Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras susitiko su naująja Švedijos ambasadore

Sukurta 2020.10.13 / Atnaujinta 2020.10.13 10:48
   Ministras susitiko su naująja Švedijos ambasadore
   Ministras susitiko su naująja Švedijos ambasadore
   Ministras susitiko su naująja Švedijos ambasadore

   Spalio 13 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naująja Švedijos ambasadore Inger Buxton, kuri vakar įteikė skiriamuosius raštus prezidentui Gitanui Nausėdai. 

   Susitikimo metu pašnekovai aptarė Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose ir daugiašaliuose formatuose bei galimybes toliau jį stiprinti Švedijai kitąmet pirmininkausiant Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai 

   Susitikimo dalyviai pasidžiaugė glaudžiais dvišaliais santykiais ir tvirtais ekonominiais ryšiais – Švedija ne vienerius metus išlieka didžiausia užsienio investuotoja Lietuvoje. Dar daugiau galimybių stiprinti ir plėsti asmeninius ryšius tarp Lietuvos ir Švedijos žmonių suteiks savo veiklą jau pradėjęs Švedijos ir Lietuvos dvišalio bendradarbiavimo fondas.  

   Pokalbio metu nemažai dėmesio skirta regiono aktualijoms - padėčiai Baltarusijoje bei Pietų Kaukaze. Pašnekovai sutarė, kad itin svarbi vieninga visos Europos Sąjungos laikysena reaguojant į įvykius Baltarusijoje ir Rusijoje. Taip pat reikia išlaikyti dėmesį regioninio saugumo ir gynybos klausimams, puoselėti glaudų Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) bendradarbiavimą, ypač kibernetinio saugumo klausimais, bendromis pastangomis remti Rytų partneres. 

   Ambasadorė Inger Buxton pakeitė nuo 2016 metų Švedijos ambasadorės Lietuvoje pareigas ėjusią Marią Christiną Lundqvist. 

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   download.jpg

   Birželio 23 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su kadenciją baigiančia Švedijos ambasadore Maria Christina Lundqvist.

   Dvišaliai santykiai »

   Lapkričio 26 dieną Taline (Estijoje) susitikę Lietuvos, Estijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrai paskelbė bendrą Lietuvos, Estijos, Ukrainos ir Švedijos pareiškimą dėl Ukrainos.

   Daugiašaliai santykiai »

   Lapkričio 26 dieną ministras Linas Linkevičius vyksta į Taliną (Estija), kur dalyvaus neformaliose Lietuvos ir Estijos užsienio reikalų ministerijų konsultacijose.

   Užsienio reikalų ministro veikla »