Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva prisijungė prie dviejų Europos Tarybos konvencijų

Sukurta 2018.09.26 / Atnaujinta 2018.09.26 16:58
  Lietuva prisijungė prie dviejų Europos Tarybos konvencijų

  Rugsėjo 26 dieną Lietuvos ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė įteikė Lietuvos Prezidentės pasirašytus ratifikacinius raštus dėl Europos Tarybos konvencijos dėl terorizmo prevencijos papildomo protokolo ir dėl pataisytos konvencijos dėl bendros kino filmų gamybos.

  Papildomu protokolu dėl terorizmo prevencijos siekiama naujomis, su veiklų kriminalizavimu ir įgyvendinimu susijusiomis nuostatomis papildyti Europos Tarybos konvenciją dėl terorizmo prevencijos. Šios nuostatos turėtų sustiprinti šalių pastangas kovoje su terorizmu ir jo neigiamu poveikiu, palengvinti parengiamojo pobūdžio veikas, kurios gali būti sudarytos sąlygos teroristiniam nusikaltimui įvykdyti, skatinti tarptautinį bendradarbiavimą ir aktyviau keistis informacija, taip pat kriminalizuoti įvairias su terorizmu susijusias veikas. Papildomas protokolas įpareigoja šalis paskirti visą parą be išeiginių veikiantį ryšių palaikymo punktą, kuris laiku teiktų svarbią informaciją apie asmenis, vykstančius į užsienį terorizmo tikslais. Šioms funkcijoms atlikti yra paskiriamas Lietuvos kriminalinės policijos biuras.

  Europos Tarybos konvencijos dėl bendros kino filmų gamybos tikslas – remti tarptautinės kino filmų gamybos plėtrą. Juo Lietuvai bus sudarytos platesnės kino sektoriaus tarpvalstybinio bendradarbiavimo galimybės. Nuo 2007 metų Lietuva yra Europos Tarybos fondo „Eurimages“ narė. Šis fondas suteikė finansinę paramą daugiau kaip 10 bendros gamybos su Lietuva filmų, tarp kurių yra tokie filmai kaip „Sangailės vasara“, „Lošėjas“, „Artimos šviesos“ ir kt. Fondas administruoja keturias kino paramos programas, iš kurių Lietuvos projektai gali dalyvauti dviejose: parama bendrai gamybai ir parama platinimui.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  52207_001.jpg

  Sausio 23 dieną Lietuva prisijungė prie 2018 metų spalio 10 dieną Strasbūre priimto Protokolo, kuriuo iš dalies keičiama Europos Tarybos (ET) Konvencija dėl asmenų apsaugos ryšium su asmens duomenų automatizuotu tvarkymu.

  Daugiašaliai santykiai »
  51884_001 (002).jpg

  Spalio 14 dieną Lietuvos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė pasirašė susitarimą, kuriuo Lietuva iš Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų skyrė 10 tūkst. eurų Europos Tarybos veiksmų plano Ukrainai 2018-2021 metais įgyvendinimui.

  Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  51884_002.jpg

  Spalio 14 dieną Lietuvos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė Europos Tarybos Generalinio Sekretoriaus pavaduotojai Gabriellai Battaini-Dragoni įteikė ratifikacinius 2017 m. lapkričio 22 d. Strasbūre priimto Protokolo, kuriuo pakeičiamas Konvencijos dėl nuteistųjų asmenų perdavimo papildomas protokolas, raštus.

  Daugiašaliai santykiai »