Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +380 44 254 09 20 (bendri klausimai), +380 44 254 09 36 (vizų klausimai), +380 44 254 09 32 (konsuliniai klausimai, išskyrus vizas)
Faksas +380 44 254 09 28
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Dėl vykimo į Ukrainą

Sukurta 2020.09.30 / Atnaujinta 2020.09.30 11:12
  Dėl vykimo į Ukrainą

  2020 m. rugsėjo 28 d. Ukrainos Vyriausybės sprendimu nuo 2020 m. rugsėjo 28 d. yra atšauktas draudimas užsieniečiams ir asmenims be pilietybės atvykti  į Ukrainą.

  Į Ukrainą atvykstantys užsieniečiai ir asmenys be pilietybės privalo turėti draudimo polisą, kuris padengia gydymąsi nuo COVID-19 ir observaciją, yra išduotas Ukrainoje registruotos arba atstovybę Ukrainoje turinčios draudimo kompanijos. Draudimas turi galioti visą buvimo Ukrainoje laikotarpį.

  Reikalavimas pateikti draudimo polisą netaikomas:

  • turintiems nuolatinį leidimą gyventi Ukrainoje;

  • pabėgėliams ir asmenims, kuriems būtina papildoma apsauga;

  • akredituotiems Ukrainoje diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų, oficialių tarptautinių misijų atstovybių, organizacijų darbuotojams ir jų šeimų nariams;

  • valstybių – NATO narių ir valstybių – NATO programos „Partnerystė taikos labui“ ginkluotojų pajėgų kariams (vienetams), kurie dalyvauja Ukrainos Ginkluotojų pajėgų padalinių mokymo veikloje.

  Saviizoliacija atvykus į Ukrainą

  Atvykusiems į Ukrainą iš COVID-19 paveiktų šalių privaloma saviizoliacija.

  Reikalavimas saviizoliuotis netaikomas:

  1. Vaikams iki 12 metų amžiaus.

  2. < >smenims, kurie atvyksta studijuoti Ukrainos aukštojo mokslo įstaigose.

   Asmenims, kurie yra COVID-19 paveiktų šalių piliečiai ar gyventojai, tačiau paskutiniąsias 14 dienų nebuvo šalyse, paveiktose COVID-19.

  3. Asmenims, kurie vyksta per Ukrainos teritoriją tranzitu ir turi dokumentus, kurie patvirtina jų išvykimą iš šalies dviejų parų laikotarpyje.

  4. Akredituotiems Ukrainoje diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų, oficialių tarptautinių misijų atstovybių, organizacijų darbuotojams ir jų šeimų nariams.

  5. Krovininių transporto priemonių, vykdančių reguliarius vežimus, autobusų vairuotojams ir / arba ekipažų nariams, oro, jūrų ir upių laivų ekipažų nariams, traukinių ir lokomotyvų brigadų nariams.

  6. Valstybių – NATO narių ir valstybių – NATO programos „Partnerystė taikos labui” ginkluotojų pajėgų instruktoriams, kurie dalyvauja Ukrainos Ginkluotojų pajėgų padalinių mokymo veikloje.

  7. Kultūros veikėjams, kurie atvyksta kultūros įstaigos kvietimu (kartu su vienu lydinčiu asmeniu vienam atvykstančiajam).

  8. Asmenims, kurie perveža hemopoetines kamienines ląsteles transplantacijai.

  9. Asmenims, turintiems neigiamą COVID-19 testą, atliktą PGR metodu ne daugiau kaip 48 val. prieš kertant Ukrainos sieną.

  COVID-19 paveiktų šalių (pažymėtos raudona spalva) sąrašas nustatomas Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijos. 2020 m. rugsėjo 25 d. sąrašas pateiktas čia https://moz.gov.ua/uploads/5/26292-250920.pdf

  Saviizoliacijos kontrolė vykdoma instaliavus ir aktyvavus atitinkamą mobiliąją programėlę arba saviizoliuotis privalančių asmenų stebėjimo būdu.

  Taip pat atkreipiame dėmesį, kad šiuo metu galioja rekomendacija nevykti į Ukrainą: http://keliauk.urm.lt/lt/location/ukraina

  Naujienlaiškio prenumerata