Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Verslui pristatytos europinės eksporto kliūčių šalinimo priemonės

Sukurta 2019.04.10 / Atnaujinta 2019.04.10 10:15
  Verslui pristatytos europinės eksporto kliūčių šalinimo priemonės

  Balandžio 9 dieną Užsienio reikalų ministerija kartu su Europos Komisija surengė „Rinkų prieigos dieną“. Ministerijos ir Europos Komisijos Prekybos direktorato atstovai su Lietuvos verslu diskutavo apie kliūtis, su kuriomis įmonės susiduria eksportuodamos produktus ar paslaugas į trečiąsias šalis, ir pristatė šias kliūtis galinčias padėti verslui spręsti europines priemones.

  Lietuvos verslui suteikta išsami informacija apie ES pagalbos priemones, susidūrus su tarifiniais ir netarifiniais barjerais trečiosiose šalyse, pristatytos Europos Komisijos paslaugos verslui, supažindinta su Rinkų prieigos duomenų baze, pademonstruota, kaip ja naudotis. Pristatytas naujas el. pašto adresas – [email protected] – kuris veiks vieno langelio principu ir suteiks galimybę Lietuvos verslui lengviau pranešti apie prekybinius barjerus ar kitas problemas kylančias trečiosiose šalyse.

  Europos Komisija pristatė ES sudarytus laisvosios prekybos susitarimus su trečiosiomis šalimis ir jų naudą verslui. Šiuo metu ES turi sudariusi 40 susitarimų su 72 šalimis. Iš Europos Komisijos pateiktos statistinės informacijos matyti, kad Lietuvos verslas mažiausiai iš visų ES šalių narių naudojasi laisvosios prekybos susitarimų teikiama nauda (skaičiuojant preferencijų panaudojimo procentą).

  Lietuvos įmonės turėjo galimybę pateikti rūpimus klausimus tiesiogiai Europos Komisijos ekspertams, sektorinėse diskusijose buvo kalbama apie kliūtis, kurias patiria žemės ūkio ir maisto produktų eksportuotojai Pietryčių Azijos valstybėse, sveikatos produktų eksportuotojai Pietryčių Azijos valstybėse bei IT ir transporto paslaugų eksportuotojai Nepriklausomų valstybių sąjungos (NVS) šalyse.

  Europos Komisija ir ES valstybės narės, tarp jų ir Lietuva, bendradarbiaudamos su įmonėmis įgyvendina „Rinkų prieigos partnerystę“, kad nustatytų ir panaikintų kliūtis eksportui. 2018 metais prekybos barjerai darė neigiamą įtaką 51,4 milijardų eurų vertės ES eksporto daliai. Šiuo metu identifikuotų ir sprendžiamų prekybinių barjerų 59-iose trečiosiose šalyse skaičius siekia 425. Praėjusiais metais buvo panaikinti 34 barjerai 24-iose trečiosiose šalyse – tai leido padidinti ES eksporto vertę 6,1 milijardu eurų.

  Rinkų atvėrimo seminaras – verslo bendruomenei skirtas informacinis renginys, kurio tikslas – padėti verslininkams pasinaudoti Europos Sąjungos prekybos susitarimais ir bendromis pastangomis spręsti kliūčių prekybai trečiųjų šalių rinkose klausimus.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Birželio 11 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su  Europos Sąjungos (ES) ir Rytų partnerystės valstybių užsienio reikalų ministrais vaizdo konferencijoje aptars Rytų partnerystės politikos klausimus.

  Daugiašaliai santykiai »
  DSC_9335.jpg

  Gruodžio 17 dieną Užsienio reikalų ministerija sukvietė Europos Sąjungos (ES) klausimais dirbančius viešojo sektoriaus darbuotojus, diplomatus, ekspertus ir akademinės bendruomenės atstovus į konferenciją, skirtą įvertinti Lietuvos ES politikos įgyvendinimą, aptarti kylančius iššūkius, nustatyti sėkmingiausius Lietuvos interesų ES atstovavimo būdus ir apžvelgti Lietuvos 15 metų narystės ES patirtį.

  Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  49197575303_5a11b7c9ea_c.jpg

  Gruodžio 10 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame pagrindinis dėmesys skirtas 2021–2027 metų ES daugiametei finansinei programai.

  Daugiašaliai santykiai »

  Gruodžio 10 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje, kuriame esminis dėmesys bus skiriamas diskusijoms dėl ES 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos.

  Daugiašaliai santykiai »
  49192030373_c3cb3253ff_k.jpg

  Gruodžio 9 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos posėdyje Briuselyje, kuriame daugiausiai dėmesio skirta žmogaus teisių temai ir  ES–Afrikos santykiams.

  Daugiašaliai santykiai »

  Lapkričio 25 dieną Briuselyje vykusiame Užsienio reikalų tarybos posėdyje daugiausia dėmesio skirta Europos Sąjungos (ES) išorės finansinės architektūros reformai, kuri būtina siekiant sukurti darnią ir veiksmingą ES paramos besivystančioms šalims sistemą.

  Atstovybių naujienos »