Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +380 44 254 09 20 (bendri klausimai), +380 44 254 09 36 (vizų klausimai), +380 44 254 09 32 (konsuliniai klausimai, išskyrus vizas)
Faksas +380 44 254 09 28
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Informacija LR piliečiams, kurie negali grįžti į Lietuvą

Sukurta 2020.03.17 / Atnaujinta 2020.03.19 15:15
  Informacija LR piliečiams, kurie negali grįžti į Lietuvą

  Naujausia informacija ketinantiems grįžti į Lietuvą karantino laikotarpiu galima rasti - http://keliauk.urm.lt/ 
  Jei esate Ukrainoje ir Jums reikalinga konsulinė pagalba, kreipkitės į mūsų atstovybę elektroniniu paštu [email protected]

  Visų Lietuvos Respublikos atstovybių elektroninio pašto adresą rasite čia

  2020-03-17 Ukrainos Verchovna Rada priėmė įstatymą „Dėl kai kurių teisės aktų pakeitimų, siekiant apsisaugoti nuo koronaviruso ligos (COVID-19) atsiradimo ir plitimo“. Šiame įstatyme numatyta:

  • atleisti užsieniečius ir asmenis be pilietybės, kurie atvyko į Ukrainos teritoriją teisėtu pagrindu ir negalėjo išvykti iš Ukrainos arba negalėjo kreiptis Ukrainos valstybės migracijos tarnybos teritorinius organus ar padalinius su prašymu pratęsti buvimo Ukrainos teritorijoje terminą ir / arba pakeisti laikiną/nuolatinį leidimą gyventi, nuo administracinės atsakomybės už įstatymo dėl užsieniečių ir asmenų be pilietybės teisinio statuso pažeidimą, jei tokie pažeidimai vyko karantino metu arba įvyko dėl karantino;

  • galimybė karantino metu įforminti asmens tapatybę, Ukrainos pilietybę ar asmens specialų statusą patvirtinančius dokumentus pagal asmens kreipimosi vietą. Šiais dokumentais gali būti: vairuotojo pažymėjimas; asmens be pilietybės pažymėjimas vykimui į užsienį; leidimas nuolat gyventi; leisimas laikinai gyventi; migranto kortelė; pabėgėlio vykimo dokumentas; asmens, kuriam reikia papildomos apsaugos, pažymėjimas;

  • kreipimosi dėl administracinių ir kitų paslaugų, taip pat jų suteikimo įstatymiškai nustatytų nagrinėjimo terminų sustabdymas nuo karantino paskelbimo dienos (t.y. nuo 2020-03-12) visam karantino arba apribojimo priemonių dėl koronaviruso ligos plitimo taikymo periodui. Nuo karantino atšaukimo dienos šių nagrinėjimo terminų laikotarpis tęsiamas, įskaitant laiką, kuris praėjo iki sustabdymo.

  ***

  2020-03-14 Ukrainos Vyriausybė priėmė nutarimą Nr. 291-p „Dėl vykimo ir išvykimo į laikinai okupuotų Krymo Autonominės Respublikos ir Sevastopolio miesto kontrolinių punktų darbo laikino sustabdymo, su tikslu apsisaugoti nuo koronaviruso SARS-CoV-2 sukeliamos ūmios respiratorinės ligos COVID-19 plitimo Ukrainos teritorijoje“.

  Pagal šį nutarimą nuo 2020-03-16 d. 00.00 val. (Kijevo laiku) iki 2020-04-03 d. laikinai sustabdomas vykimo ir išvykimo į laikinai okupuotų Krymo Autonominės Respublikos ir Sevastopolio miesto kontrolinių punktų darbas, išskyrus:

  • Ukrainos piliečių ir jų šeimos narių, taip pat jų transporto priemonių, krovinių ir kito turto:

   atvykimas – jei registruota gyvenamoji vieta yra Krymo AR arba Sevastopolio m.;

   išvykimas - jei registruota gyvenamoji vieta yra už Krymo AR arba Sevastopolio m. ribų;

  • Užsieniečių ir asmenų be pilietybės, taip pat jų transporto priemonių, krovinių ir kito turto – atvykimas:

  • siekiant užtikrinti nacionalinių interesų apsaugą;

  • vykdant tarptautinius įsipareigojimus;

  • diplomatinių atstovybių ir humanitarinių misijų atstovų vykimas.

   Kitų kategorijų užsieniečių ir asmenų be pilietybės išvykimas iš laikinai okupuotų Krymo Autonominės Respublikos ir Sevastopolio miesto vykdomas suderinus su Ukrainos Laikinai okupuotų teritorijų reintegracijos klausimų ministerija.

                               

  Naujienlaiškio prenumerata