Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Pasaulio prekybos organizacijos Prekybos palengvinimo komitetui vadovaus Lietuvos atstovė

Sukurta 2018.05.04 / Atnaujinta 2018.05.04 14:11
  Pasaulio prekybos organizacijos Prekybos palengvinimo komitetui vadovaus Lietuvos atstovė

  Lietuvos nuolatinė atstovė prie Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) Dalia Kadišienė ateinančius metus vadovaus šios tarptautinės organizacijos Prekybos palengvinimo komitetui.

  Prekybos palengvinimo susitarimas įpareigoja PPO nares mažinti biurokratinę naštą verslui, susijusią su prekių judėjimu per valstybių sienas. Jo reikalavimai įpareigoja supaprastinti, modernizuoti ir harmonizuoti eksporto ir importo procedūras, tokiu būdu mažinant tarptautinės prekybos kaštus bei kovojant su korupcija.

  Tikimasi, kad pilnas susitarimo įgyvendinimas sumažins tarptautinės prekybos kaštus beveik 15%, importui reikalingą laiką – 47%, o eksportui reikalingas laikas gali sumažėti net 91%. Tolimesnio laikotarpio perspektyvoje TFA įgyvendinimas gali padidinti pasaulio eksporto augimą maždaug 2.7% kasmet ir pridėti apie 0.5% prie pasaulinio BVP augimo.

  Prekybos palengvinimo komitete ateinančiais metais bus atidžiai stebimas susitarimo nuostatų įgyvendinimas, dalijamasi gerosiomis praktikomis, ieškoma sprendimų ir pagalbos programų šalims, kurioms trūksta pajėgumų įgyvendinti tam tikras susitarimo nuostatas.

  D. Kadišienė į šias pareigas paskirta ketvirtadienį Ženevoje, komiteto posėdžio metu, kadenciją pabaigus jo ankstesniam pirmininkui, Švedijos ambasadoriui Danieliui Blockertui.

  Naujienlaiškio prenumerata