Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ženevoje oficialiai atidarytas Lietuvos Respublikos konsulatas

Sukurta 2018.11.28 / Atnaujinta 2018.11.28 16:27
  Ženevoje oficialiai atidarytas Lietuvos Respublikos konsulatas

  Lapkričio 27 dieną oficialiai atidarytas Lietuvos Respublikos konsulatas Ženevoje. Konsulatas įsikūrė Lietuvos Respublikos nuolatinės atstovybės prie Jungtinių Tautų ir kitų tarptautinių organizacijų patalpose.

  „Uždarius Lietuvos ambasadą Berne buvo siekiama išlaikyti konsulinių paslaugų teikimo ir rūpinimosi Lietuvos piliečiais Šveicarijoje tęstinumą. Todėl buvo nuspręsta įsteigti Lietuvos konsulatą Ženevoje“, – savo sveikinimo žodyje gausiai susirinkusiems vietos lietuviams ir kitiems renginio svečiams minėjo užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius.

  „Konsulatas pasirengęs suteikti visokeriopą pagalbą Šveicarijoje gyvenantiems Lietuvos piliečiams, yra ir išliks atviras visiems“, – savo pasisakyme minėjo konsulas Eduardas Petkevičius.

  Rugpjūčio 6 dieną, Vyriausybės sprendimu siekiant taupyti lėšas, buvo uždaryta Lietuvos ambasada Šveicarijos Konfederacijoje, o rugpjūčio 7 dieną – įsteigtas Lietuvos Respublikos konsulatas Ženevoje.

  Oficialiais Šveicarijos institucijų duomenimis, šiuo metu Šveicarijoje gyvena apie 2500 lietuvių.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  .

  Vasario 24 dieną Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos būstinėje Ženevoje (Šveicarijoje) surengtas šventinis Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtųjų metinių minėjimo renginys.

  Šveicarija_2.jpg

  Sausio 30-31 dienomis užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius lankėsi Šveicarijoje,  kur pristatė Lietuvos ekonominį potencialą Lietuvos-Šveicarijos verslo forume. Viceministras akcentavo siekį gilinti dvišalį bendradarbiavimą technologijų ir inovacijų srityje ir džiaugėsi, jog Lietuvos ir Šveicarijos įmonės jau yra užmezgusios ryšius bei įgyvendina konkrečius projektus.

  Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »