Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA UKRAINOJE

Adresas: 21 Buslivska str., 01901 Kyiv, UKRAINE

plačiau »

Tel. +380 44 254 09 20, +380 44 254 09 36 (vizų klausimai), +380 44 254 09 32 (konsuliniai klausimai, išskyrus vizų klausimus)
Faksas +380 44 254 09 28
El. paštas

26-osios Sausio 13-osios metinės paminėtos renginiais Ukrainoje

Sukurta 2017.01.16 / Atnaujinta 2017.01.16 10:57
   26-osios Sausio 13-osios metinės paminėtos renginiais Ukrainoje
   26-osios Sausio 13-osios metinės paminėtos renginiais Ukrainoje
   26-osios Sausio 13-osios metinės paminėtos renginiais Ukrainoje
   26-osios Sausio 13-osios metinės paminėtos renginiais Ukrainoje
   26-osios Sausio 13-osios metinės paminėtos renginiais Ukrainoje

   Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, surengė keletą šventinių renginių, skirtų 26-osioms tragiškų įvykių Lietuvoje metinėms paminėti.

   Sausio 13-osios popietę šventiniame Lietuvos ir Ukrainos krepšinio turnyre susirungė Lietuvos ir Ukrainos žurnalistų komandos, Ukrainos lietuviai ir Kijevo „Budivelniko“ klubo veteranai. Renginį padėjusio organizuoti Kijevo krepšinio klubo „Budivelnikas“ Laisvės gynėjų dienai paminėti skirtą taurę laimėjo „Budivelniko“ veteranai, antrąją vietą užėmė Lietuvos žurnalistai, o Kijevo lietuviai liko treti.

   Vakare šventinis minėjimas vyko Lietuvos ambasadoje, kurios kieme liepsnojo simbolinis atminties laužas, savo prisiminimais dalinosi legendinės grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas, susirinkusiems koncertavo ukrainiečių grupė „Taruta“, atlikusi ir keletą lietuviškų dainų. Minėjime dalyvavo Ukrainos lietuvių bendruomenės atstovai, Ukrainos savanoriai, gynę Lietuvos parlamentą 1991 m., Lietuvos draugai ir bičiuliai, iš viso apie 150 svečių.

    „Niekada neužmiršime Sausio 13-osios įvykių reikšmės Lietuvos valstybingumo istorijoje. Kova už laisvę suvienijo lietuvius ir ukrainiečius, dėkojame Ukrainos savanoriams, kurie kartu su mumis 1991 metais gynė Lietuvos parlamentą.  Lietuvos ir Ukrainos solidarumas tęsiasi ir dabar, Ukrainai patiriant Rusijos agresiją“, – sakė ambasadorius Marius Janukonis.

    Tą patį vakarą Lietuvoje surengtas paramos koncertas „Kartu iki pergalės“. Koncerto metu buvo renkamos lėšos, skirtos organizacijai „Blue Yellow“, kuri globoja Ukrainos karius, jų šeimas, našlaičiais likusius vaikus ir nuo karo kenčiančias bendruomenes.

   Sausio 13-osios rytą ambasada prisidėjo ir prie jau dešimtą kartą vykstančios pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“, savo languose uždegusi vienybės ir atminimo žvakutes.

    Prieš 26 metus Vilniuje Sovietų Sąjungos kariuomenė, siekdama priversti tuometinę Lietuvos Respublikos valdžią atsisakyti šalies nepriklausomybės, prieš taikius Lietuvos piliečius įvykdė ginkluotą agresiją. Šios agresijos metu prie Lietuvos Televizijos bokšto, Televizijos ir radijo komiteto, Spaudos rūmų žuvo keturiolika ir buvo sužeista apie tūkstantis beginklių žmonių, gynusių Lietuvos nepriklausomybę. Prie Lietuvos Aukščiausios Tarybos pastato ir jo viduje budėjo ir Ukrainos savanoriai bei eiliniai ukrainiečiai. Išreiškiant solidarumą su lietuvių tauta, pačioje Ukrainoje buvo rengiamos protesto akcijos, smerkiančios SSSR agresiją prieš Lietuvą.

    Ambasada dėkoja krepšinio turnyrą padėjusiam surengti Kijevo „Budivelniko“ krepšinio klubui, taip pat aprangas Ukrainos lietuviams padovanojusiam verslininkui Robertui Gabului.

   Naujienlaiškio prenumerata