eurų. Per penkerius metus prekybos apyvarta išaugo daugiau kaip penkis kartus. Pernai Lietuva į Kroatiją eksportavo prekių ir paslaugų už 47,9 mln. eurų, o importavo už 23,1 mln. eurų. 2018 metais Kroatiją aplankė 43 tūkstančiai turistų iš Lietuvos.

   Nuotraukos: Kroatijos URM

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_2316.jpg

   Birželio 6 dieną, oficialaus vizito Kroatijoje metu, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su Kroatijos Parlamento pirmininko pavaduotoju Željko Reineriu ir Kroatijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretore Andreja Metelko Zgombič oficialiai atidarė Lietuvos ambasadą Zagrebe.

   Dvišaliai santykiai »

   Birželio 5-7 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su oficialiu vizitu lankysis Zagrebe, Kroatijoje. 

   Dvišaliai santykiai »
   190511 A.Plenković, J.Raguckienė.JPG

   Gegužės 11 dieną Lietuvos ambasada Kroatijoje dalyvavo Zagrebe vykusiame kasmetiniame Europos dienai skirtame renginyje. Jame ES valstybių atstovai šiemet pristatė savo šalis ir turėjo progą supažindinti lankytojus su savo kulinariniu paveldu bei varžytis skaniausio sumuštinio konkurse.

   Atstovybių naujienos »
   190329 Susitikimas HR URM2a.jpg

   Kovo 29 dieną Zagrebe įvyko Lietuvos ambasadorės Kroatijoje Jūratės Raguckienės susitikimas su Kroatijos ministro pirmininko pavaduotoja, užsienio ir Europos reikalų ministre Marija Pejčinović Burić.

   Atstovybių naujienos »
   190316 Sutarties pasirašymas3.jpg

   Kovo 16 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė dalyvavo Švenčionių rajono ir Viroviticos-Podravinos apskrities bendradarbiavimo sutarties pasirašyme Viroviticos mieste.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
   Politinės konsultacijos su Kroatijos URM delegacija (2).jpg

   Kovo 4 dieną Vilniuje lankėsi Kroatijos užsienio reikalų ministerijos politikos direktoriaus Vice Skračico vadovaujama delegacija, kuri susitiko su viceministru Dariumi Skusevičiumi ir politikos direktore Asta Skaisgiryte.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata