Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ir Brazilijos konsultacijose Vilniuje – dėmesys ekonomikai

Sukurta 2017.05.02 / Atnaujinta 2017.05.02 15:05
   Lietuvos ir Brazilijos konsultacijose Vilniuje – dėmesys ekonomikai
   Lietuvos ir Brazilijos konsultacijose Vilniuje – dėmesys ekonomikai
   Lietuvos ir Brazilijos konsultacijose Vilniuje – dėmesys ekonomikai

   Vilniuje gegužės 2 dieną įvyko ketvirtosios Lietuvos ir Brazilijos politinės konsultacijos, kurioms vadovavo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas ir Brazilijos užsienio reikalų viceministras Fernando Simas Magalhães.

   Susitikime aptarti dvišalių santykių, Europos Sąjungos ir Lotynų Amerikos santykių, bendradarbiavimo tarptautinėse organizacijose, regionų klausimai. Abiejų šalių diplomatai pažymėjo, kad turime daug galimybių aktyviau plėtoti dvišalius ryšius politikos, ekonomikos ir aukštojo mokslo srityse.

   „Mes toliau ieškome būdų, kaip plėtoti, stiprinti ir įvairinti abiejų šalių ekonomikos ryšius su viena svarbiausių valstybių, kuri tapo tėvyne tūkstančiams išeivių iš Lietuvos“, – sakė viceministras N. Germanas.

   Diplomatai nusprendė artimiausio dvišalio susitikimo metu pasirašyti tarpvyriausybinį susitarimo memorandumą dėl ekonominio bendradarbiavimo, kuris Lietuvos ir Brazilijos įmonėms atvers naujas galimybes plėtoti ryšius tiesiogiai.

   2016 m. Lietuvos ir Brazilijos prekybos apyvarta buvo 37,1 mln. eurų. Lietuvos eksportas į Braziliją sudarė 14,5 mln. eurų. Pagrindinės eksportuojamos prekės – mineralinės trąšos, geležies ir plieno gaminiai.

   Per konsultacijas pažymėta būtinybė toliau derinti dvišales tarpvyriausybines sutartis dėl nuteistųjų asmenų ir asmenų, kuriems taikomas specialus režimas, perdavimo ir dėl dvišalės teisinės pagalbos baudžiamosiose bylose. Sutarta, kad šias sutartis tiesiogiai derins Lietuvos ir Brazilijos teisingumo ministerijos.

   Brazilijoje yra įsikūrusi didžiausia Lotynų Amerikoje lietuvių kilmės asmenų bendruomenė, kuri aktyviai prisideda prie Lietuvos ir Brazilijos kultūrinių santykių plėtojimo ir skatina Lietuvos žinomumą Brazilijoje.

   Diplomatiniai Lietuvos ir Brazilijos santykiai užmegzti 1931 m., o atkurti 1991 m. 2013 m. įsteigtas Lietuvos generalinis konsulatas San Paule. Lietuva turi garbės konsulatus San Paule ir Rio de Žaneire.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   misija.jpg

   Lapkričio 5-8 dienomis Brazilijos miestuose Rio de Žaneire ir San Paule lankosi Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų verslininkų delegacija.

   Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »

   Rugsėjo 25-27 dienomis Lietuvos generalinė konsulė San Paule Laura Tupe lankėsi Brazilijos Federacijos sostinėje Brazilijoje, kur susitiko su Brazilijos užsienio reikalų ministerijos generalinio sekretoriaus pavaduotoju, ambasadoriumi Henrique da Silveira Sardinha Pinto.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_4888.JPG

   Rugpjūčio 27 dieną Brazilijos San Paulo miesto Lietuvos Respublikos vardu pavadintoje aikštėje Vila Zelina rajone buvo iškilmingai paminėtos Baltijos kelio metinės.

   Atstovybių naujienos »
   tomas_razmus-1876.jpg

   Gegužės 3 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vilniuje priėmė Brazilijos užsienio reikalų viceministrą Fernando Simas Magalhães. Susitikime pabrėžta išvakarėse įvykusių Lietuvos ir Brazilijos politinių konsultacijų sėkmė.

   Dvišaliai santykiai »
   Brazilija1.jpg

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kovo 7 dieną pasveikino pareigas pradėjusį eiti Brazilijos užsienio reikalų ministrą Aloysio Nunesą.

   Dvišaliai santykiai »
   _MG_4005.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sausio 17 dieną priėmė Brazilijos ambasadorių Carlosą Antonio da Rocha Paranhosą ir aptarė dvišalių santykių aktualijas. 

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata