Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų ministras susitiko su EBPO delegacija

Sukurta 2017.12.18 / Atnaujinta 2017.12.18 17:01
   Užsienio reikalų ministras susitiko su EBPO delegacija
   Užsienio reikalų ministras susitiko su EBPO delegacija
   Užsienio reikalų ministras susitiko su EBPO delegacija

   Gruodžio 18 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, susitikęs su EBPO delegacija, vadovaujama vyriausiojo Lietuvos stojimo koordinatoriaus Nicola Bonucci, aptarė Lietuvos stojimo į EBPO aktualijas ir likusius darbus. Lietuva siekia būti pakviesta į organizaciją ateinančiais metais.

   „Lietuvos narystė EBPO yra Vyriausybės prioritetas. Pagrindinis dėmesys šiuo metu yra sukoncentruotas į EBPO rekomendacijų įgyvendinimą investicijų, valstybės valdomų įmonių ir kovos su korupcija srityse. Užsienio reikalų ministerija yra aktyviai įsitraukusi į stojimo procesą“, - sakė L. Linkevičius.

   N. Bonucci pareiškė, kad Lietuva padarė daug darbų, kurie yra svarbūs ne tik stojimui į organizaciją, bet ir plačiąja prasme, šalies gerovei. Per paskutinį metų pusmetį Lietuva išlaikė, o kai kuriose srityse ir paspartino, EBPO rekomendacijų įgyvendinimo tempą. Tačiau „maratonas dar nebaigtas”. Jei bus laiku priimti ir tinkamai įgyvendinami reikiami teisės aktų pakeitimai, atitinkantys EBPO standartus, Lietuva gali tikėtis tapti organizacijos nare kitais metais. Jis pažymėjo, kad yra labai patenkintas bendradarbiavimu su stojimo procesą koordinuojančios Užsienio reikalų ministerijos komanda ir padėkojo ministrui už asmeninį įsitraukimą.

   EBPO narės kol kas yra tik 35 aukšto ekonominio išsivystymo pasiekusios valstybės. Daugiau kaip 250 EBPO komitetų ir darbo grupių suteikia galimybę šalių narių pareigūnams vertinti partnerių atliekamas reformas, dalintis patirtimi tobulinant investicinės aplinkos gerinimo, modernios socialinės aplinkos kūrimo, pažangių kovos metodų su korupcija, švietimo ir sveikatos paslaugų modernizavimo, teritorijų planavimo, efektyvaus valstybės turto valdymo, verslo sąlygų gerinimo ir kitas sritis. Tarptautinėje bendruomenėje narystė EBPO yra pripažįstama kaip šalies ekonominio stabilumo ir ilgalaikės visuomenės gerovės garantas.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Liepos 5 dieną Lietuvoje lankysis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generalinis sekretorius Jose Angelis Gurria su delegacija. EBPO generalinis sekretorius pristatys organizacijos parengtą Lietuvos metinę ekonomikos apžvalgą ir susitiks su aukščiausiais šalies pareigūnais ir verslo atstovais.

   Daugiašaliai santykiai »

   Gegužės 30 dieną Paryžiuje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Ministrų Tarybos susitikime. Jame Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir EBPO generalinis sekretorius Angelas Gurria pasirašė Lietuvos narystės EBPO susitarimą. Lietuvą pasveikino Prancūzijos Prezidentas Emmanuelis Macronas.

   Daugiašaliai santykiai »

   Gegužės 3 dieną Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) pakvietė Lietuvą prisijungti prie EBPO konvencijos ir tapti 36-ąja valstybe nare. Šis pakvietimas yra reikšmingas tarptautinis Lietuvos, kaip išsivysčiusios ir pažangios ekonomikos valstybės, pripažinimas.

   Daugiašaliai santykiai »

   „Praėjusią savaitę pavyko sėkmingai užbaigti visus atitikimo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rekomendacijoms ir standartams vertinimus, todėl galime tikėtis būti pakviesti tapti pilnateise šios organizacijos nare jau gegužės 3 dieną vyksiančioje EBPO taryboje“, – teigė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Lietuvos Respublikos Vyriausybės pasitarime balandžio 18 dieną pristatęs Lietuvos stojimo į EBPO pažangą.

   Daugiašaliai santykiai »

   Kovo 29 dieną Paryžiuje, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Investicijų komitetas patvirtino formalią nuomonę, kuria pripažįstama, jog Lietuva atitinka EBPO reikalavimus investicijų srityje. Teigiama komiteto nuomonė patvirtina Lietuvos atvirumą investicijoms ir didina Lietuvos patrauklumą tiesioginių užsienio investicijų pritraukimui.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata