Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Užsienio reikalų viceministras susitiko su Libano kandidate į UNESCO generalinio direktoriaus postą

Sukurta 2017.03.31 / Atnaujinta 2017.03.31 17:23
  Užsienio reikalų viceministras susitiko su Libano kandidate į UNESCO generalinio direktoriaus postą

  Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas kovo 31 dieną susitiko su Vera El-Khoury Lacoeuilhe, Libano kandidate į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) generalinio direktoriaus postą, atvykusia į Lietuvą pristatyti savo kandidatūros.  

  „Lietuva kaip UNESCO Vykdomosios tarybos narė atidžiai stebi pasirengimo UNESCO generalinio direktoriaus rinkimams procesą. Siekiame, kad naujuoju UNESCO vadovu taptų labiausiai kvalifikuotas kandidatas ar kandidatė, atitinkantis aukščiausius profesionalumo, kompetencijos kriterijus. Aukštai vertiname Jūsų pastangas ir indėlį dirbant dėl Lietuvai ypač svarbios Kuršių nerijos išsaugojimo“, – sakė viceministras.   

  Susitikime apsikeista nuomonėmis apie UNESCO veiklos aktualijas ir organizacijos ateitį. V. El-Khoury Lacoeuilhe pristatė savo vadovavimo UNESCO viziją ir veiklos prioritetus. Kandidatė akcentavo būtinybę grąžinti šalių narių pasitikėjimą UNESCO prioretizuojant veiklos sritis, kuriose organizacija turi daugiausiai kompetencijų ir identifikuojant klausimus, ties kuriais visos UNESCO šalys narės būtų suinteresuotos vieningai veikti. V. El-Khoury Lacoeuilhe taip pat akcentavo UNESCO šalių narių vaidmenį prisidedant prie sėkmingo organizacijos veikimo ir tikslų įgyvendinimo.  

  Dabartinės UNESCO generalinės direktorės Irinos Bokovos kadencija baigiasi 2017 m. pabaigoje, o naujojo organizacijos vadovo rinkimai numatyti spalio–lapkričio mėnesiais. Be Libano savo kandidatus taip pat yra iškėlę Irakas, Kataras, Prancūzija, Azerbaidžanas, Vietnamas, Gvatemala, Egiptas ir Kinija.

  UNESCO yra Jungtinių Tautų specializuota agentūra, siekianti prisidėti prie pasaulio taikos ir saugumo vystant bendradarbiavimą tarp tautų švietimo, mokslo, kultūros ir komunikacijos srityse. Lietuva 2015–2019 m. yra išrinkta ir dirba UNESCO Vykdomojoje taryboje, kuri spalio mėnesį balsuos dėl direktoriaus išrinkimo, o UNESCO Generalinė konferencija lapkričio mėnesį galutinai patvirtins naujojo organizacijos vadovo ar vadovės kandidatūrą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Čechavičius3.jpg

  Gruodžio 3 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje atidaryta fotografo Juozapo Čechavičiaus paroda. Paroda paminėtos fotografo 200-osios gimimo metinės, o ši data UNESCO Generalinės Konferencijos 39-osios sesijos sprendimu buvo įtraukta į UNESCO 2018-aisiais metais minimų datų sąrašą.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_2745res.jpg

  Spalio 25 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su UNESCO Generalinės direktorės pavaduotoju komunikacijai ir informacijai Moez Chakchouk. Susitikimo metu viceministras pažymėjo ypatingą Lietuvos įsitraukimą užtikrinant išraiškos laisvę ne tik internete, bet ir už jo ribų.

  Daugiašaliai santykiai »
  20181009_095107.jpg

  UNESCO Vykdomosios tarybos sesijoje, kuri Paryžiuje vyksta spalio 3-17 dienomis, Lietuva ypatingą dėmesį skiria žiniasklaidos ir išraiškos laisvės, žurnalistų saugumo temoms.

  Daugiašaliai santykiai »
  20181001_144647.jpg

  Spalio 1 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje UNESCO vadovybė, tarptautinių bei nevyriausybinių organizacijų atstovai ir ekspertai kartu su UNESCO valstybių narių diplomatais aptarė situaciją Rusijos Federacijos neteisėtai okupuotoje Ukrainos Krymo Autonominėje Respublikoje ir Sevastopolio mieste.

  Daugiašaliai santykiai »
  Optimisme 174.JPG

  Balandžio 4 dieną Paryžiuje, UNESCO būstinėje, atidaryta Kauno modernizmo architektūros paroda „Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas 1918-1940“.

  Kultūros renginiai »
  003 atidarymas.jpg

  Vasario 13-15 dienomis Kijeve vyko mokomasis seminaras, skirtas žmogaus teisių ir teisės viršenybės įtvirtinimo, žodžio laisvės bei žurnalistų saugumo klausimams. Mokymuose dalyvavo apie trisdešimt Kijevo ir kitų Ukrainos regionų policijos pareigūnų ir darbuotojų, kurie klausėsi profesionalių ekspertų iš Kanados, Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO), Ukrainos, taip pat Europos Sąjungos patariamosios misijos Ukrainoje atstovų pranešimų.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata