Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų viceministras: būtini efektyvūs pokyčiai kovojant su nesąžininga konkurencija tarptautinėje prekyboje

Sukurta 2016.11.11 / Atnaujinta 2016.11.11 15:22

Užsienio reikalų viceministras Raimundas Karoblis lapkričio 11 dieną Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos prekybos klausimais posėdyje. Pagrindinis tarybos tikslas – susitarti dėl prekybos apsaugos priemonių efektyvumo didinimo.

R. Karoblis akcentavo, kad pasaulinė prekyba turi vykti pagal sąžiningos konkurencijos taisykles ir tą ES gali užtikrinti tik turėdama stiprius ir efektyvius prekybos apsaugos instrumentus.

„Reaguodami į trečiųjų šalių vis dažniau taikomą nesąžiningą prekybos praktiką, turime sustiprinti savo prekybos apsaugos sistemą, kad galėtume užtikrinti lygiavertes konkurencines sąlygas ES įmonėms, išsaugoti užimtumą ir pritraukti naujas investicijas į ES“, – sakė viceministras.

Ministrai aptarė naują Komisijos pasiūlymą keisti ES antidempingo metodologiją, skirtą kovoti su valstybės sukeltais rinkos ekonomikos sąlygų iškraipymais. Viceministras pabrėžė, kad bet kokie siūlomi pakeitimai neturėtų perkelti įrodymų naštos ES gamintojams, ypač smulkioms ir vidutinėms įmonėms.

Ministrai įvertino derybų pasiekimus keliašalėse aplinkosauginių prekių ir paslaugų susitarimo derybose. R. Karoblis akcentavo, kad Lietuva mato aplinkosauginių prekių susitarimo naudą Lietuvos gamintojams ir tikisi greito derybų užbaigimo, tačiau, kaip ir kiekvienose derybose, tikimasi subalansuotų rezultatų, kurie atsižvelgtų į ES gamintojams jautrius produktus, įskaitant dviračius.

Kalbėdami apie ES ir JAV derybas dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės susitarimo, prekybos ministrai pripažino, kad nors dėl JAV prezidento rinkimų derybose bus natūrali pauzė, tačiau ES išlieka pasirengusi tęsti derybas, kurios išlieka svarbios ekonomikos augimui abiejose Atlanto pusėse.

Susitikimo metu ministrai įvertino pasiektus rezultatus ES ir Japonijos bei ES ir Mercosur regiono derybose dėl laisvosios prekybos susitarimų, pritarė poreikiui suteikti papildomas prekybos nuolaidas Ukrainai ir taip palaikyti tolesnes reformas šalyje. Prekybos tarybos paraštėse buvo pasirašytas Ekvadoro prisijungimo prie ES ir Peru bei Kolumbijos laisvosios prekybos susitarimo protokolas.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Lietuvos užsienio  reikalų viceministras Albinas Zananavičius gegužės 22 dieną Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos prekybos klausimais susitikime.

Europos Sąjunga »

Naujienlaiškio prenumerata