Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ministras L. Linkevičius pasveikino kolegą graiką su Nepriklausomybės diena

Sukurta 2019.03.25 / Atnaujinta 2019.03.25 13:05
  Ministras L. Linkevičius pasveikino kolegą graiką su Nepriklausomybės diena

  Kovo 25 dieną Graikija mini Nepriklausomybės ir Graikijos valstybės įkūrimo dieną.

  Sveikindamas Graikijos užsienio reikalų ministrą Georgiosą Katrougalosą, L. Linkevičius pabrėžė  glaudų dvišalį bendradarbiavimą ir partnerystę ES bei NATO forumuose, priminė, jog Lietuva šiemet laukia Graikijos prezidento Prokopiso Pavlopuloso vizito, taip pat pakvietė kolegą atvykti į Lietuvą artimiausia patogia proga.

  Remiantis tradicija, laikoma, jog graikų sukilimas prieš Otomanų imperiją prasidėjo1821 metų kovo 25 dieną,  vyskupui metropolitui Germanosui iškėlus vėliavą su kryžiumi virš Agia Lavra vienuolyno Peloponese. Permaininga kova dėl nepriklausomybės truko iki 1830 metų, kada buvo pradėta formuoti nepriklausoma Graikija.

  Lietuva diplomatinius santykius su Graikija atkūrė 1992 metų sausio 7 dieną.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  ASC_0950.jpg

  Gegužės 15 dieną Lietuvos ir Lenkijos ambasados Graikijoje iškilmingo priėmimo metu pirmą kartą drauge minėjo Abiejų Tautų Respublikos 1791-ųjų gegužės 3-osios konstitucijos priėmimą.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  44.jpg

  Kovo 28 dieną Atėnuose įvyko iškilmingas Lietuvos ambasados Graikijoje surengtas priėmimas, skirtas paminėti penkioliktąsias Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ir NATO metines, Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimą bei Baltijos kelio trisdešimtmetį.

  Atstovybių naujienos »

  Lietuva sveikina istorinio Graikijos ir Makedonijos susitarimo dėl Makedonijos pavadinimo keitimo į Šiaurės Makedonijos Respubliką ratifikavimą Graikijos parlamente. Tai – pavyzdys, kad susitaikymas tarp skirtingų tautų nepaisant ilgus metus trunkančių nesutarimų yra įmanomas.

  Naujienos »
  Concultations with Greek delegation 4.JPG

  Lapkričio 28 dieną Vilniuje vyko Lietuvos ir Graikijos politinės konsultacijos, kurioms vadovavo abiejų šalių Užsienio reikalų ministerijų politikos direktoriai – Asta Skaisgirytė ir Theodoros Georgakelos.

  Dvišaliai santykiai »
  2018 11 13 Crete governor and Kacinskas.jpg

  Lapkričio 13 dieną Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas Kretoje susitiko su šios salos gubernatoriumi Stavros Arnaoutakis, Kretos sostinės Herakliono ir Hersonissos miesto merais Vasiliu Labrinos ir Ioannis Mastorakis, apsilankė viename didžiausių Graikijos tyrimų ir technologijų centrų.

  Atstovybių naujienos »
  image1.jpeg

  Kretos salos sostinėje Heraklijone lapkričio 9-11 dienomis įvyko antrasis Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydis.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

  Naujienlaiškio prenumerata