Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA UKRAINOJE

Adresas: 21 Buslivska str., 01901 Kyiv, UKRAINE

plačiau »

Tel. +380 44 254 09 20, +380 44 254 09 36 (vizų klausimai), +380 44 254 09 32 (konsuliniai klausimai, išskyrus vizų klausimus)
Faksas +380 44 254 09 28
El. paštas

Kijeve paminėtas NATO - Ukrainos Išskirtinės partnerystės dvidešimtmetis

Sukurta 2017.12.11 / Atnaujinta 2017.12.11 17:32
   Kijeve paminėtas NATO - Ukrainos Išskirtinės partnerystės dvidešimtmetis
   Kijeve paminėtas NATO - Ukrainos Išskirtinės partnerystės dvidešimtmetis
   Kijeve paminėtas NATO - Ukrainos Išskirtinės partnerystės dvidešimtmetis
   Kijeve paminėtas NATO - Ukrainos Išskirtinės partnerystės dvidešimtmetis

   Gruodžio 11 d. Lietuvos ambasada Ukrainoje kartu su NATO atstovybe surengė NATO-Ukrainos Išskirtinės partnerystės 20-mečio metų baigiamąjį renginį.

   Renginio metu diskutuota apie dvidešimties partnerystės metų pasiekimus, ateityje laukiančius iššūkius ir reformų eigą Ukrainoje.

   „Džiaugiuosi, kad minėdami NATO ir Ukrainos partnerystės dvidešimtmetį matome ženkliai sustiprėjusį NATO ir Ukrainos politinį ir praktinį bendradarbiavimą, ryškiai išaugusią Ukrainos visuomenės paramą NATO, o Aljanso įsitraukimo lygis regione yra didesnis nei kada nors anksčiau. NATO yra patikima draugė ir partnerė padedanti Ukrainai kovoti su Rusijos agresija bei stiprinti Europos ir transatlantinį saugumą“ – sakė Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis. Svarbiausiais ateinančių metų iššūkiais ambasadorius įvardijo reformų proceso Ukrainoje tęstinumą, įskaitant saugumo ir gynybos sektoriaus demokratinės civilinės kontrolės ir skaidrumo užtikrinimą, Ukrainos Nacionalinio saugumo įstatymo ir kitų būtinų teisės aktų priėmimą. M.Janukonis atkreipė dėmesį į būtinumą stiprinti NATO ir Ukrainos sąveiką kovojant su hibridinėmis grėsmėmis.

   Diskusijoje, kurią moderavo NATO Informacijos ir dokumentacijos centro Kijeve direktorė Barbora Maronokva, dalyvavo Ukrainos vicepremjerė europinei ir euroatlantinei integracijai Ivana Klympuš-Cincadzė (Ivanna Klympush-Tsintsadze), Lietuvos, Lenkijos, Kanados, ir Vokietijos ambasadoriai Ukrainoje, JAV ir Junginės Karalystės ambasadorių Ukrainoje pavaduotojai ir NATO atstovybės Ukrainoje vadovas Aleksanderis Vinikovas (Alexander Vinnikov).

   Po diskusijos „Ukrainos“ kino teatre susirinkusiems renginio dalyviams parodytas NATO Informacijos ir dokumentacijos centro Kijeve sukurtas filmukas „20 – kartu“, kuriame pristatytos NATO ir Ukrainos partnerystės projektų sėkmės istorijos, tarp kurių pateko ir Lietuvos ambasados Ukrainoje inicijuotas ir jau tris metus besitęsiantis projektas „NATO radijo maratonas“.

   2017-ieji buvo išties svarbūs sukakčių metai NATO ir Ukrainos santykiuose. Prieš 20 metų, 1997-ųjų liepą buvo pasirašyta Išskirtinės partnerystės chartija, kuri įkūrė NATO-Ukrainos komisiją ir iki šiol išlieka pamatu Aljanso ir Ukrainos santykiams. Ši proga liepos mėnesį buvo paminėta simboliniu Šiaurės Atlanto tarybos – NATO generalinio sekretoriaus ir visų 29  NATO šalių narių ambasadorių - vizitu į Kijevą. Prieš 20 metų taip pat buvo įkurtas NATO Informacijos ir dokumentacijos centras Kijeve bei Ukrainos diplomatinė misija prie NATO Briuselyje.

   Metų užbaigimo renginyje dalyvavo Ukrainos institucijų pareigūnai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, Kijeve reziduojančių ambasadų atstovai, žurnalistai – iš viso daugiau nei 100 svečių. Renginį inicijavo Lietuvos ambasada Ukrainoje, šiuo metu vykdančios NATO kontaktinės ambasados funkcijas, prie organizavimo prisidėjo NATO atstovybė Ukrainoje.

   Naujienlaiškio prenumerata