Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA UKRAINOJE

Adresas: 21 Buslivska str., 01901 Kyiv, UKRAINE

plačiau »

Tel. +380 44 254 09 20, +380 44 254 09 36 (vizų klausimai), +380 44 254 09 32 (konsuliniai klausimai, išskyrus vizų klausimus)
Faksas +380 44 254 09 28
El. paštas

Aplankyti 2016 metais įgyvendinti Ambasados vystomojo bendradarbiavimo projektai Odesos srityje

Sukurta 2017.02.13 / Atnaujinta 2017.02.13 17:19
   Aplankyti 2016 metais įgyvendinti Ambasados vystomojo bendradarbiavimo projektai Odesos srityje
   Aplankyti 2016 metais įgyvendinti Ambasados vystomojo bendradarbiavimo projektai Odesos srityje

   Vasario 8-10 d. Lietuvos Respublikos ambasados Ukrainoje ambasados įgaliotasis ministras Gvidas Kerušauskas lankėsi Odesos srityje, kur aplankė du ambasados 2016 metais įgyvendintus vystomojo bendradarbiavimo projektus.

   Vasario 9 d. G. Kerušauskas dalyvavo Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro kartu su Bolhrado rajono viešąja organizacija „Naujoji karta“ surengtame seminare apie socialinio verslo galimybės kaimo vietovėse bei Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimo patirtį, susitiko su Bolhrado miesto meru S. Moyseenko ir Bolhrado rajono tarybos pirmininku D.Dimitrovu.

   „Parama periferinių regionų vystymuisi yra vienas iš Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politikos prioritetų. Tikimės, kad perduota patirtis ir įrengimai padės plėtoti socialinį verslą išnaudojant regiono gamtinius resursus“ – sakė G. Kerušauskas.

   Įgyvendinant projektą „Verslumo skatinimas Odesos srities kaimo vietovėse“ siekta sumažinti bedarbystę Odesos srityje, Bolhrado rajone, skatinti kaimuose gyvenančių žmonių verslumą atgaivinant nendrinių stogų dangos gamybos tradicijas ir kartu apsaugant Jalpugo ežerą nuo didėjančio apaugimo ir pelkėjimo. Iš projekto lėšų įsigyta reikalinga technika ir įrankiai, Lietuvoje nendrinių stogų dangos amato apmokyti du ukrainiečiai.

   Vasario 10 d. G.Kerušauskas susitiko su Ukrainos nevyriausybinės organizacijos „Regioninių studijų centras“ vadovais, kurie įgyvendino projektą „Kaimo bendruomenių tvaraus vystymosi skatinimas periferiniuose regionuose protingai panaudojant vietos gamtinius išteklius ir istorinį bei kultūrinį paveldą“. Sukurtas 6 800 hektarų teritoriją apimantis gamtos ir etnografinis parkas “Tarutino stepė”, įgyvendinta privataus sektoriaus ir vietos valdžios partnerystė taip kuriant naujas darbo vietas, skatinant turizmą.

   Pagal projektą buvo parengta teisinė dokumentacija, valdymo planas, privačios ir viešos partnerystės dokumentai (PPP), stepės viešinimas, sukurtas logotipas ir internetinis tinklapis http://tarutinopark.org.ua/, įrengtas ženklinimas, informacinės lentos, sukurta infrastruktūra gyvūnams, kuriuos vykdytojai įsigijo savo lėšomis.

   Naujienlaiškio prenumerata