Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos atstovybės užsienyje paminėjo Gedulo ir vilties dieną

Sukurta 2019.06.15 / Atnaujinta 2019.06.15 18:48
   Lietuvos atstovybės užsienyje paminėjo Gedulo ir vilties dieną
   Lietuvos atstovybės užsienyje paminėjo Gedulo ir vilties dieną
   Lietuvos atstovybės užsienyje paminėjo Gedulo ir vilties dieną
   Lietuvos atstovybės užsienyje paminėjo Gedulo ir vilties dieną
   Lietuvos atstovybės užsienyje paminėjo Gedulo ir vilties dieną

   Birželio 14-ąją, minėdami  Gedulo ir vilties dieną, Lietuvos atstovybių darbuotojai lankė užsienyje esančias politinių represijų aukų palaidojimo vietas, padėjo gelių prie aukoms skirtų memorialų, Lietuvos ambasada JAV pirmą kartą  organizavo „Ištark, išgirsk, išsaugok“ akciją.

   Lietuvos Respublikos ambasados Baltarusijoje diplomatai aplankė masinių žudynių Červenėje vietą, kur padėjo gėlių ir tylos minute pagerbė žuvusius. Netoli Minsko esančio Červenės miestelio pakraštyje 1941 m. naktį iš birželio 22 d. į birželio 23 d. iš Kauno kalėjimo autobusais išvežta apie 100 kalinių, iš kurių dauguma pateko į Minsko kalėjimą. Minske buvo atskirta ir sušaudyta 15-17 nuteistųjų, o likusieji, kartu su 2000 kitų kalinių pėsčiomis išvaryti prie Červenės miestelio, kur buvo sušaudyti. Tarp žuvusiųjų Červenėje – Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras Kazimieras Bizauskas, kalbininko Jono Jablonskio sūnus, diplomatas Jonas Jablonskis, Vidaus reikalų ministras Steponas Rusteika, pulkininkas Balys Giedraitis ir kiti žymūs to meto Lietuvos veikėjai.

   Lietuvos Respublikos ambasadorius Rusijos Federacijoje Remigijus Motuzas kartu su ambasados diplomatais Maskvos mieste esančiose Donskoje kapinėse prisijungė prie visuotinės tylos minutės akcijos ir pagerbė represinio režimo aukų atminimą.  Maskvos Donskoje kapinėse esančiose masinėse politinių represijų aukų palaidojimo vietose, „Sacharovo centro“ duomenimis, guli ir lietuvių kilmės politinių represijų aukos.

   Generalinis konsulatas Sankt Peterburge kartu su vietos lietuvių bendruomene bei kolegomis iš Latvijos ir Estijos netoli Sankt Peterburgo esančiame  Levašovo politinių represijų aukų memoriale paminėjo 78-ąsias pirmųjų sovietinių trėmimų metines. Padėtos gėlės bei kalbėtos maldos prie simbolinių paminklų, esančių šiose kapinėse, atidengta vardinė lenta Juozapui Dundai,  lietuviui aviacijos konstruktoriui iš Zarasų sušaudytam ir palaidotam Levašove.

   Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas birželio 14 dieną dalyvavo kasmetinėje komunizmo aukų pagerbimo ceremonijoje prie Vašingtone esančio memorialo. R. Kriščiūnas kartu su Vašingtone įsikūrusio Komunizmo aukų memorialinio fondo vadovybe ir kitų šalių ambasadoriais padėjo vainiką prie paminklo komunizmo aukoms atminti.

   Šiais metais Lietuvos ambasada JAV, jaunimo pilietinė iniciatyva „Misija Sibiras“ ir Lietuvių Bendruomenė Vašingtone pirmą kartą užsienyje organizavo Lietuvos tremtinių atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“:  prie paminklo komunizmo aukoms atminti buvo skaitomi Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių vardai ir jų likimai.

   „Istorinė atmintis vienija visame pasaulyje gyvenančius lietuvius ir mūsų šalies piliečius. Tai yra mūsų tautos stiprybės pagrindas. Tik tinkamai įvertinę tą kainą, kurią už Lietuvos išlikimą ir laisvę atidavė šimtai tūkstančių nekaltų žmonių, galime kurti stiprią ir klestinčią valstybę. O birželio 14 dieną Vašingtone vykstanti akcija tik dar kartą parodo, kad trėmimų skausmo nesumažina nei laikas nei atstumas”, - sakė Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas.

   Lietuvos tremtinius pagerbė ir jų vardus skaitė Lietuvos ambasadorius R. Kriščiūnas, JAV Nacionalinio saugumo tarybos direktorius Baltijos šalims Gavin Wild, Lietuvių bendruomenės Vašingtone valdybos nariai ir aktyvistai, Laisvosios Rusijos Fondo vadovė Natalia Arno ir šio fondo nariai, Komunizmo aukų memorialo fondo atstovai, Jungtinio Baltijos Amerikos nacionalinio komiteto vadovas Karl Altau, Ukrainos bendruomenės lyderis Michael Sawkiw, Lietuvos diplomatai. Iš viso buvo perskaityti 1500 tremtinių ir politinių kalinių vardai ir likimai.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   2.jpg

   Lietuvos ambasados atstovai, kartu su Baltarusijoje viešinčiu žinomu Lietuvos poetu, publicistu, vertėju, profesoriumi Tomu Venclova apsilankė netoli Minsko esančioje stalinistinio režimo masinių naikinimų vietoje Kuropatuose ir pagerbė aukų, kurių tarpe yra ir lietuvių, atminimą tylos minute bei padėdami gėlių.

   Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata