Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA UKRAINOJE

Adresas: 21 Buslivska str., 01901 Kyiv, UKRAINE

plačiau »

Tel. +380 44 254 09 20, +380 44 254 09 36, +380 44 254 09 32
Faksas +380 44 254 09 28
El. paštas
Rodyti nuo iki
Archyvas »
TRU1.jpg

Lapkričio 16 d. Nacionaliniame Taraso Ševčenkos muziejuje Kijeve atidaryta paroda ,,Olegas Truchanas – Lietuvos ir Australijos legenda“, pasakojanti apie žymų ukrainietiškas šaknis turėjusį Australijos lietuvį.

Istorinė, kultūros diplomatija »
GK2.jpg

Lapkričio 13 d. Lucke esančios Liubarto pilies Meno muziejuje įvyko Lietuvos Respublikos ambasados Ukrainoje iniciatyva išleisto istorinio-turistinio kelionių vadovo „Gediminaičių kelias“ pristatymas.

Istorinė, kultūros diplomatija »
NA1.JPG

2017 m. lapkričio 12-14 d. Lietuvos ambasada Ukrainoje surengė Euroatlantinį jaunimo saugumo forumą Voluinės, Rivnės ir Lvovo regionų studentams.

NATO ir tarptautinis saugumas »
23334391_1430122977085828_2543655566876237016_o-4f1ba6439c81c893965d624cb83446dd.jpg.png

Šiandien prasideda tris dienas (lapkričio 10-12 d.) truksiantys Šv. Juozapato Bazilijonų vienuolių ordino įkūrimo 400-ųjų metinių (1617 – 2017) jubiliejiniai renginiai. Juos apvainikuos sekmadienį (lapkričio 12 d.) 11 val. Vilniaus Švč. Trejybės graikų apeigų katalikų (unitų) bažnyčioje vyksiančios iškilmingos šv. Mišios, kurias aukos Ukrainos graikų apeigų katalikų Bažnyčios Didysis Arkivyskupas  Sviatoslav Ševčiuk. Iškilmėse dalyvaus Šv. Juozapato Bazilijonų ordino vadovas Protoarchimandritas Genesio Viomar, Ukrainos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvai Volodymyr Yatsenkivskyi, laukiama atvykstant unitų bažnyčios tikinčiųjų iš Ukrainos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos. Šv. Mišiose giedos Bazilijonų vienuolių seminaristų choras „DEISIS“ iš Lvovo.

Istorinė, kultūros diplomatija »
BB1.jpg

2017 m. lapkričio 08 d. Zbaražo pilyje (Ternopolio apskritis, Ukraina) vyko renginiai, skirti Lietuvos ir Ukrainos bendros kultūrinės atminties aktualizavimui.

Istorinė, kultūros diplomatija »
O3.jpg

Spalio 26-30 dienomis Lietuvoje lankėsi grupė studentų iš Charkovo ir Odesos universitetų, kuriems Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus šių metų birželio mėnesį vykusių vizitų Ukrainoje metu buvo padovanotos nemokamos kelionės į Lietuvą, pažymint bevizio režimo su Europos Sąjunga įsigaliojimo pradžią.

Istorinė, kultūros diplomatija »
kk.jpg

Spalio 31 dieną Užsienio reikalų ministerijoje lankėsi Ukrainoje rengiamų moksleiviams ir studentams skirtų konkursų „Aš - europietis“, „Ukraina ir NATO jaunimo akimis“ bei „Aukok kraują gyvenimo labui“ nugalėtojai.  Šiuos konkursus rengė Lietuvos ambasada Ukrainoje, Ukrainos nevyriausybinės organizacijos ir institucijos.

Užsienio politika ir diplomatija »

Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje skelbia kandidatų atrankas raštvedžio pareigybėms užimti. Atrankoje į tris raštvedžio (I) pareigybes gali pretenduoti tik Lietuvos Respublikos piliečiai, į dvi raštvedžio (II) pareigybes po 0,5 etato gali pretenduoti Lietuvos ir Ukrainos piliečiai turintys aukštąjį teisinį išsilavinimą įgytą Ukrainoje.      

Lietuviai Ukrainoje »
VM1.jpg

Spalio 19-20 dienomis Kijeve lankėsi užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius, kuris su Ukrainos pareigūnais aptarė intensyvų Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimą.

Užsienio politika ir diplomatija »

Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje skelbia kandidatų atrankas administratoriaus, sekretorės, ūkvedžio, valytojo, vairuotojo ir kiemsargio pareigybėms užimti.

Lietuviai Ukrainoje »

kviečiame dalyvauti užsienyje gyvenančių lietuvių apklausoje ir išsakyti savo nuomonę apie lietuvių diasporos poreikius, bendradarbiavimą ir ryšius su Lietuva, pateikti savo vertinimus bei rekomendacijas dėl lietuvių diasporos politikos formavimo ir įgyvendinimo.

3.jpg

2017 spalio 10 d. Lvovo apskrities Drohobyčiaus mieste įvyko psichologiniai praktiniai užsiėmimai vaikams iš šeimų, persikėlusių iš okupuoto Krymo ir Rytų Ukrainos kartu su priimančios bendruomenės vaikais, skirti socialinių ir komunikatyvių įgūdžių ugdymui, skatinantys kūrybiškumą, lyderystę ir efektyvų  darbą  komandoje. Renginio organizatorius VšĮ „Rytų Europos bendradarbiavimas“ (EEC), vietos partnerinė organizacija: Visuomeninė organizacija „Araket“.

Užsienio politika ir diplomatija »
Kalba galerijos seimin Tatjana Kalita.JPG

2017 m. spalio 6  d. Kijeve, galerijoje ,,Kalita Art Club“ atidaryta personalinė dailininko Aleksandro Vozbino tapybos darbų paroda. Ekspozicijoje pristatoma virš trisdešimt dailininko per pastaruosius dvidešimt metų sukurtų paveikslų. Prieš tai ši paroda buvo demonstruojama Moldovos sostinėje Kišiniove. Atidaryme dalyvavęs tapytojas A. Vozbinas  gausiai susirinkusiai publikai sakė, jog jo  kūrybos  motto yra  ,,Individo trapumas lemties akivaizdoje šiek tiek pasaldintas ironija ir grotesko detalėmis“ bei dėkojo  visiems organizatoriams sudariusiems galimybę vėl po ilgo laiko tarpo pristatyti jo kūrybą Ukrainos sostinėje.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Kalba Daiva Sabaseviciene.JPG

2017 m. spalio 4-9 d. XIV tarptautiniame monospektaklių festivalyje ,,Marija“, kuris yra skirtas žymiai XIX a. pab. –XX a. pr. Ukrainos aktorei Marijai Zankoveckai pagerbti,  Birutė Marcinkevičiūtė (Mar) parodė naujausią savo  monospektaklį ,,Dostojevskio angelai”. Jo pagrindu pasirinkti fragmentai iš F. Dostojevskio  romanų „Idiotas“, „Broliai Karamazovai“, „Demonai“, apysakos „Baltosios naktys“ bei apsakymo „Berniukas prie Kristaus eglutės“.

Istorinė, kultūros diplomatija »
LTUAPL.jpg

„Trišalės brigados LITPOLUKRBRIG sukūrimas turi simbolinę reikšmę – tai suverenių valstybių susitarimas kartu gintis ir ginti svarbias joms vertybes. Kartu tai įrankis leidžiantis pasidalinti patirtimi su Ukraina, kuri siekia narystės NATO“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis spalio 5 d. Liublino pilyje, Lenkijoje minint brigados LITPOLUKRBRIG štabo veiklos antrąsias metines.

NATO ir tarptautinis saugumas » Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata