Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ir Suomijos konsultacijose - dėmesys ES daugiamečiam biudžetui

Sukurta 2019.11.12 / Atnaujinta 2019.11.12 17:09
  Lietuvos ir Suomijos konsultacijose - dėmesys ES daugiamečiam biudžetui

  Lapkričio 12 dieną Helsinkyje, Suomijoje, Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su Suomijos Europos reikalų ministre Tytti Tuppurainen, Suomijos Ministro pirmininko kanceliarijos ES reikalų sekretoriumi Jari Luoto ir Suomijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Matti Anttonen.

  Susitikimuose su šį pusmetį ES Tarybai pirmininkaujančios Suomijos atstovais aptartos derybos dėl 2021-2027 metų ES daugiametės finansinės programos, ES vidaus rinkos, klimato kaitos, migracijos, teisės viršenybės, taip pat regioniniai transporto ir energetikos klausimai.

  „Derybose dėl daugiamečio ES biudžeto neturėtume priešinti tradicinių ES politikos sričių (sanglauda, žemės ūkis) ir naujųjų iššūkių (migracija, klimatas, saugumas), o ieškoti tinkamos jų pusiausvyros ir pakankamo finansavimo“, - susitikimuose sakė A. Zananavičius.

  Viceministras ragino ieškoti būdų sušvelninti planuojamą sanglaudos politikos finansavimo mažinimą, užtikrinti vienodas veiklos sąlygas visiems ES ūkininkams, siekti vienodų tiesioginių išmokų, skirti reikiamų lėšų svarbioms infrastruktūros jungtims regione.  

  A. Zananavičius taip pat išsakė Lietuvos susirūpinimą dėl Astravo AE projekto įgyvendinimo Baltarusijoje ir pabrėžė, kad ES Tarybai pirmininkaujanti Suomija toliau keltų klausimą apie šią grėsmę ES lygiu.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  3.jpg

  Gruodžio 3 dieną Lietuvos ambasada Suomijoje kartu su „Donelaičio“ Lietuvos bičiulių draugija Hamina miesto bibliotekoje atidarė Lietuvos fotomenininkų parodą, skirtą Baltijos kelio 30-mečiui paminėti.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  DSC_0547.jpg

  Lapkričio 14 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su naujuoju Juodkalnijos ambasadoriumi Lietuvai daktaru Budimiru Šegrtu, kuris atvyko įteikti skiriamųjų raštų Prezidentui Gitanui Nausėdai.

  Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
  IMG_5286.jpg

  Lapkričio 11 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Generalinio sekretoriaus pavaduotoju Masamichi Kono.  Susitikime taip pat dalyvavo Vyriausybės, Prezidento kanceliarijos, kitų institucijų atstovai, atsakingi už bendradarbiavimą su EBPO.

  DSC_4153.jpg

  Spalio 28 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitikime su Suomijos kolega Pekka Haavisto aptarė dvišalio bendradarbiavimo galimybes, Europos Sąjungos (ES) aktualijas, bendradarbiavimą su NATO, situaciją Turkijoje ir Ukrainoje.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG-20191012-WA0002.jpg

  Spalio 11 dieną Kapadokijos regiono Urgupo mieste oficialiai atidarytas septintasis Lietuvos Respublikos garbės konsulatas Turkijoje. Paskirtasis garbės konsulas Yakupas Dinleras yra Turkijos viešbučių asociacijos viceprezidentas ir Urgupo prekybos ir pramonės rūmų viceprezidentas.

  Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Naujienos »
  Kalbu diena 2.jpg

  Rugsėjo 26 dieną Helsinkio modernioje centrinėje bibliotekoje Oodi vyko Helsinkyje reziduojančių ambasadų jungtinis Europos kalbų dienai paminėti skirtas renginys.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata