Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva skyrė pagalbą Sudanui

Sukurta 2020.06.26 / Atnaujinta 2020.06.26 08:32
  Lietuva skyrė pagalbą Sudanui

  Birželio 25 dieną Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė Raimonda Murmokaitė dalyvavo tarptautinėje Vokietijos, Europos Sąjungos ir Jungtinių Tautų (JT) surengtoje Partnerystės su Sudanu vaizdo konferencijoje, kurioje paskelbė apie Lietuvos sprendimą šiai šaliai skirti 25 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai. Parama bus pervesta į JT Pasaulio maisto programą.

  Konferencijoje dalyvavusios šalys išreiškė politinę paramą Sudano pereinamajai Vyriausybei ir jos vykdomoms politinėms ir ekonominėms reformoms, pasirengimui laisviems ir sąžiningiems rinkimams. Konferencijos dalyvės taip pat paskelbė apie skiriamą finansinę paramą ekonominėms reformoms įgyvendinti ir humanitarinę pagalbą COVID-19 pasekmėms sušvelninti. Sudano Vyriausybė informavo apie savo politinės darbotvarkės pažangą.

  Sudane nustatytas didžiausias COVID-19 atvejų skaičius Afrikos rago regione. Pandemija stabdo pereinamojo laikotarpio reformų darbotvarkę, gilina ekonominę krizę ir socialinę įtampą. 2020 metais kas ketvirtam šalies gyventojui - 9,3 mln. žmonių, kuriems trūksta maisto - būtina skubi humanitarinė  pagalba. Beveik 2 mln. gyventojų tebėra perkelti  šalies viduje į kitas teritorijas. Sudane glaudžiasi apie milijonas pabėgėlių iš kaimyninio Pietų Sudano. Sausros, potvyniai, epidemijos gilina ekonominę krizę ir humanitarinės pagalbos – maisto, sveikatos priemonių ir paslaugų, vandens – poreikius.

  2019 metų balandį taikiai nuvertus 30 metų Sudaną valdžiusį Prezidentą Omarą al-Bashirą, šalis pradėjo trejų metų pereinamąjį politinių ir ekonominių reformų laikotarpį.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_0208.jpg

  Sausio 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo aukšto lygio neformaliame  Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos susitikime žiniasklaidos laisvės Baltarusijoje tema. Ministras paragino Baltarusijos vadovybę gerbti saviraiškos laisvę ir nutraukti neteisėtus žurnalistų sulaikymus bei kitokio pobūdžio žiniasklaidos laisvės suvaržymus.    

  JT Saugumo Taryba » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
  UPR.png

  Sausio 20 ir 22 dienomis Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės sesijoje ir pateikė Lietuvos rekomendacijas Australijai ir Austrijai žmogaus teisių srityje.

  JT Saugumo Taryba » Daugiašaliai santykiai »
  1.jpg

  Gruodžio 4 dieną Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas Atėnuose susitiko su Graikijos ministro pirmininko vyriausiuoju patarėju energetikai, klimato kaitai, aplinkosaugai ir žiedinei ekonomikai George‘u Kremliu. Susitikime aptartas pasirengimas gruodžio 8-11 dienomis Vilniuje vyksiančiam Espo konvencijos šalių susitikimui bei kiti klausimai.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  DSC_2358.jpg

  Spalio 22 dieną, pažymėdama Jungtinių Tautų (JT) įkūrimo 75-metį, Užsienio reikalų ministerija surengė virtualią konferenciją „Ateitis, kurios norime ir Jungtinės Tautos, kurių mums reikia. Lietuvos indėlis į daugiašališkumą“, skirtą paskatinti Lietuvos visuomenę, ypač jaunimą, domėtis šios organizacijos veikla ir pastangomis užtikrinti taiką ir saugumą pasaulyje, mažinti socialinę atskirtį, gerinti žmogaus teisių padėtį.

  Daugiašaliai santykiai »
  JT pastato Ženevoje nuotrauka.png

  Spalio 1 dieną Lietuva dalyvavo Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 45-os sesijos interaktyviame dialoge su Vyriausiosios žmogaus teisių komisarės (VŽTK) pavaduotoja Nada Al-Nashif dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje.

  Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »

  Rugsėjo 28 dieną Jungtinių Tautų (JT) Žurnalistų apsaugos draugų grupei kartu su Prancūzija ir Graikija pirmininkaujanti Lietuva išplatino bendrą grupės pirmininkų pareiškimą dėl žurnalistų saugumo ir spaudos laisvės situacijos Baltarusijoje. Prie šio pareiškimo iš viso prisijungė 51 JT šalių narė ir Europos Sąjunga.

  Daugiašaliai santykiai »