Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Rygoje pažymėta BATUN organizacijos reikšmė Baltijos šalių laisvės ir nepriklausomybės atkūrimui

Sukurta 2016.12.09 / Atnaujinta 2016.12.09 18:02
   Rygoje pažymėta BATUN organizacijos reikšmė Baltijos šalių laisvės ir nepriklausomybės atkūrimui
   Rygoje pažymėta BATUN organizacijos reikšmė Baltijos šalių laisvės ir nepriklausomybės atkūrimui

   Latvijos užsienio reikalų ministerijoje gruodžio 8 dieną surengta diskusija, kurioje pažymėtas Baltijos valstybių apeliacijos Jungtinėms Tautoms (Baltic Appeal to the United Nations, BATUN) įkūrimo 50-metis ir prisimintas šios organizacijos vaidmuo kelyje į Lietuvos ir kitų Baltijos šalių nepriklausomybės atkūrimą.

   Sveikindamas diskusijos dalyvius, Lietuvos ambasadorius Latvijoje Artūras Žurauskas pažymėjo Lietuvos laisvės bylą stipriai rėmusių ir nuolat Lietuvos okupacijos klausimą kėlusių Amerikos lietuvių tarybos, Vyriausiojo Lietuvos išlaisvinimo komiteto, Lietuvos laisvės komiteto, aktyviai besidarbavusių Lietuvos diplomatų veiklos svarbą siekiant laisvės ir nepriklausomybės mūsų šaliai. Kartu ambasadorius atkreipė dėmesį į JAV tvirtos ir nuoseklios Lietuvos ir kitų Baltijos šalių aneksijos ir okupacijos nepripažinimo politikos reikšmę Baltijos valstybių tęstinumo tarptautiniam pripažinimui.

   Diskusijoje kaip pranešėja dalyvavusi Lietuvos ambasadorė Danijoje Gintė Damušis pasidalijo prisiminimais apie 1966 m. įkurtos BATUN organizacijos ištakas, veiklos iššūkius, išmoktas pamokas. Ji pabrėžė reikšmingą šios organizacijos indėlį siekiant tarptautinės bendruomenės dėmesio ir paramos Baltijos šalių laisvės ir nepriklausomybės siekiams.

   BATUN organizacijos narių aktyvios pastangos ir entuziazmas ne tik išlaikė laisvės bylą gyvą, bet ir padėjo Baltijos šalims sėkmingai įsilieti į Jungtinių Tautų veiklą 1991 m.

   Renginio metu taip pat atidaryta Latvijos okupacijos muziejaus parengta paroda, supažindinanti su BATUN veikla 1966–1991 m.

   Latvijos URM nuotraukos

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Dc6mF4dXcAEumP9.jpg

   Gegužės 11 dieną Palangoje įvyko Baltijos valstybių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų 3+1 susitikimas.

   „Baltijos šalys ir Vokietija yra suinteresuotos tęsti strateginį dialogą. Šio kasmetinio tradiciškai vykstančio formato tąsa – mūsų šalių solidarumo ir vienybės patvirtinimas, kad laikomės tų pačių vertybių ir principų“, – sakė L. Linkevičius.

   Daugiašaliai santykiai »

   Gegužės 11 dieną Palangoje įvyks tradicinis kasmetinis trijų Baltijos valstybių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikimas (3+1). Jame dalyvaus Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai Svenas Mikseris, Edgars Rinkievičs ir Linas Linkevičius bei Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas. Ministrai aptars Europos Sąjungos ateities, daugiašalės ES metinės perspektyvos, regioninio saugumo politikos, NATO, ES Rytų partnerystės klausimus.

   Daugiašaliai santykiai »
   2018-0195-002-CL.jpg

   Kovo 19 dieną Prancūzijos Respublikos Senate Paryžiuje minint Baltijos valstybių valstybingumo atkūrimo šimtmečius buvo organizuota konferencija  „Estija, Latvija, Lietuva: 1918-2018“, kurioje dalyvavo žymūs šių šalių politinių bei akademinių sluoksnių atstovai, diplomatai ir bendruomenių nariai. 

   Atstovybių naujienos »
   FEP_1935-1120x747.jpg

   Lapkričio 10 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui įteiktas apdovanojimas už Baltijos valstybių vienybės stiprinimą ir bendradarbiavimą. Baltijos Asamblėjos medalis įteiktas Taline vykusiame bendrame Baltijos Asamblėjos ir Baltijos Ministrų tarybos posėdyje.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »

   Šiandien ministras Linas Linkevičius išvyksta į Taliną, kur lapkričio 10 dieną dalyvaus Baltijos Tarybos – parlamentinio bendradarbiavimo Baltijos Asamblėjos ir vyriausybinio bendradarbiavimo Baltijos Ministrų tarybos institucijos – sesijoje. Ministras pristatys Lietuvos, kitais metais perimančios iš Estijos pirmininkavimą Baltijos Taryboje 2018 metais, prioritetus.

   Daugiašaliai santykiai »
   BATUN parodos atidarymas JT 20170905 Niujorkas_1.jpg

   Rugsėjo 5 dieną Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose ambasadorė Audra Plepytė kartu su Latvijos ir Estijos ambasadoriais Jungtinių Tautų pastate Niujorke atidarė parodą, skirtą BATUN (angl. Baltic Appeal to the United Nations) judėjimui. Latvijos okupacijos muziejaus parengtoje parodoje pristatoma šios Baltijos šalių okupacijos metais veikusios visuomeninės organizacijos veikla nuo 1966 iki 1991 metų.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Naujienlaiškio prenumerata