Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos nuolatinė atstovė įteikė skiriamuosius raštus Jungtinių Tautų generaliniam sekretoriui

Sukurta 2017.08.21 / Atnaujinta 2017.08.21 11:23
  Lietuvos nuolatinė atstovė įteikė skiriamuosius raštus Jungtinių Tautų generaliniam sekretoriui

  Lietuvos nuolatinė atstovė prie Jungtinių Tautų ambasadorė Audra Plepytė rugpjūčio 18 dieną įteikė skiriamuosius raštus Jungtinių Tautų generaliniam sekretoriui  António Guterresui.

  Po ceremonijos vykusiame pokalbyje buvo aptartas svarbus Jungtinių Tautų organizacijos vaidmuo sprendžiant pagrindinius globalius iššūkius: regioninius konfliktus, nelegalios migracijos suvaldymą, žmogaus teisių apsaugos užtikrinimą.

  „Lietuva išliks aktyvi ir konstruktyvi Jungtinių Tautų narė ieškant globalių problemų sprendimo. Remiame jūsų asmenines pastangas stiprinti Jungtines Tautas, kad jos efektyviai ir laiku reaguotų į kompleksinius šiandieninio pasaulio iššūkius“, – sakė ambasadorė.

  Ambasadorė Audra Plepytė taip pat atkreipė generalinio sekretoriaus dėmesį į kintančią saugumo padėtį pasaulyje, ypač pabrėždama grėsmes tarptautine teise ir taisyklėmis grįstai pasaulio tvarkai, pažymėdama, kad nerimą keliantys procesai vyksta ir Europoje.  Kaip Lietuvos prioritetą Lietuvos nuolatinė atstovė išskyrė lyčių lygybės ir moterų įgalinimo tikslus, išreikšdama norą bendradarbiauti su Generaliniu Sekretoriumi šioje srityje. Taip pat buvo aptartas pasirengimas artėjančiai JT Generalinės Asamblėjos 72-ajai sesijai, prasidėsiančiai rugsėjo mėnesį.

  Generalinis Sekretorius padėkojo Lietuvai už aktyvų vaidmenį narystės Saugumo Taryboje 2015-2016 metais metu. A. Guterres taip pat pabrėžė mažų ir vidutinio dydžio šalių vaidmens svarbą, siekiant Jungtinių Tautų užsibrėžtų tikslų įgyvendinimo.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  GoF nuotrauka.jpg

  Gegužės 3 dieną, minint Pasaulinę spaudos laisvės dieną, Lietuvos iniciatyva Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke surengta diskusija apie moterų žurnalisčių, dirbančių konfliktų zonose, saugumą.

  Atstovybių naujienos »
  aa.jpg

  Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje ambasadorius Aurimas Taurantas gegužės 3 dieną įteikė skiriamuosius raštus Jungtinių Tautų biuro Vienoje generaliniam direktoriui ir Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo prevencijos biuro (UNODC) vykdančiajam direktoriui Yury Fedotovui.

  Atstovybių naujienos »

  Vyriausybė posėdyje balandžio 5 dieną nusprendė teikti Prezidentei skirti diplomatę Audrą Plepytę Lietuvos nuolatine atstove Jungtinėse Tautose.

  Atstovybių naujienos »
  Untitled2.png

  Šiandien Ženevoje baigėsi 34-oji Žmogaus teisių tarybos sesija, trukusi keturias savaites. Vasario 28 d. vykusiuose aukšto lygio debatuose dalyvavęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius savo kalboje atkreipė Tarybos dėmesį į dramatiškai blogėjančią žmogaus teisių padėtį konfliktų regionuose, įskaitant Rusijos okupuotose kaimyninių šalių Ukrainos ir Gruzijos teritorijose, ir ragino neatidėliojant spręsti žurnalistų saugumo problemas.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata