Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų užsienio reikalų ministrai sutarė toliau stiprinti partnerystę

Sukurta 2018.11.17 / Atnaujinta 2018.11.17 22:27
   Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų užsienio reikalų ministrai sutarė toliau stiprinti partnerystę
   Lietuvos ir Jungtinių Arabų Emyratų užsienio reikalų ministrai sutarė toliau stiprinti partnerystę

   Lapkričio 17 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, dalyvaujantis Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) vykstančiame saugumo forume, susitiko su šios šalies užsienio reikalų ministru Abdullah bin Zayed Al Nahyan.

   Ministrai aptarė svarbiausius dvišalio bendradarbiavimo klausimus, taip pat bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose, regioninio ir tarptautinio saugumo problemas. Ministras L. Linkevičius patvirtino, kad Lietuva mato JAE kaip svarbiausią partnerę Persijos Įlankos regione ir yra pasirengusi aktyviai skatinti politinius, ekonominius ir kultūrinius santykius. Ministras patvirtino, kad kitais metais pradės darbą Lietuvos  ambasada Abu Dabyje, ir pakvietė kolegą atidaryti ambasadą Lietuvoje.

   Ministrai sutarė toliau dirbti kartu, gerinant sąlygas verslo ryšių plėtrai: pradėti dvišalės tarpvyriausybinės komisijos darbą, kuo greičiau baigti derybas su JAE dėl investicijų skatinimo ir apsaugos susitarimo ir jį pasirašyti. Aptartas bendradarbiavimas prekybos, aukštųjų technologijų, švietimo, mokslo, transporto srityse, ministrai sutarė toliau dirbti siekiant tiesioginių skrydžių tarp Lietuvos ir JAE. Ministras L. Linkevičius išreiškė viltį, kad gruodžio mėnesį planuojamas JAE Standartizacijos ir metrologijos tarnybos vizitas užbaigs lietuviškų mėsos produktų sertifikavimo procesą ir atvers kelią lietuviškų mėsos produktų eksportui į JAE.

   JAE ministras išreiškė susidomėjimą Lietuvos patirtimi biotechnologijų srityje, pasidžiaugė besiplečiančiais kultūriniais ryšiais, aukštai įvertino Lietuvos iniciatyva kasmet rengiamas jau tradicinėmis tapusias Arabų kultūros dienas Lietuvoje, kuriose dalyvaus ir Jungtinių Arabų Emyratų atstovai.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Germanas susitinka su JAE viceministru (1).JPG

   Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas gruodžio 18 dieną susitiko su Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) užsienio reikalų  ir  tarptautinio bendradarbiavimo viceministru Yacoub Yousef Hassan al Hosani.

   Dvišaliai santykiai »
   Jungtiniai arabu emyratai7.jpg

   Gruodžio 2 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministrą Abdullah bin Zayed Al Nahyaną JAE Nacionalinės dienos proga.

   Dvišaliai santykiai »

   Lapkričio 16-18 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Jungtinių Arabų Emyratų užsienio reikalų ministro Abdullah bin Zayed Al Nahyan kvietimu dalyvauja Sir Bani Yas forume Abu Dabyje.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata