Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras su Ukrainos stačiatikių cerkvės atstovais aptarė situaciją Ukrainoje

Sukurta 2019.05.07 / Atnaujinta 2019.05.07 14:30
  Ministras su Ukrainos stačiatikių cerkvės atstovais aptarė situaciją Ukrainoje

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gegužės 7 dieną Vilniuje susitiko su Ukrainos stačiatikių cerkvės atstovu tarptautiniams ryšiams Černihovo arkivyskupu Eustratijumi (Zoria) ir Kijevo šv. Mykolo vienuolyno vadovu tėvu Serhijumi Dmitrievu, aptarė situaciją Ukrainoje, planuojamus socialinius bei kultūros projektus.

  Ministras pažymėjo, kad Ukrainos žmonėms kuriant klestinčią ir europietišką Ukrainą, labai svarbus pilietinės visuomenės, taip pat ir bažnyčios vaidmuo. Ministras užtikrino, kad Lietuva ir toliau rems Ukrainos nepriklausomybę, teritorinį vientisumą ir europines reformas.

  Ukrainos stačiatikių cerkvės atstovai informavo apie šiuo metu vykstantį Ukrainos vieningos autokefalinės bažnyčios tarptautinio pripažinimo procesą, pabrėžė, kad parapijų perėjimas į šią bažnyčią turi  būti taikus ir savanoriškas. Tėvas Serhijus Dmitrievas, kuris taip pat vadovauja ir nevyriausybinei organizacijai „Eleos-Ukraine“, vykdančiai socialinės paramos projektus, pristatė pilietinės visuomenės iniciatyvas, skirtas paramai nukentėjusiems nuo karo, vaikų ir jaunimo ugdymui.

  Susitikime dalyvavęs Lietuvos dalininkas, kultūrinių iniciatyvų grupės „Kvadratas“ vadovas Tomas J. Daunora pristatė kuriamą meninę instaliaciją „Ukraina/Įvykių horizontai“, kuri skirta priminti apie Ukrainos kovą už laisvę ir Rusijos agresijos padarinius. Projekto idėja – porceliano bei stiklo instaliacijos jungiamos su tikrais iš mūšio lauko atgabentais objektais – šovinių ir sviedinių gilzėmis, sprogusių minų skeveldromis; meninę instaliaciją lydės ir dokumentinė karo Ukrainoje medžiaga.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Kredenciniai.jpg

  Liepos 30 dieną Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas įteikė skiriamuosius raštus Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui.

  Dvišaliai santykiai »

  Liepos 28 dieną Liubline (Lenkijoje) vyko Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrų susitikimas, kuriame aptarta saugumo situacija regione, Ukrainos reformų procesas. Ministrai taip pat pasidalino nuomonėmis apie Rusijos veiksmus regione, situaciją Baltarusijoje prieš prezidento rinkimus.

  Daugiašaliai santykiai »
  DSC_3139.jpg

  Liepos 24 dieną vyko 14-asis Lietuvos ir Ukrainos Europos komisijos nuotolinis posėdis, kuriam pirmininkavo Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Ukrainos ministro pirmininko pavaduotoja Europos ir Euroatlantinės integracijos klausimais Olha Stefanishyna.

  Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai »

  Liepos 7 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvavo „Chatham House“ instituto organizuotoje vaizdo konferencijoje, skirtoje apžvelgti pastarųjų metų pasiekimus Ukrainos reformų procese ir aptarti tolesnę reformų įgyvendinimo darbotvarkę.

  Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  „Teigiamai vertiname Ukrainos sprendimą neįvesti prekybą ribojančių priemonių, nes sąžininga ir taisyklėmis paremta prekyba, o ne protekcionistinės priemonės, prisideda prie dvišalių santykių plėtros”, – sakė užsienio reikalų ministras L. Linkevičius.

  Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »

  Birželio 18 dieną ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjo su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba. Pokalbio metu aptartas dvišalis bendradarbiavimas, reformų procesas Ukrainoje, Rytų partnerystės politika.

  Daugiašaliai santykiai »