Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras L. Linkevičius pasveikino Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos narius

Sukurta 2018.04.24 / Atnaujinta 2018.04.24 16:54
   Ministras L. Linkevičius pasveikino Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos narius
   Ministras L. Linkevičius pasveikino Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos narius

   Balandžio 24 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Seime susirinkusius Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos narius, kurie šią savaitę vyksiančiuose posėdžiuose nagrinės ir aptars „Globalios Lietuvos“ programą bei naujai kuriamą jos modelį, Seimui svarstyti teikiamą Demografijos, migracijos ir integracijos politikos strategiją 2018-2030 metams, pasiruošimą Lietuvos šimtmečio dainų šventei, lietuvių kalbos ir tautinio tapatumo išsaugojimo svarbą, pilietybės išsaugojimo ir vaiko teisių apsaugos klausimus.

   „Sveikinu garbią Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisiją, susirinkusią į posėdį Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmetį švenčiančioje Lietuvoje. Tikiu, kad mokėdami švęsti, mokėsime ir dirbti, nes mūsų laukia vienas svarbiausių iššūkių – pasirengimas planuojamam referendumui dėl dvigubos pilietybės. Nebeturime blaškytis, o turime elgtis kaip tikri piliečiai, kad išspręstume šį Lietuvai ir jos valstybingumui svarbų klausimą,“ – sveikindamas komisiją sakė ministras L. Linkevičius.

   Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija posėdžiauja du kartus per metus ir aptaria Lietuvoje bei užsienio valstybėse gyvenančių lietuvių bendradarbiavimą, keičiasi užsienio lietuviams aktualia švietimo, kultūros ir kita informacija, Seimui ir kitoms valstybės institucijoms teikia pasiūlymus, kurie padėtų stiprinti valstybingumą ir demokratinių tradicijų puoselėjimą.

   Nuo 1995 metų veikiančią komisiją sudaro po 10 narių iš Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės. Šioje Seimo kadencijoje komisijai pirmininkauja Antanas Vinkus (Seimas) ir Rimvydas Baltaduonis (Pasaulio lietuvių bendruomenė).

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_1315.jpg
   Gegužės 13 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) komisijos nuotoliniame posėdyje, skirtame aptarti pandemijos krizės pasekmes ir migracijos iššūkius pasaulio lietuvių bendruomenėms ir Lietuvai.
   Užsienio lietuviai »
   1.jpg

   Vasario 15 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Vasario 16–osios gimnazijoje Vokietijoje vykusiame renginyje, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo dienai ir gimnazijos jubiliejui paminėti.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Užsienio lietuviai »
   aa.jpg

   Rugsėjo 13-15 dienomis daugiau nei 70 lietuvių diasporos profesionalų iš 14 valstybių Briuselyje susitiko aptarti švietimo ateities Lietuvoje, dirbtinio intelekto proveržio galimybių gimtinei, pilietybės išsaugojimo, naujos Seimo apygardos temas.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »