Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras A. Zananavičius: ES piliečių sveikata negali priklausyti nuo prekybos ribojimų

Sukurta 2020.06.09 / Atnaujinta 2020.06.09 14:34
   Viceministras A. Zananavičius: ES piliečių sveikata negali priklausyti nuo prekybos ribojimų
   Viceministras A. Zananavičius: ES piliečių sveikata negali priklausyti nuo prekybos ribojimų

   Birželio 9 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo neformalioje Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos vaizdo konferencijoje prekybos klausimais, kurioje buvo aptartos tarptautinės prekybos perspektyvos po COVID-19 pandemijos ir Pasaulio prekybos organizacijos vaidmuo.

   „COVID-19 pandemija parodė, jog priklausomybė nuo vienos šalies tiekėjų ES daro pažeidžiamą ne tik ekonomiškai, bet ir politiškai, todėl svarbu ieškoti sprendimų, kurie padėtų tokių situacijų išvengti. Yra neįsivaizduojama, kad ES piliečių sveikata ar net gyvybė priklausytų nuo prekybos apribojimų“, - sakė viceministras A. Zananavičius.

   Ministrai sutarė, kad atvira ir sąžininga tarptautinė prekybos sistema gali prisidėti prie tiekimo grandinių diversifikavimo bei pakankamo strateginių atsargų užsitikrinimo, o tai padėtų sumažinti ES ekonominę priklausomybę, ypač farmacijos ir žaliavų sektoriuose. Lietuva pažymėjo, kad svarbu įvertinti ekonominę priklausomybę ir kituose sektoriuose, pavyzdžiui, informacinių technologijų ar atsinaujinančios energijos.

   Viceministras A. Zananavičius pabrėžė, kad lygios ir sąžiningos pasaulinės konkurencinės sąlygos yra vienas iš esminių elementų atsigavimo po COVID-19 krizės procese, todėl reikia ES lyderystės Pasaulio prekybos organizacijoje kuriant globalias taisykles, kurios iš esmės spręstų valstybių kišimosi į ekonomiką problemą.

   Prekybos komisaras P. Hoganas pristatė naujausias Europos Komisijos prekybos prognozes, pagal kurias 2020 metais pasaulio prekybos apimtys gali sumažėti 10-16 proc., o ES prekių ir paslaugų eksportas į trečiąsias šalis susitraukti 9-15 proc.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   049 Ministro padėka mobiliojo ryšio operatoriams už glaudų bendradarbiavimą.JPG
   Liepos 9 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius padėkojo Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriams „Bitė Lietuva“, „Tele2“,  „Teledema“ ir „Telia“ už nuoširdų ir konstruktyvų bendradarbiavimą pasaulinės pandemijos metu.
   Ministerijos naujienos »
   DSC_1256.jpg

   Liepos 7 dieną iš Lietuvos į Baltarusiją išvyksta humanitarinė pagalba – Lietuvoje pagamintos apsaugos priemonės, reikalingos kovai su COVID-19.

   Dvišaliai santykiai »

   Užsienio reikalų ministerija ragina atsisakyti kelionių į šalis, kurios sergamumas COVID-19 virusu išlieka aukštesnis nei 15 susirgimų 100 000 gyventojų per pastarąsias 14 dienų. Su šalių sąrašu galima susipažinti Sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje.

   Konsulinės naujienos »
   104736094_3152670181476748_3328175395725213093_n.jpg

   Birželio 19 dieną iš Zoknių oro uosto Šiauliuose į Jerevaną (Armėnijoje) išvyko vienuolikos specialistų savanorių komanda, kuri padės su itin rimtais iššūkiais dėl pandemijos susiduriančiai šaliai. Lietuvos specialistai dalinsis įgūdžiais gydant ir slaugant COVID-19 sergančius ligonius bei patirtimi valdant viruso sukeltą ekstremalią situaciją.

   Dvišaliai santykiai »
   foto.jpg

   Birželio 18 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtas susitikimas su Prancūzijos užsienio reikalų ministro kabineto vadovu Nicolas Roche, kurio metu diskutuota, kaip keisis užsienio politika ir tarptautiniai santykiai COVID-19 pandemijos kontekste.

   Atstovybių naujienos »
   reopen.png

   Birželio 15 dieną pradėjo veikti svetainė „Re-open EU“ („Vėl atsiverianti ES”), padėsianti Europos Sąjungos (ES) piliečiams greitai rasti  informaciją apie juos dominančią šalį, COVID-19 situaciją joje, visuomenės saugumą ir sveikatos protokolus bei informaciją apie poilsio paslaugas ir maitinimo įstaigas ES šalyse.

   Daugiašaliai santykiai »