Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ministro Lino Linkevičiaus susitikimuose Briuselyje – dėmesys Rytų partnerystei

Sukurta 2017.11.23 / Atnaujinta 2017.11.23 20:15
  Ministro Lino Linkevičiaus susitikimuose Briuselyje – dėmesys Rytų partnerystei

  Briuselyje viešintis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius šiandien susitiko su Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto pirmininku Davidu McAllisteriu ir Europos Parlamento nariu  Knutu Fleckensteinu, vienu iš Europos Parlamento rekomendacijų dėl Rytų partnerystės Briuselio viršūnių susitikimo rengėjų.

  Ministras pasveikino Europos Parlamentą patvirtinus šias rekomendacijas ir išreiškė joms tvirtą Lietuvos paramą.

  „Europos Parlamento rekomendacijose matome daugybę mums ir Rytų partnerystės šalims svarbių elementų. Visapusiškai remsime Europos Parlamentą,  siekiant, kad šios rekomendacijos būtų įgyvendintos“, - pabrėžė ministras.

  Ministras  padėkojo Europos Parlamento nariams už jų paramą tarptautinėje arenoje keliant Lietuvos kaimynystėje statomos Astravo atominės elektrinės saugos klausimą ir reikalaujant, kad Baltarusija laikytųsi pačių aukščiausių branduolinės saugos standartų. „Astravas – ne mūsų vienų problema, bet tai, kas kelia nerimą  visai Europai“, – pabrėžė L. Linkevičius.

  Susitikimų metu pažymėta, kad vienas didžiausių iššūkių ateityje – sklandus Asociacijos susitarimų tarp ES ir Ukrainos, Moldovos, Gruzijos ir su jais susijusių reformų įgyvendinimas. „Sutarėme dėl to, kad mūsų aktyvus įsitraukimas ir parama – ne tik politinė, bet ir finansinė – yra būtina. Šiame kontekste kalbėjome ir apie Naujojo Europos plano Ukrainai svarbą“, – pažymėjo užsienio reikalų ministras.

  Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat dalyvavo Europos paramos demokratijai fondo (European Endowment for Democracy) organizuotoje konferencijoje „Quo Vadis, Rytų partneryste? Retrospektyvus žvilgsnis į ateitį“ (“Quo Vadis Eastern Partnership? A Retrospective Look into the Future“). 

  Kreipdamasis į konferencijos dalyvius, ministras pabrėžė, kad Rytų partnerystė – sėkmės istorija. „Rezultatai – išties įspūdingi: sudarėme ir šiuo metu jau įgyvendiname Asociacijos susitarimus su Ukraina, Gruzija ir Moldova, kurie yra ambicingiausi iki šiol ES sudaryti susitarimai su trečiosiomis šalimis – šių trijų valstybių piliečiams panaikinome vizų režimą.  Svarbu ir toliau padėti partneriams įgyvendinti reformas, stiprinti jų atsparumą, atsižvelgiant į tai, kad penkios iš šešių Rytų partnerystės šalių paveiktos konfliktų. Turime pripažinti to siekiančių partnerių europinį pasirinkimą“, – pažymėjo L. Linkevičius.

  Rytoj, lapkričio 24 dieną ministras L. Linkevičius Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės delegacijoje dalyvaus penktajame Rytų partnerystės Viršūnių susitikime, taip pat ES vyriausiosios įgaliotinės užsienio reikalams ir saugumo politikai Federicos Mogherini ir Europos Komisijos nario Johanneso Hahno rengiamuose ES valstybių narių ir Rytų partnerių užsienio ministrų darbo pietuose, kuriuose ketinama aptarti tolesnį Rytų partnerystės politikos įgyvendinimą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  www urm naujienoms.jpg

  Lapkričio 24 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės delegacijoje dalyvaus penktajame ES Rytų partnerystės viršūnių susitikime Briuselyje.

  Daugiašaliai santykiai »
  1108-1.jpg

  Artėjant šio mėnesio pabaigoje vyksiančiam ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui, Atėnuose lapkričio 8 dieną surengta konferencija „Rytų Partnerystė: ko tikėtis po 2017 metų viršūnių susitikimo?“, kurios vienas iš organizatorių buvo Lietuvos ambasada Graikijoje.

  Atstovybių naujienos »
  Vilniaus konsultacijos.jpg

   „Reformas vykdančioms ir europietiškas vertybes puoselėjančioms Rytų Europos valstybėms turi būti suteikta narytės ES perspektyva, o bendradarbiavimas pakeltas į kokybiškai naują lygį“, - teigė ministras Linas Linkevičius tarptautiniame Rytų partnerystei skirtame renginyje „Vilniaus konsultacijos“.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »

  Liepos 17 dieną Briuselyje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos posėdyje, kuriame aptarti ES Globalios užsienio ir saugumo politikos strategijos, Šiaurės Korėjos, Libijos ir migracijos klausimai.

  Europos Sąjunga »
  0619eap.jpg

  Birželio 19 dieną Liuksemburge užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius dalyvavo ES valstybių narių ir Rytų partnerių susitikime, kuriame aptartas pasirengimas lapkričio mėnesį Briuselyje vyksiančiam Rytų partnerystės viršūnių susitikimui. Liuksemburge Europos Sąjungos valstybių narių ir Rytų partnerių užsienio reikalų ministrai  aptarė Rytų partnerystės pasiekimus ir sutarė dėl artimiausios trukmės tikslų, toliau plėtojant Rytų partnerių santykius su ES.

  Europos Sąjunga »
  _MG_9700.JPG

  Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius kovo 23 dieną susitiko su Estijos užsienio reikalų ministerijos generaliniu sekretoriumi Raineru Saksu. Susitikime aptartas būsimas dvišalis bendradarbiavimas Estijai pirmininkaujant Europos Sąjungos Tarybai: pasirengimas ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimui Briuselyje, gretutiniai šio susitikimo renginiai.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata