Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Patvirtintos Lietuvos institucijų veiklos UNESCO Vykdomojoje taryboje koordinavimo gairės

Sukurta 2016.04.04 / Atnaujinta 2016.04.04 13:14
  Patvirtintos Lietuvos institucijų veiklos UNESCO Vykdomojoje taryboje koordinavimo gairės

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 4 d. dalyvavo Vyriausybės pasitarime, kuriame patvirtinti Lietuvos Respublikos prioritetai Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) Vykdomojoje taryboje bei institucijų veiklos šioje tarptautinėje organizacijoje koordinavimo gairės 2015-2019 m. laikotarpiui. 

  „Lietuva sieks veiksmingo ilgalaikių UNESCO prioritetų įgyvendinimo, tarpe kurių didžiausias dėmesys bus skiriamas žurnalistų saugumo ir nusikaltimų prieš juos nebaudžiamumo problematikai, Ukrainos ir Krymo klausimams, žmogaus teisių apsaugai, žodžio laisvei ir lygių galimybių užtikrinimui. Taip pat turime aktyviai prisidėti įgyvendinant Jungtinių Tautų vystymosi darbotvarkės 2030 tikslus UNESCO kompetencijos srityse, skatinant kultūrų raiškos įvairovę bei stiprinant kultūros paveldo apsaugą, ypatingai konfliktų apimtose teritorijose“, − sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. 

  UNESCO Vykdomosios tarybos ir jos komitetų bei komisijų darbotvarkė labai plati – apima Aplinkos ministerijos, Kultūros ministerijos, Švietimo ir mokslo ministerijos, Susisiekimo ministerijos bei Užsienio reikalų ministerijos kompetencijas. Koordinatoriaus funkcijas šioje UNESCO valdymo struktūroje vykdys Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatas. 

  „Veiklos UNESCO Vykdomojoje taryboje koordinavimo gairės – tai puikus Lietuvos tarpinstitucinio bendradarbiavimo tarptautinėse organizacijose pavyzdys“, – pabrėžia ministras.

  Per nepriklausomybės laikotarpį Lietuva jau trečią kartą išrinkta UNESCO Vykdomosios tarybos nare ir vicepirmininke (nare 1997–2001 m. ir 2005–2009 m., o 1999–2001 ir 2007–2009 m. vicepirmininke). 

  Šiandien Paryžiuje prasideda 2016 m. balandžio 4-15 d. vyksianti UNESCO Vykdomosios tarybos 199-oji sesija, kurios metu bus svarstomi klausimai dėl pažangos įgyvendinant ankstesnių UNESCO Vykdomosios tarybos ir Generalinės konferencijos sesijų metu priimtus sprendimus dėl Autonominės Krymo Respublikos ir Sevastopolio miesto (Ukraina), dėl okupuotos Palestinos ir dėl švietimo ir kultūros institucijų okupuotose arabų teritorijose. 

  Tai pat bus diskutuojama apie UNESCO vaidmenį skatinant kultūrų apsaugą ir kultūrinį pliuralizmą ginkluotų konfliktų metu bei galimą pagalbą Sirijai atstatant pasaulio paveldo objektus Palmyroje ir kitais klausimais.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Draugų grupėDec12.jpg

  Gruodžio 12 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje surengta diskusija, kurios metu buvo aptartos nacionalines iniciatyvos žurnalistų saugumo srityje. Diskusijoje dalyvavo  Lietuvos ambasadorė Irena Vaišvilaitė ir Užsienio reikalų ministerijos Jungtinių Tautų, tarptautinių organizacijų ir žmogaus teisių departamento Žmogaus teisių skyriaus vedėjas Donatas Butkus.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  vaisvilaite1010.jpg

  Spalio 9 dieną Lietuvos atstovė UNESCO Vykdomojoje taryboje ambasadorė Irena Vaišvilaitė dalyvavo plenariniame posėdyje, per kurį pabrėžė organizacijos reikšmę siekiant tvarios ateities.

  Atstovybių naujienos »
  IPDC 2017 (2).jpg

  Rugsėjo 28 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje Tarptautinės visuotinės prieigos prie informacijos dienai pažymėti vyko Tarptautinės komunikacijos vystymo programos (angl. International Programme for the Development of Communication, IPDC) konferencija „IPDC talks“, kurią parėmė Lietuvos, Nyderlandų ir Suomijos vyriausybės.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

  Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas rugsėjo 28 dieną susitiko su Kinijos kandidatu į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) generalinio direktoriaus postą, šiuo metu UNESCO patarėjo švietimo klausimais pareigas einančiu Tsian Tangu, kuris atvyko į Lietuvą pristatyti savo kandidatūros. 

  Daugiašaliai santykiai »
  Vaisvilaite skiriamieji.jpg

  Rugpjūčio 4 dieną Lietuvos Respublikos nuolatinė atstovė, ambasadorė prie Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) Irena Vaišvilaitė, įteikė skiriamuosius raštus organizacijos Generalinei direktorei Irinai Bokovai.

  Atstovybių naujienos »
  35547231162_f4ed6408a5_k.jpg

  Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas liepos 4 dieną susitiko su Audrey Azoulay, Prancūzijos kandidate į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) generalinio direktoriaus postą, rinkiminės kampanijos vizito atvykusia į Lietuvą.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata