Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras L. Linkevičius pasveikino Islandijos kolegą Nacionalinės dienos proga

Sukurta 2018.06.17 / Atnaujinta 2018.06.17 12:29
  Ministras L. Linkevičius pasveikino Islandijos kolegą Nacionalinės dienos proga

  Birželio 17 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Islandijos užsienio reikalų ministrą Guðlaugur Þór Þórðarson (Gudlaugur Thór Thórdarson) ir visus Islandijos žmones  su šios šalies Nacionaline diena.

  Sveikinime L. Linkevičius pažymėjo, kad Islandija yra ilgalaikė ir patikima Lietuvos partnerė, pirmoji jau beveik prieš tris dešimtmečius pripažinusi Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą, todėl jau daugelį metų Islandijos Nacionalinės dienos proga Vilniaus Islandijos gatvėje susirinkusieji taria „Ačiū tau, Islandija!”. Ministras pabrėžė, kad šie metai yra ypatingi abiem mūsų tautoms: Lietuva švenčia valstybės atkūrimo šimtmetį, o mūsų bičiuliai islandai – šalies suvereniteto 100-ąjį jubiliejų.

  L. Linkevičius padėkojo Islandijai už solidarumą stiprinant Baltijos šalių regiono saugumą ir šios šalies indėlį NATO priešakinėse pajėgose Lietuvoje. Ministras taip pat pabrėžė projektų, įgyvendinamų su Islandija panaudojant Europos ekonominės erdvės finansinius mechanizmus, svarbą dvišaliam bendradarbiavimui.

  L. Linkevičius išreiškė įsitikinimą, kad glaudus  Lietuvos ir Islandijos tiek dvišalis, tiek  regioninis bendradarbiavimas tarp Šiaurės ir Baltijos šalių tik intensyvės ir padės stiprinti piliečių saugumą ir gerovę.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Rugsėjo 11-12 dienomis ministras Linas Linkevičius Islandijoje su Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto, vadinamojo NB8 (Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Estijos, Latvijos), užsienio reikalų ministrais aptars aktualius regiono bendradarbiavimo klausimus užsienio politikos srityje.

  Daugiašaliai santykiai »