Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ambasadorė UNESCO pabrėžė visuotinės prieigos prie informacijos svarbą siekiant Darnaus vystymosi darbotvarkės tikslų

Sukurta 2017.09.29 / Atnaujinta 2017.09.29 16:32
  Lietuvos ambasadorė UNESCO pabrėžė visuotinės prieigos prie informacijos svarbą siekiant Darnaus vystymosi darbotvarkės tikslų

  Rugsėjo 28 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje Tarptautinės visuotinės prieigos prie informacijos dienai pažymėti vyko Tarptautinės komunikacijos vystymo programos (angl. International Programme for the Development of Communication, IPDC) konferencija „IPDC talks“, kurią parėmė Lietuvos, Nyderlandų ir Suomijos vyriausybės.

  Renginį atidariusi UNESCO generalinė direktorė Irina Bokova pabrėžė, kad kalbant apie prieigą prie informacijos, svarbu, kad informacija būtų kuriama ne tik žmonėms, bet pačių žmonių ir apie žmones.

  Konferencijos dalyvius pasveikino ir Lietuvos ambasadorė prie UNESCO Irena Vaišvilaitė, savo kalboje teigusi, kad „visuotinė prieiga prie informacijos vaidina svarbią rolę suteikiant galios žmonėms patiems dalyvauti sprendimų priėmimo procese ir tokiu būdu įtakoti savo gyvenimus“. Kalbėdama apie nepriklausomos žiniasklaidos ir žurnalistų apsaugos svarbą, ambasadorė sveikino birželio mėnesį vykusias Ženevos konsultacijas, kurių tikslas – sustiprinti  Jungtinių Tautų  veiksmų planą dėl žurnalistų saugumo bei jų metu parengtą dokumentą ir išreiškė viltį, kad dokumente siūlomos priemonės bus sėkmingai pradėtos įgyvendinti.

  „IPDC talks“ konferencijos tikslas – paremti nepriklausomos žiniasklaidos, informacijos ir komunikacijų technologijų ir pilietinės visuomenės vaidmenį  Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi darbotvarkėje, o taip pat didinti visuomenės informuotumą apie žiniasklaidos ir pilietinės visuomenės svarbą įgyvendinant Darnaus vystymosi darbotvarkės, dar vadinamos „Darbotvarke 2030“, tikslus.

  Lietuva šiais metais kandidatuoja į  UNESCO Tarptautinės komunikacijos vystymo programos (IPDC) tarpvyriausybinę tarybą. Rinkimai į šią tarybą  vyks šių metų lapkričio mėnesio UNESCO generalinėje konferencijoje. 

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20181009_095107.jpg

  UNESCO Vykdomosios tarybos sesijoje, kuri Paryžiuje vyksta spalio 3-17 dienomis, Lietuva ypatingą dėmesį skiria žiniasklaidos ir išraiškos laisvės, žurnalistų saugumo temoms.

  Daugiašaliai santykiai »
  20181001_144647.jpg

  Spalio 1 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje UNESCO vadovybė, tarptautinių bei nevyriausybinių organizacijų atstovai ir ekspertai kartu su UNESCO valstybių narių diplomatais aptarė situaciją Rusijos Federacijos neteisėtai okupuotoje Ukrainos Krymo Autonominėje Respublikoje ir Sevastopolio mieste.

  Daugiašaliai santykiai »
  Optimisme 174.JPG

  Balandžio 4 dieną Paryžiuje, UNESCO būstinėje, atidaryta Kauno modernizmo architektūros paroda „Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas 1918-1940“.

  Kultūros renginiai »
  003 atidarymas.jpg

  Vasario 13-15 dienomis Kijeve vyko mokomasis seminaras, skirtas žmogaus teisių ir teisės viršenybės įtvirtinimo, žodžio laisvės bei žurnalistų saugumo klausimams. Mokymuose dalyvavo apie trisdešimt Kijevo ir kitų Ukrainos regionų policijos pareigūnų ir darbuotojų, kurie klausėsi profesionalių ekspertų iš Kanados, Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO), Ukrainos, taip pat Europos Sąjungos patariamosios misijos Ukrainoje atstovų pranešimų.

  Dvišaliai santykiai »
  Draugų grupėDec12.jpg

  Gruodžio 12 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje surengta diskusija, kurios metu buvo aptartos nacionalines iniciatyvos žurnalistų saugumo srityje. Diskusijoje dalyvavo  Lietuvos ambasadorė Irena Vaišvilaitė ir Užsienio reikalų ministerijos Jungtinių Tautų, tarptautinių organizacijų ir žmogaus teisių departamento Žmogaus teisių skyriaus vedėjas Donatas Butkus.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata