Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Žmogaus teisių deklaracijos 70-mečio proga pirmą kartą organizuojamas nacionalinis forumas

Sukurta 2018.12.10 / Atnaujinta 2018.12.10 14:36
  Žmogaus teisių deklaracijos 70-mečio proga pirmą kartą organizuojamas nacionalinis forumas

  Minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną, gruodžio 10-ąją, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pirmą kartą organizuotas Nacionalinis žmogaus teisių forumas.

  Forumo atidaryme svečius video būdu pasveikinęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius priminė, kad kiekvienas savo veiksmais galime prisidėti prie žmogaus teisių gynimo ir stiprinimo.

  „Užsienio reikalų ministerija nuosekliai siekia, kad Lietuva prisiimtų ir vadovautųsi aukščiausiais tarptautiniais žmogaus teisių standartais. Kartu su pilietine visuomene, žmogaus teisių gynėjais ir valstybės institucijomis dirbame, kad šie standartai neliktų deklaracijomis, bet taptų neginčijama Lietuvos žmonių kasdienybės dalimi“, – teigė ministras, kartu išreikšdamas viltį, kad Forumas taptų kasmetiniu idėjų generatoriumi žmogaus teisių srityje.

  Nacionalinis žmogaus teisių forumas skiriamas 70-osioms Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos pasirašymo metinėms pažymėti. Renginys pritraukė daugiau nei 60 Lietuvos ir užsienio ekspertų, visuomenininkų, žurnalistų, politikų, žmogaus teisių aktyvistų, diplomatų, verslo atstovų, moksleivių ir studentų, kurie Forumo metu diskutuos apie žmogaus teisių kultūrą mokyklose, manipuliavimą rinkėjais, prekybą žmonėmis, smurtą artimoje aplinkoje, mažumų teises ir reikalingus pokyčius bei sprendimus, siekiant, kad Lietuvoje būtų gera gyventi visų tautybių, rasių, tikėjimų, lyčių, socialinių padėčių, įsitikinimų ir pažiūrų žmonėms.

  Prieš 70 metų gruodžio 10 dieną Paryžiuje, Jungtinių Tautų valstybės narės kartu priėmė Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją ir susitarė, kad užtikrinti orų ir saugų savo piliečių gyvenimą yra kiekvienos šalies pareiga. Visuotinė žmogaus teisių deklaracija tapo tarptautinės žmogaus teisių teisės pagrindu ir pirmąkart pasaulio mastu priėmė bei įtvirtino prigimtinių žmogaus teisių koncepciją, jų universalų, nedalomą ir visuotinį pobūdį.

  Renginio organizatoriai – Užsienio reikalų ministerija, Seimas, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, Lietuvos Seimo kontrolierių įstaiga, Lietuvos neįgaliųjų forumas, Vytauto Didžiojo universitetas ir Žmogaus teisių organizacijų koalicija.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Liepos 3 dieną profesorius Dainius Pūras, baigiantis darbą Jungtinių Tautų (JT) specialiojo pranešėjo teisei į fizinę ir psichinę sveikatą poste, pristatė savo paskutinę ataskaitą Žmogaus teisių tarybos 44-ojoje sesijoje.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_7339.JPEG

  Birželio 18-19 dienomis Lietuva dalyvavo Ženevoje vykstančios Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 43-osios sesijos interaktyviame dialoge dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje ir bendruosiuose debatuose dėl techninės paramos ir pajėgumų stiprinimo.

  Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Lietuva, siekdama prisidėti prie Jungtinių Tautų (JT) veiklos užtikrinant ir skatinant pagarbą žmogaus teisėms, skyrė trisdešimt tūkstančių eurų JT vyriausiosios žmogaus teisių komisarės biuro veiklai.

  Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Balandžio 15 dieną Jungtinėse Tautose, UNESCO ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijose veikiančios keturios Žurnalistų saugumo draugų grupės išplatino pirmąjį bendrą pareiškimą, skirtą atkreipti dėmesį į žiniasklaidos laisvės ir žurnalistų saugumo užtikrinimo svarbą kovoje su COVID-19 pandemija. Prie šio pareiškimo rengimo aktyviai prisidėjo Lietuva, kuri ko-pirmininkauja Žurnalistų saugumo draugų grupėms Niujorke ir Vienoje.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Balandžio 9 dieną Ženevoje (Šveicarijoje) vykusioje neformalioje diskusijoje su Jungtinių Tautų (JT) vyriausiąja žmogaus teisių komisare Michelle Bachelet Lietuva bendruose pasisakymuose su kitomis valstybėmis išreiškė paramą žmogaus teisėmis pagrįstam atsakui į Covid-19 pandemiją ir paragino valstybes apsaugoti laisvą ir nepriklausomą žiniasklaidą bei užtikrinti netrikdomą prieigą prie informacijos.

  Daugiašaliai santykiai »

  Vasario 27 dieną Strasbūre vyko aukšto lygio konferencija „Aplinkosauga ir žmogaus teisės“, kurią surengė Europos Tarybos Ministrų komitetui pirmininkaujantis Sakartvelas. Konferencijos tikslas –aptarti sąsajas tarp aplinkosaugos ir žmogaus teisių nagrinėjant Europos žmogaus teisių konvenciją bei universalias, nacionalines ir regionines iniciatyvas.

  Daugiašaliai santykiai »