Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos iniciatyva surengta diskusija apie Rusijos finansuojamų nevyriausybinių organizacijų keliamas grėsmes

Sukurta 2017.09.12 / Atnaujinta 2017.09.12 10:45
  Lietuvos iniciatyva surengta diskusija apie Rusijos finansuojamų nevyriausybinių organizacijų keliamas grėsmes

  Rugsėjo 12 dieną Varšuvoje, Lenkijoje, vykstančiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) žmogiškosios dimensijos įgyvendinimo susitikime Lietuva kartu su tarptautiniais partneriais ir nevyriausybinėmis organizacijomis (NVO) surengė diskusiją apie Rusijos ir kitų šalių vyriausybių finansuojamų NVO keliamas grėsmes.

  Šia diskusija siekiama atkreipti dėmesį į pastaruoju metu, ypač po Rusijos agresijos Ukrainoje, stipriai išaugusį vyriausybių finansuojamų NVO veiklos mastą ir keliamas problemas, geriau suvokti jų veikimo metodus, finansavimo mechanizmus, kartu numatyti demokratinio atsako priemones ir prisidėti prie pilietinės visuomenės bei žmogaus teisių stiprinimo.

  Dvi savaites truksiančiame ESBO žmogiškosios dimensijos įgyvendinimo susitikime dalyvauja daugiau nei 1500 atstovų iš 57 ESBO šalių. Jame daugiausia dėmesio skiriama diskusijoms apie tai, kaip ESBO šalys laikosi prisiimtų įsipareigojimų išraiškos laisvės ir laisvos žiniasklaidos, pagrindinių laisvių užtikrinimo, migracijos, tolerancijos ir pakantumo skatinimo, įstatymo viršenybės, lyčių lygybės srityse.

  ESBO susitikimo metu Lietuvos ir kitų bendraminčių šalių iniciatyva rugsėjo 21 dieną ketinama surengti dar vieną diskusiją apie LGBTI asmenų padėtį Čečėnijoje. Šia iniciatyva norima atkreipti dėmesį į Čečėnijoje vykdomą masinį LGBTI asmenų persekiojimą bei sunkius žmogaus teisių pažeidimus, aptarti tarptautinės bendruomenės atsaką ir tolesnius veiksmus.

  Lietuva savo iniciatyva parengė bendrą visų ES šalių pareiškimą ESBO šalių diskusijai dėl teisės viršenybės principo įgyvendinimo. Jame Europos Sąjunga kritikuoja Rusiją dėl politizuotų teismo procesų, nukreiptų prieš Krymo okupaciją atsisakiusius pripažinti Ukrainos piliečius. Taip pat išsakoma kritikos dėl Rusijos Konstitucinio teismo sprendimo, pamynusio Europos žmogaus teisių teismo kompetenciją, bei Rusijos tarptautinius įsipareigojimus.

  Kasmet Varšuvoje vykstantis ESBO žmogiškosios dimensijos įgyvendinimo susitikimas yra didžiausias Europoje žmogaus teisių renginys.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  skai.jpg

  Vasario 27 dieną Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė, ambasadorė Asta Skaisgirytė Ženevoje vykstančios Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos 40-osios sesijos aukšto lygio segmente patvirtino Lietuvos įsipareigojimus žmogaus teisėms ir išreiškė tvirtą paramą JT Vyriausiajai žmogaus teisių komisarei.

  Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  Foto_MM ataskaitos pristatymas.jpg

  Gruodžio 20 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinės Tarybos posėdyje pristatyta Maskvos mechanizmo ataskaita dėl labai rimtų žmogaus teisių pažeidimų ir nebaudžiamumo Rusijos Federacijos Čečėnijos Respublikoje.

  Daugiašaliai santykiai »
  IMG-20181210-WA0003.jpg

  Minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną, gruodžio 10-ąją, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pirmą kartą organizuotas Nacionalinis žmogaus teisių forumas.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  1_MG_4335.jpg

  Lapkričio 30 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ apdovanojo nevyriausybinės žmogaus teisių gynimo organizacijos „Freedom House“ Lietuvos skyriaus vadovą Vytį Jurkonį.

  Ministerijos naujienos »
  Moterų konferencija.jpg

  Lapkričio 28 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo konferencijoje „Moterys, taika ir saugumas“, kurios tikslas – sustiprinti Lietuvos institucijų ir visuomeninių moterų organizacijų gebėjimus įgyvendinti globalią darbotvarkę ir pasiruošti antrojo nacionalinio veiksmų plano rengimui.

  Ministerijos naujienos »
  IMG_7099.JPG

  Spalio 8-9 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvauja Tarptautinės frankofonijos organizacijos viršūnių susitikimo ministrų konferencijoje. Pasisakydamas konferencijos metu L. Linkevičius akcentavo Frankofonijos organizacijos vaidmenį ne tik populiarinant prancūzų kalbą ir kultūrą, bet ir remiant universalias vertybes – pagarbą žmogaus teisėms, kovą su diskriminacija ir lyčių lygybę. Ministras taip pat pažymėjo Lietuvos įsitraukimą į JT taikos palaikymo misiją Malyje bei siekį skatinti moterų įgalinimą ir dalyvavimą visuose politiniuose procesuose.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata